Stoklaska Stoklaska komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Do příběhu jsem se nemohla začíst, nějak mě nezaujal. Navíc konec byl snadno odhadnutelný. Čekala jsem od této knihy víc.

24.04.2019 2 z 5

Kdo chce naše peníze? Kdo chce naše peníze? Hana Lipovská

Vynikající kniha psaná srozumitelně i laikům. Témata z knihy by měly být součástí povinného vzdělávání.

03.03.2019 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Oddechová kniha, vcelku vtipná, bavily mě hlavně popisy průběhu vysněného dne a konfrontace s realitou. To znám!

28.02.2019 3 z 5

Řev motýlů Řev motýlů Reginald Hill

Pořád jsem čekala, kdy začne být kniha napínavá, ale nedočkala jsem se. Knihu jsem přečetla rychle, neurazila, ale ani nenadchla. Oceňuji kvalitní překlad.

28.02.2019 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Napínavá kniha, která mě trochu vyděsila. Člověk si neuvědomuje, jak moc jsme závislí na elektřině.

07.02.2019 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Kniha je napínavá, i když děj trochu překombinovaný. Tento díl se mi líbil mnohem víc než díl druhý.

07.02.2019 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Druhý díl série Cizinka je podstatně slabší než díl první. Děj se místy dost vlekl, až posledních 100 stran bylo napínavých.

07.02.2019 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Zpočátku je příběh rozvláčný, ale takový je i život hlavního hrdiny. Podivín, který svůj život žije, jak umí. Kniha nabírá spád asi od poloviny a konec je docela napínavý.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

V knize není nijak závratný děj, ale bavily mě hrátky s češtinou. Autor mě příjemně překvapil a myslím, že je to důstojné pokračování původního Jirotkova Saturnina.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Zajímavá hrdinka, ale příběh byl celkem předvídatelný. Víc se mi líbila Anežka nebo od A. Bolavé Do tmy.

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Kniha rozhodně nutí k zamyšlení. Není lehké být matkou, není lehké být idealizovanou dcerou. Je to velmi dobře napsaný příběh, který může skončit jakkoliv...

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Neobyčejná kniha, která mě okamžitě vtáhla do děje. Přes nahozené téma vegetariánství se dostáváme až do temných zákoutí lidské duše. Oceňuji i skvělý překlad.

27.10.2018 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

První kniha, kterou jsem od autorky četla, bylo Heřmánkové údolí. V této knize jsem možná očekávala něco podobného, ale čekalo mě velké zklamání. Děj je obtížně uvěřitelný, nemohla jsem se do knihy začíst a dlouho mi trvalo, než jsem ji přečetla. Nevím, jestli budu zkoušet ještě nějaké další autorčiny počiny.

27.10.2018 2 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Kniha je skvělá, Britt-Marie je obtížně pochopitelná hrdinka, občas jsem nechápala, kam na ty nápady autor chodí....

19.10.2018 5 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

V dnešní záplavě "uklízecích" knih se mi kniha zdála spíše průměrná.

19.10.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Vcelku čtivá kniha, vhodná na léto, dovolenou.

19.10.2018 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Příběh je silný a dobře zprcovaný. Jen škoda, že nebyla větší část věnována i další části života Anny, určitě by to bylo zajímavé čtení.

19.10.2018 4 z 5

Při čtení knihy si člověk uvědomí, jak se u nás máme dobře. Medicína v Africe je fakt drsná disciplína!

19.10.2018 4 z 5

Kniha mě nadchla, životní osudy těchto lidí stojících mimo společnost určitě stojí za přečtení. Obdivuji jejich houževnatost a schopnost jít si za svým. trochu mě mrzí, že jako spoluautor je uveden jen Jan Šibík a přitom titulní fotografie je od Daniely Matulové (jak je uvedeno v tiráži).

19.10.2018 5 z 5

Sto let Sto let Herbjørg Wassmo

Příběh je velice zajímavý, kniha čtivá, ale trochu jsem se ztrácela v množství postav a v časových posunech. Více by mi vyhovovalo, kdyby byla kniha psaná v časové posloupnosti.