Řev motýlů

V parném létě umí být Luton pěkně mrtvým městem, a jediný pohyb tak lze vidět jen na hřišti prominentního golfového klubu Royal Hoo. Zdá se však, že prvotřídní pověst „Hoo“ je v ohrožení. Jeden z předních členů klubu, Chris Porphyry, je totiž nařčen z podvádění. Obrátí se proto na místní soukromé očko, Joea Sixsmithe, který je více než ochoten mu pomoci. Zanedlouho už je Joe na stopě konspiraci, která začíná ztraceným míčkem a končí vraždou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390063/rev-motylu-fOw-390063.jpg 3.73

Joe Sixsmith (5.)

The Roar of the Butterflies (2008)

Literatura světová, Detektivky, Humor
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Řev motýlů

SBH
včera

Na další knihu se sympatickým Joem Sixsmithem jsem se opravdu těšila. Ale z počátku se dostavilo zklamání. Příběh se rozjížděl pomalu a byl strašlivě "ukecaný", takže ani trefné hlášky neudržely mou pozornost a knihu jsem pořád odkládala. Ovšem od poloviny se to najednou rozjelo. Joe přestal vysvětlovat a začal vyšetřovat. Tak složitý přesun financí v souvislosti s osobní mstou by nevymyslel ani Babiš. Konec úderný, všechno dobré, ale knize by prospělo víc akce, méně úvah. Takže pouze za čtyři.

VesmirnaOndatra

Na to, že ide o knihu, ktorá sa s tým nepára a rovno na prednej obálke neokrôchane inzeruje, že humoristická detektívka z golfového klubu a k tomu je ešte aj zelená takým tým nevkusným spôsobom, aký možno vidieť len u niektorých druhov exotických plesní, crocsov a očných tieňov z hlbokých 80-tych, to vôbec nebolo zlé.

Proste milé, veľmi, veľmi nenáročné a miestami naozaj úsmevné, takže tomu odpúšťam, že je to blbosť a nie detektívka

mikika
05.11.2018

roztomilá oddechovka ze zajímavého prostředí, vtipný překlad užvaněnou detektivku pozvedl ještě o kousek výš.