Sudin Sudin komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělé, nic jiného jsem od Keplera ani nečekal. Volné pokračování Hypnotizera. Tentokrát se mi podařilo tipnout správně i vraha i když na motiv jsem si musel počkat až na konec knihy.

26.11.2018 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Zajímavý příběh, krátké kapitoly, dobře se to četlo i přes některé silně otravné postavy. U knihy mi bohužel chyběla ta potřeba číst dál a dál, proto 4*

18.11.2018 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Pane Miniere ano, konečně jste se trefil touto knihou do mého vkusu. Po poměrně nudném Mrazu a o něco lepším Kruhu přišla pecka v podobě Tmy. Skvělý psychologický thriller chladný jako Pyreneje, místy na hraně vkusu a zvrácenosti, ale to je přece přesně ten důvod proč ty thrillery čteme, nebo snad ne? Doporučuji otrlejším čtenářům.

29.10.2018 5 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Dobře se to četlo, ale za chvíli nebudu vědět o čem kniha byla. Jako u předchozí knihy, useknutý konec vycucaný odnikud. Za mně lepší průměr.

15.10.2018 4 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Taková jednohubka. Nenadchne ani neurazí, lepší průměr. O něco lepší než Horká krev.

09.10.2018 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Za mně zatím nejslabší díl HH. Nevím jestli jsem rozmlsaný trilogii Milenium, kterou jsem četl před touto knihou a nebo mi příběh tentokrát nesedl, ale přišlo mi to překombinované a zdlouhavé. Ještě že ten konec to zachránil a byl poměrně zajímavý.

23.09.2018 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bavilo mě to, ale chybělo tomu napětí. Konec byl useknutý a tak nějak se to dalo čekat. Takový lepší průměr, ale na prvotinu dobré.

01.09.2018 3 z 5

Nejde hodnotit jinak než 5*. Všechno krásně zapadlo, dotaženo do konce, na to kolik má kniha stránek se člověk nenudí i když některé pasáže by se daly zkrátit. Teď mám akorát dilema jestli hned navázat pokračováním Lagercrantze a nebo abych se vyhnul srovnávání s Larssonem si dát mezi tím něco jiného...

28.08.2018 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Opět skvělé. Vše už bylo napsáno níže a hodnocení přes 90% opravdu nelže. Takže kdo ještě nečetl může jen litovat a nebo si trilogii Milenium rychle přečíst.

20.08.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

I když jsem viděl dvě filmová zpracování, neodolal jsem tomu si knihu i přečíst a nelituji. Je to opravdu skvěle napsáno, vygradováno a promyšleno. Klobouk dolů před autorem.

08.08.2018 5 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Přečteno už hodně dávno a stále je v paměti, to už je co říct v tom množství přečtených kriminálek. Výborná kniha.

01.08.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak kde začít... námět a zápletka byly napínavé a originální. Akorát kniha byla napsána, pro mně takovým zvláštním způsobem, přišlo mi to takové neučesané, na rychlo poskládané, asi snaha narychlo navázat na úspěch Hadrového panáka a vytřískat z toho co nejvíce peněz. Škoda, někde trošku přidat a jinde trochu ubrat a kniha mohla být mnohem lepší. Jinak mi chyběl WOLF, Baxterová s Rauchem mi v téhle knize moc nesedli a nebyli mi vůbec sympatičtí, spíše otravní.

01.08.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Slabá kniha, předvídatelná, napětí téměř žádné. Nevím komu bych takovou knihu doporučil. Nechápu jak se dostala do edice bestselleru.

19.07.2018 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět skvělá kniha, četla se sama, ale Hypnotizer a Svědkyně ohně mi přišly lepší. Tak nějak se "nic moc nedělo" (na Keplery), až na posledních stránkách se to spustilo. Nejhorší na všem je, že už mě čekají zatím jen dvě knihy v sérii...

07.07.2018 4 z 5

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Druhá kniha autorky a oproti Hrobařovi, velké zklamání. První polovina knihy mi přišla jako růžová knihovna, dokola se opakující otázky, zbytečně dlouhé a sympatie jsem si k postavám rozhodně nevybudoval. Uvažoval jsem že knihu nedočtu, ale takové věci nedělám. Závěr už byl o něco lepší, ale bylo to průhledné a některé věci nelogické.

02.07.2018 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Opět skvělá jízda od začátku až do konce, nelze jinak než shánět další díl. I když jsem si tipl správně, kdo by mohl za vraždami stát, motiv mi byl nejasný až do posledních stránek. Super cliffhanger v závěru na následující knihu.

28.06.2018 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Z knihy mám rozporuplné pocity, příběh i zápletka byly zajímavé, akorát to rozuzlení, kdy se nic nedělo a najednou je všechno jasné a letíme do Austrálie mi přišlo hodně přitažené za vlasy. Každopádně druhou knihu v sérii si určitě taky přečtu.

21.06.2018 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Byla to má první kniha autora a poněkud zklamání. Čekal jsem nějakou syrovou detektivku a on to byl spíše historický román. Aspoň jsem si rozšířil obzory v části historie Skotska a Irska. Za sebe dávám 50%.

11.06.2018 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Dobrá kniha, jen ten konec mě trochu zklamal. Jelikož jsem četl jako první knihu Řekni lituji, tak jsem asi rozmlsaný :-). Určitě si přečtu další knihy, škoda že jsou přeloženy jen čtyři z této série.

02.06.2018 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Souhlasím s výtkami, které tady již byly zmíněny, ale nemůžu si pomoct, mě to prostě baví číst. První kniha autora mě bavila o chloupek více než tato, nicméně zajímavý případ a opět se to četlo samo. Těším se na další knihy autora.

27.05.2018 4 z 5