Sudin Sudin komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Mě se kniha líbila. Zajímavý námět a napínavý příběh. Četlo se to samo. Jako prvotina, výborné, jdu na druhý díl.

19.05.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Čtivé, napínavé, místy drastické. Akorát ta druhá dějová linka s Řezníkem už mi přišla moc a byla taková nemastná, neslaná. Kvalitní jednohubka po jiných komplikovaných příbězích plných zvratů.

10.05.2018 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Z počátku mi dělo problém se do příběhu začíst, navíc válečné téma není mé oblíbené téma, ale ten konec byl skvělý. Jak všechno do sebe krásně zapadlo, nelze hodnotit jinak než 4 a 1/2 *. 1/2 hvězdy jsem srazil za některé nedotažené dějové linky, snad se v dalších knihách dočkám...

06.05.2018 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Na Mo Hayder docela slabota. Přijde mi, že si vybrala slabší chvilku. Příběh ničím nepřekvapil, vraha jsem tušil od počátku, byly tam docela okaté nápovědy, čekal jsem kdy přijde nějaký zvrat ... a on nepřišel :-(. Taková oddychovka na dlouhé zimní večery. Překvapuje mě jaké má kniha vysoké hodnocení.

21.04.2018 3 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výborná kniha, moje první od autora. Skvěle napsáno, člověku se dostane pod kůži takový divně chladný pocit a knihu nejde odložit dokud ji člověk nepřečte. Rozhodně doporučuji milovníkům psychologických thrillerů. Denník a myšlenky zmizelé nemají chybu.

05.04.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Zrovna jsem dočetl a jsem docela zklamaný. Potenciál měl příběh rozhodně větší, všechno mi přijde strašně zdlouhavé, Martin nesmrtelný, Irene je druhý Chuck Norris a všechno je tak nějak málo uvěřitelné. Takže za mně průměr 50%.

01.04.2018 3 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Mám rád sérii s Lincolnem, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nešlo se nějak začíst. Přijde mi, že narůstající počet stran a zvratů už jde u Deavera na úkor kvality. Uvítal bych spíše návrat ke kořenům.

23.03.2018 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Skvělá kniha a byla to příjemná změna, že člověk zná vraha od počátku. Četl jsem ji na dovolené a skoro jsem se zapomínal chodit koupat.

23.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Na to že se jedná o autorovu prvotinu si myslím, že je kniha hodně dobrá. Určitě si autor získal mou pozornost a rozhodně si další díl nenechám ujít.

23.03.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mé třetí setkání s Nesbem a po Netopýrovi a Švábech konečně jízda, jakou jsem po přečtení recenzí a komentářů na jeho knihy čekal.

22.03.2018 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha mi přišla o chloupek slabší než Netopýr. Od následující Červenky by měla jít kvalita nahoru tak uvidíme. Každopádně kdo nepotřebuje číst knihy po řadě, tak jak to mám já nastaveno, tak si myslím, že pokud vynechá první dvě knihy v sérii, zase až tak o moc nepřijde.

22.03.2018

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Harryho Holea, potažmo Nesba jsem objevil až po shlédnutí filmu Sněhulák. Z filmu bylo cítit že kniha bude mnohem lepší i když se mi v celku líbil, ale protože mám rád čtení sérií od počátku začal jsem Netopýrem. Kniha se dobře četla, na mně trochu moc povídání o domorodcich, za sebe dávám solidních 70%. Těším se na další, protože z recenzí vím, že to nejlepší mám teprve před sebou.

22.03.2018 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Moc mě nechytil počátek s vyšetřováním zabitého koně. Každopádně palec nahoru za skvěle vykreslenou atmosféru mrazivých Pyrenejí. Jelikož se jedná o první příběh série, Kruhu dám určitě taky šanci.

21.03.2018 3 z 5

Pekné dievčatá Pekné dievčatá Karin Slaughter

Karin Slaughter v plné síle, drsný, surový příběh, až se z něj dělá člověku občas zle. Kdo četl například Genesis, umí si představit.

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Taková příjemná oddychovka od Deavera, nenadchne ani neurazí. Bohužel Sběratel kostí, Tanečník nebo Hodinář se už asi opakovat nebudou.

21.03.2018 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mně to nebylo až tak dobré jako Hypnotizer, ale i přesto skvělé napínavé čtení.

21.03.2018 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četl. Málem jsem zmeškal oslavu, protože ji bylo třeba dočíst. Už se těším na další v sérii.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

První kniha od Cartera a okamžitě jsem si ho oblíbil. Akce od začátku až do konce. Mám rád severské propracované detektivky, tady to je o něčem jiném, ale taky hodně dobré. Doporučuji.

Kůže Kůže Mo Hayder

Kniha je sice čtivá, ale celkově je taková nemastná, neslaná. O nelogickém chování hlavních postav už tady bylo napsáno, ale pokud se takhle chovají strážci zákona tak potěš. Prostě průměr.

21.03.2018 3 z 5