Sunday Sunday komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Proto autorka knihu napsala, protože některým stále ještě VADÍ GAYOVÉ (pichova.veru)

05.08.2017 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Vlastním tuto knihu od toho roku 1987, kdy v Odeonu v Klubu čtenářů vyšla a dlouhá a dlouhá a dlouhá léta jsem si ji MUSELA každoročně znovu přečíst, tak mě VZALA. A.Ch. byla noblesní dáma, která ale nebyla sama na sebe namyšlená a měla nádhernou duši.

15.08.2017 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Samozřejmě, na původního Saturnina to nemá. Autor se jen snažil seč mohl, aby dodržel styl, ale vyšlo to jen takové vlažné, i když pár dobrých míst se najde. Celkem se povedla postava nového manžela tety Kateřiny, který ji má takříkajíc "na háku", nenechá se ovládat, a to s humorem. Kdyby stihl Saturnina 2 napsat sám pan Jirotka, byla by to určitě daleko lepší "jízda"

31.01.2018 3 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Já doporučuji číst PŘED Fangirl, lépe pak pochopíte vsuvky se Simonem a Bazem. Nedej se řadím do ZLATÉHO FONDU knih mého srdce

17.07.2017 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tento zřejmě naprosto pravdivý příběh roztrhal mé srdce na kusy. Naštěstí ho pak zase sešil dohromady, ale malá jizvička v něm zůstala, a ta mě bude nutit přečíst znovu. Jsem ráda, že je tam happy end, jinak by mé srdce zůstalo na kusy a nevím, jak bych byla schopná dál žít v tom nepřátelském a hlavně homofobním světě. Knihu s radostí přidávám na "lékařský recept" na léčbu homofobie. Bohužel je ta léčba stále víc než nutná i v této celkem vyspělé společnosti. A naprosto jistě a rozhodně a s láskou knihu přidávám do svého ZLATÉHO FONDU. A Thea ke svým oblíbeným autorům a přeji mu spoustu radosti s další tvorbou.

11.03.2018 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Taková velmi zvláštní love story. Tedy to, že je to love story se pozná až úplně na konci, spíše to, že se tam ta love story vyvine už bez nás. Nejdřív nevíte, co si myslet o hlavním hrdinovi - čte lidem ve vlaku, chodí do práce, žije sám se zlatou rybkou v akvárku ... Ale pak se jakoby probudí, proč ? - to si přečtěte sami. Bude prý natočen film, pokud to natočí Francouz, tak už to "vidím", takovou tu typickou francouzskou "náladu". Dá se to, čtěte.

03.09.2017 4 z 5

Přísaha krve Přísaha krve J. R. Ward (p)

Tak mně jsou velmi sympatičtí i "mladí", nakonec - jsou tam proto, že "pravých" bratrů už je málo. A jestli si vzpomínáte na proroctví ve 4. díle - Butch - je tam řečeno: ... a přijde SEDMÝ Z JEDNADVACETI ... Sedmým je Butch, osmým se stal Qhuinn (má velká láska) a tak nás čeká ještě hodně nových bratrů. Autorka při jednom rozhovoru řekla, že bude o bratrech psát tak dlouho, dokud to budeme číst, takže až do své smrti.

02.09.2017 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Přečteno po dvou letech znovu a potvrdilo se mi (po kolikáté už?), že je dobré tzv. druhé čtení (jako ve sněmovně). I za dva roky prožije člověk tolik a tolik se poučí (snad), že v knize už jednou přečtené najde něco nového, něco, co předtím nepochopil, nezaregistroval, i když to tam bylo. Závěr : je dobré dávat knihám "druhou šanci". Mně to tak funguje, většinu knih čtu opakovaně (ne jen 2x) a stále nacházím něco nového a většinou i "zásadního" pro svůj život.

10.08.2017 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tak jo...
Je vám 19, 20, řídíte svůj život
Ale chce to někdo vůbec poslouchat?
Otočit knoflíkem autorádia

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Předepisuju k léčbě HOMOFOBIE

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Simon
Dočetl jsem Fangirl, odložil knihu vedle sebe na postel a chvilku jen tak koukal do prázdna a nechával to v sobě doznít.... S některými knihami to tak mám. Vy taky?
Pak se můj pohled stočil doprava, na Baze. Klidně spal v mých poduškách, čelo na mém rameni, jeho klidný dech mi lehtal nadloktí...
A byl ve spánku TAK krásný!
(Děkuju, Cath)

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Neskutečně dobré, P. Ness je autorem mého srdce. Prolínání skutečnosti a alternativního fantasy skutečně-neskutečného světa je úžasné. Stačí jediná rudá růže, aby byl svět zachráněn.

05.03.2018 5 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Přesto, že teenager nejsem už bratru 40 let, líbilo a dávám plný počet. To je důkaz že duše nestárne, té mojí je stále 17 let. Námět knihy je celkem "praštěnej" - nebudu dopodrobna vypisovat, přečtěte si sami. Přečetla jsem pozorně (udělám to určitě znovu), "praštěnosti" miluju.
A byl to dobrej nápad.

15.08.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Přečteno 30 stran a VŠECHNY PALCE NAHORU!!! Martin je vážně ČÍSLO, dlouho jsem nic tak dobrého z šuplíku HUMOR nečetla. Zakoupeno na základě rozhovoru s autorem pro internetový lajfstajlový magazín LUI (vřele doporučuju, jsem každodenní čtenář). Zařazuju do svého ZLATÉHO FONDU a neprodám, kdybyste mě na kolenou prosili!

02.08.2017 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Simon je opravdu správný kluk. S takovými young adults se budoucnosti světa vůbec NEBOJÍM!

17.07.2017 5 z 5

Je třeba daleko zahodit svoje tenisky...

16.07.2017 5 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Opět přehršel superlativů. Autorka je s každým dílem série nápaditější. A nástupce Stvořitelky - to je prostě BOMBA (miluju takové "exoty"). Taky jsem ráda, že Q a B "ustáli" krizi vztahu a jsou zase OK. Nemůžu se dočkat dalšího dílu ...

10.12.2017 5 z 5

Noční hudba Noční hudba John Connolly

Neskutečně zvláštní, tajemné, fantasy ... moje parketa

10.12.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Jak tady čtu komentáře, docházím k závěru, že je moc dobře, že jsem Harryho Pottera nečetla a ani v budoucnu číst nehodlám. Ani cokoliv jiného od autorky, ať už pod vlastním jménem či pseudonymem. Není to můj šálek kávy. Na můj vkus příliš "epické". Upřednosťuju rychlý spád, vtipné hlášky a u YA knih se mi moc líbí, když mi to vypráví přímo hlavní hrdina a to tak, že hovorovou řečí, ne spisovně (jak je to v NEDEJ SE). Dotváří to charakteristiku postavy, situace ... YA knihy miluju, kupuju si je a tvoří jádro mého ZLATÉHO FONDU, ač já sama jsem osoba těsně předdůchodového věku. A na důchod se moc těším - budu mít spoustu času na čtení (rozhodně nehodlám "obrážet" hyper/super markety kvůli levnému máslu!) Bůh vás natřes!

07.10.2017 5 z 5

Tím všechno začíná Tím všechno začíná Robyn Schneider

Ano, tragédie vám často obrátí život naruby, ale vnímavého člověka posune někam, kam by se jinak asi nedostal a zůstal by v šedém průměru. Bez silných zážitků, bez silných emocí, bez osobnostního růstu ...

13.08.2017 4 z 5