Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Karen Kingstonová v knize Zbavte se nepořádku s feng-šuej zkoumá - s nadhledem a smyslem pro humor -, co nepořádek vlastně je, proč jej máme a nechceme se ho zbavit a co výměnou za všechny zbytečnosti můžeme získat - například energii a čas. Autorka svým přístupem odkazuje k Sigmundu Freudovi, který zastával názor, že "pořádek umožňuje člověku nejlepší využití času a šetří jeho psychické síly". Máte pocit, že všeho je prostě moc, cítíte se zavaleni zbytečnostmi a toužíte se osvobodit? Autorka nabízí nový přístup, jak si dát život do pořádku. Je to jako se sexem: Hlavní je začít, pokračovat pak už budete chtít sami. Je to vzrušující, přináší to uspokojení a především to funguje!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135076/big_zbavte-se-neporadku-s-feng-suej-gGM-135076.jpg 4.4104
Literatura naučná, Dům a byt, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Orsini

Clear Your Clutter with Feng Shui, 1998

Kniha Zbavte se nepořádku s feng-šuej

Edeltruda
01. prosince

(+ SPOILER) Velké těšení se a očekávání z tak dobrého hodnocení knihy pro mne skončilo velkým zklamáním. Že si budou knihy o úklidu v mnohém podobné, nepřekvapí, od této jsem ale čekala více konkrétních rad na práci s prostorem, jednotlivými pokoji. Oceňuji zmínky o propěšnosti třídění, darování a recyklaci vyřazených věcí, které jsem u Kondo postrádala. Také se mi líbily krátké pasáže o dalších oblastech, ve kterých míváme chaos: digitálním prostoru, rozvržení času, myšlenkách... Ale nechat si radit od odbornice na feng-šuej v oblasti stravy? Věřím, že "nové pořádky" a čistý stůl mohou člověka nastartovat a dodat novou energii do jeho konání, nad příběhy o neuvěřitelných zvratech a zbohatnutí připisovaným právě jen a jen úklidu jsem ale jen kroutila hlavou. Toto není kniha pro každého.

latanya34
16. listopadu

Tato kniha, více než kterákoli jiná, kterou jsem kdy četla, mě inspirovala k tomu, abych vstala a něco opravdu udělala. Koupila jsem si ji v domnění, že by to mohlo pomoci s nějakým tím nepořádkem, ale netušila jsem, že to vyléčí moji závislost na dekoracích a jiných serepetičkách! V méně než polovině jsem byla nucena začít se zbavovat věcí. Tato kniha vás opravdu přiměje chtít se vzdát všech svých věcí. Poskytuje vám zcela nový pohled na „hmotné statky“. Kdykoli se mi nepořádek vymkne z rukou, vytáhnu tuto knihu a začnu ji znovu číst - pokaždé problém vyřeší.

elgin3
12. listopadu

Začetla jsem sem se do této velmi praktické knihy . Výborně se bavím a směju , protože je to nejlepší nakopávačka jak se odhodlat k vytřídění a odevzdání věcí , ketré máme tendenci ukládat ... "TO SE JĚŠTĚ někdy může HODIT" .....Výborná je v tom že Vás to nutí při čtení jít udělat hned a proto už nemám čas vypisovat recenzi a jdu uklízet :-D

komatom
07. listopadu

Tyjo...tak opravdu.
Koupit si tuto knihu a na jeden zátah ji přečíst....to čeká každého, kdo si knížku koupí.
Nastartuje vás naprosto skvěle na to, abyste si ten svůj prostor už konečně nekomplikovali něčím, co vám vlastně ani trochu nepřináší klid a pohodu...no radost už vůbec ne.
Je to prostě kniha pro nový začátek.
Začátek nového života bez zbytečných krámů a nepotřebných cerepetiček, které vám váš život jen komplikují.
Tak honem...garantuju, že ani to nedočtete a už budete sahat po krabicích a pytlích na věci, které vás otravují...

egc22377

Jednoznačně nejlepší kniha o úklidu.

Zlatinka.Emilly
06.09.2020

Od této knihy jsem čekala něco jiného a něco víc. Nelíbili se mi prvky Feng šuej, s naší kulturou tohle nemá nic společného. Jsem spíš pro praktický ráz a jasné uvedení do rozhodnutí začít už konečně něco dělat. Určitě je dobré dostat pár nezaujatých rad okolo úklidu, ale tahle kniha mi opravdu nic nedala. Takže jak už jsem jinde četla u mě spíš 20/80.

rozina351
15.04.2020

Knihu jsem pořídila manželovi, poté co jsem zjistila, že s sebou během našeho společného soužití 5x stěhoval svůj - jak jen to říct slušně - no, bordel. Nicméně když jsem se do knihy začetla, zjistila jsem, že sama mám máslo na hlavě a pořádně si zametla před svým prahem či vytáhla trám ze svého oka. Manžel byl nakonec knihou nadšen a naše domácnost se již nepodobá chlévu, k čemuž měla s příchodem dětí pěkně našlápnuto! Na této knize oceňuji hlavně to, že vám laskavým způsobem pomůže pochopit kořeny vašeho nepořádku, pohladí vás po duši a motivuje! Mezi svépomocnými knihami je prostě TOP! Oceňuji, že je to kniha staršího data a není zaplevelena soudobými vyprázněnými frázemi o minimalismu a zerowastismu. Autorka není ani v nejmenším (eko)teroristická, nevyvolává ve vás nekonstruktivní výčitky svědomí, ale pomůže vám se zmobilizovat a v rámci vašich nejlepších možností se s problémem vypořádat. Přijde mi zbytečné tuto knihu srovnávat s Marií Kondo, četla jsem obě a nedokážu říct, která je lepší. Marie Kondo vám dá konkrétní metodu, Karen Kingston spíš pomůže pochopit podstatu a jako bonus se dovíte mnoho zajímavého o feng šuej.

motokatty
19.02.2020

Už jsem nějakou tu "uklízecí a minimalistickou" knihu přečetla a zcela upřímně říkám: pokud si přečtete tuto, všechny ostatní vás budou nudit. Tato kniha je základ.
Není to kniha ani tak o feng-šuej, jako spíš o nepořádku (v bytě, domě, v rodinných vztazích, na své duši... všude) a jak s ním zatočit. Knihu si přečtěte i když si myslíte, že nepořádek (jinak řečeno: nepotřebné věci) doma nemáte :)