Sudin Sudin komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

To byla pecka. Jedna z nejlepších knih, zabývající touto tématikou co jsem četl.

07.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

No nic tak co dodat po přečtení ... už aby byl třetí díl. Jsem rád, že knihy mají takový úspěch a odkrývá se významná část historie našeho rázovitého kusu republiky.

11.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tohle byla třešnička na dortu mezi čtením detektivek, obohacená o to, že sám z tohoto kraje pocházím, a proto si můžu popsané události porovnat s vyprávěním svých prarodičů. Toto by měla být povinná četba pro dnešní děti, aby si uvědomily jak se mají a máme dnes dobře a jak to vypadalo ještě relativně nedávno, tj. před zhruba 100 lety. Těším se na další díl, jelikož ten již bude přímo z období života mých prarodičů a jsem zvědav jak budou osudy postav dále pokračovat a jestli zde bude opět podobnost.

04.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Zatím druhá kniha od autorky po Haně a opět to byl moc hezky propracovaný příběh, který člověka upoutá, že nejde knihu odložit. Hana se mi líbila o chlup víc, ale i tak 5*.

22.08.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Asi zatím nejlepší kniha od Cartera. Brutální, mrazivá, nic pro slabší povahy. Jsem zvědav jestli si Carter tahle vysoký standard udrží i v dalších knihách.

19.11.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Souhlasím s výtkami, které tady již byly zmíněny, ale nemůžu si pomoct, mě to prostě baví číst. První kniha autora mě bavila o chloupek více než tato, nicméně zajímavý případ a opět se to četlo samo. Těším se na další knihy autora.

27.05.2018 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Perfektní severská krimi, jen jsem se občas ztrácel v dánských jménech. Po delší době kniha od které se nešlo odtrhnout.

21.10.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Za mně to je kniha loňského roku. Tak rychle jsem knihu asi nikdy nepřečetl. Nešlo se odtrhnout :-). Krátké kapitoly, žádná hluchá místa a jízda od začátku až do konce. A to střídání s deníkem je jen třešničkou na dortu. Doufám že si autor udrží kvalitu i v dalších knihách.

13.02.2019 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Super kniha, originální námět, docela složitý děj, ale čte se to samo. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

26.12.2019 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Jednoduché čtení, četlo se dobře, závěr zajímavý a překvapivý, ale do 5* tomu něco chybělo.

29.11.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Typický Carter, drsný, surový se strhujícím závěrem.

05.11.2022 5 z 5

Jiný typ knihy, než jsme u autorky zvyklí, ale stojí za to přečíst.

07.08.2022 4 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Juuu tak tohle se mi hodně líbilo. Správné psycho, střídání kapitol dle pohledů jednotlivých postav to je styl který můžu a třešnička na dortu ten příběh. Za mne pecka.

05.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Naprostá spokojenost, tuto knihu řadím vedle Hypnotizera a Stalkera k nejlepším v sérii. Byl jsem si téměř jistý, kdo za vším stojí, ale nakonec jsem byl vedle jak ta jedle. Těším se na další pokračování. A pokud tady někdo píše, že to je moc násilné, nechutné atd. tak je to thriller, pokud bych chtěl něco jiného, přečtu si Babičku - Boženy Němcové :-). Od Larse Keplera, po přečtení všech knih, nečekám nic jiného.

01.11.2020 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tak tohle bavilo. Příběh se zajímavě rozjíždí a už se těším na pokračování, jelikož na další vývoj Evie jsem fakt zvědavý.

04.01.2022 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Super kniha. Viděl jsem kdysi film, ale kniha se mi i tak hodně líbila. Pokud si člověk umí představit že je něco takového možné i v reálu, tak je to super psycho.

14.10.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Příběh tentokrát nebyl žádná pecka, ale aspoň se nám to všechno uzavřelo. Asi mi tato kniha nezůstane dlouho v paměti.

20.08.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mě se kniha líbila. Zajímavý námět a napínavý příběh. Četlo se to samo. Jako prvotina, výborné, jdu na druhý díl.

19.05.2018 5 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Skvělá kniha a byla to příjemná změna, že člověk zná vraha od počátku. Četl jsem ji na dovolené a skoro jsem se zapomínal chodit koupat.

23.03.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Harryho Holea, potažmo Nesba jsem objevil až po shlédnutí filmu Sněhulák. Z filmu bylo cítit že kniha bude mnohem lepší i když se mi v celku líbil, ale protože mám rád čtení sérií od počátku začal jsem Netopýrem. Kniha se dobře četla, na mně trochu moc povídání o domorodcich, za sebe dávám solidních 70%. Těším se na další, protože z recenzí vím, že to nejlepší mám teprve před sebou.

22.03.2018 4 z 5