Stoklaska Stoklaska komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Krásná kniha, na každé stránce smutná. Ani nevím, která ze sester mi byla sympatičtější, jestli zodpovědná Vianne nebo lehkovážná Isabelle. Příběh je napínavý, čtenář má obavy, co se stane dál a kolik útrap budou muset hlavní hrdinky ještě zvládnout.

04.04.2020 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Ke knize jsem se dostala náhodou, nemyslela jsem si, že budu ještě někdy číst o pravěku. Ale hned první díl mě nadchnul a přečtu si s chutí další osudy dívky Ajly. Velice se mi líbily popisy prostředí a chování tehdejších lidí.

03.04.2020 5 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Výborně napsaná kniha. Oceňuji odvahu známých osobností, že vyšly na veřejnost se svými velmi osobními příběhy. Podobné potíže mohou potkat spoustu z nás, proto je dobré umět rozeznat varovné příznaky. Přínosné je i teoretické vysvětlení syndromu vyhoření dr.Honzákem.

01.01.2020 4 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Příběh je hodně drsný, v půlce knihy přichází šok, a pak je to místy až těžko uvěřitelné. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, je velmi dobře napsaná.

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Krásné čtení. Pro mě to byl pohled do úplně neznámého světa.

Koruna Koruna Kiera Cass

Měla jsem velký problém poslední díl dočíst, téma už mě vůbec nebavilo. Ale vysvětluji si to tím, že nejsem cílová skupina....

29.12.2019 2 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Čtení o životě podivínky Eleanor mě zaujalo, jen ten zvrat a rozuzlení na konci knihy mi úplně nesedlo. Jinak je kniha výborná.

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Knihy od tohoto autora mám ráda, i když povídky obvykle nečtu. Příběhy mě hned vtáhly do děje, nejvíc se mi líbily první dvě povídky. Určitě se ke knize v budoucnu vrátím a některé povídky si ráda znovu přečtu.

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Zcela nenáročná kniha, moc vtipná nebyla.

29.12.2019 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Kniha mě šokovala. Úplná beznaděj, život bez budoucnosti. Styl psaní osekaný až na dřeň stejně jako život obou hrdinů. Přemýšlela jsem o ní ještě několik dní po dočtení.

29.12.2019 5 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

První půlka se mi zdála lepší, uvěřitelnější. Druhá půlka byla nabitá problémy a místy působila až moc poučně. Čtení narušovaly překlepy v textu.

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Vůbec mi nevadilo, že kniha zpočátku není napínavá. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o světě podivných a o životě Jakobova dědečka. Tato série se mi velice líbí, jen mi vadí, že jednotlivé díly vycházejí za dlouhou dobu a mezitím zapomenu, co se dělo v předchozím díle. To bude nejvíc vadit zrovna u této knihy, kde je konec až moc otevřený. Ukončení aktuálního dílu mě mírně zklamalo.

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

První polovina se čte velmi lehce, ale hned na začátku druhé poloviny knihy jsem se zasekla a knihu odložila. Dočetla jsem ji až po delší době. Nakonec mě bavila i ta historická část.

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Kniha mi připomínala spíše sondu do meziválečného Berlína než detektivku. Napětí stoupalo až v poslední části příběhu. Vzhledem k tomu, že detektivky skoro nečtu, zas tak mi to nevadilo. Tehdejší doba byla rozhodně zajímavá. Hlavní hrdina Gereon Rath mi nebyl příliš sympatický, uvidím, jestli si přečtu i další díl.

07.08.2019 3 z 5

Ziburův styl psaní mi vyhovuje, líbil se mi Jeruzalém i tento díl. Vůbec mi nevadí, že je kniha trochu monotónní, zejména část o Číně. První částí, o Nepálu, jsem byla nadšená.

28.07.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Kniha se mi zdála příliš rozevlátá. Rozehrané, ale nedokončené příběhy. Oproti knize Do tmy to pro mě bylo trochu zklamání.

28.07.2019 3 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Pohodová kniha o Toskánsku, zcela nenáročná. Víc se mi líbily Toskánské kopce od stejného autora.

28.07.2019 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Ke knize jsem se dostala náhodou v knihovně. O existenci domů pro padlé dívky jsem nevěděla. Kniha je napsaná čtivě. Souhlasím s některými názory, že téma by zasloužilo víc propracovat, kniha je napsaná trochu na efekt. Děsivé je zjištění, že i v dnešní době a v civilizované zemi můžou člověka zcela semlít okolnosti a jedinec sám nezmůže nic.

30.06.2019 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Nádherný příběh o lásce a nenávisti. Některé vedlejší postavy by si zasloužily více prostoru. Zajímal by mě třeba příběh Inařiny matky nebo Danielovy babičky Very.

30.04.2019 5 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Takto si představuji oddechovou literaturu. Celá série se dobře čte, tento díl považuji za velice povedený. Popisy prostředí jsou vynikající, podněcují představivost, vůbec nemám touhu podívat se na seriál. Jedinou výtkou je narůstající počet stran, kniha se špatně nosí a čte na cestách.

24.04.2019 4 z 5