Toskánská vinice: Sen milovníka vína

Důvěrné a veselé autobiografické vyprávění o tom, jak dva troufalí Newyorčané proměňovali opuštěnou ruinu v pohádkový domov a světoznámé vinařství. V Toskánské vinici putujeme spolu s Mátéovými - malířkou Candace a spisovatelem Ferencem - po klikatících se, cypřiši lemovaných toskánských silničkách až do starobylého horského městečka Montalcina, které je domovem proslulého Brunella. Zde Mátéovi kupují klášter ze 13. století na kopci obklopeném 60 akry lesů, olivových hájů a potenciálních vinic. Ferenc Máté nás provádí nejrůznějšími příhodami a nehodami, které přináší rekonstrukce osm set let starého domu a budování vinařství, od krocení splašeného traktoru, přes výsadbu 15 akrů vinic a Vendemmii - první sklizeň, následovanou vzrušující výrobou vína, po zápolení se soptícími kvasnými káděmi. Slavní vinařští sousedé, jako například Angelo Gaja, přitom Mátéovy postupně zasvěcují do tajemství pěstování těch nejlepších hroznů a výroby jedinečných vín. Mátéova vína si okamžitě získala mezinárodní věhlas, včetně neuvěřitelných 90 až 92 bodů od časopisů Wine & Spirits a Wine Spectator. Znalci jako Steven Spurrier a Jancis Robinson vyzdvihují jejich "osobitou a nezapomenutelnou chuť" i skutečnost, že jsou "výmluvným vyjádřením své unikátní autentičnosti" a "odměnou každého sběratele". Vysoce respektovaný newyorský obchodník s víny Morrell nazval jejich Syrah "skutečným klenotem mezi víny" a označil ho za "Italské červené víno roku 2007". Chcete-li okusit sladkou chuť úspěchu na nejromantičtějším místě na světě, začtěte se do Toskánské vinice....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141502/toskanska-vinice-sen-milovnika-vina-8I5-141502.jpg 4.350
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Maxdorf

A Vineyard in Tuscany, 2007

Kniha Toskánská vinice: Sen milovníka vína

Ydnev

Krásná, milá kniha, plynule navazuje na první díl, ale lze ji číst i samostatně. Jedna z mých srdcovek, i vzhledem k tomu, o čem pojednává.

Barticek
06.05.2020

U hodnocení této knížky budu asi neobjektivní, protože mám ráda jak Toskánsko, tak víno. Krásně popsáno, že život na toskánských vinicích není jen "dolce vita", ale taky spousta dřiny. Ale výsledek poctivé práce stojí za to! Krásná knížka, která pohladí.

Marla
07.08.2019

Kdo si chce splnit svůj sen, udělá pro to vše možné i nemožné. Ať to stojí co stojí, at je to sebevíc nemožné a náročné. Za cenu možného bankrotu. Autor měl to štěstí, že mu jeho smělý plán vyšel, že měl podporu své ženy a že byl patrně natolik zarputilý, že nad ním všechny mocnosti držely ochrannou ruku. Milé, odpočinkové a zábavné čtení!

Stoklaska
28.07.2019

Pohodová kniha o Toskánsku, zcela nenáročná. Víc se mi líbily Toskánské kopce od stejného autora.

pingu1
28.02.2019

Příjemná oddechová knížka, dobře se čte. Kdo rád víno, může si k němu dát i tuto pohádku :-)

Martinee_
17.12.2018

Pěkně napsaný příběh s vtipem a živým popisem okouzlující toskánské krajiny, jediná nevýhoda.. budete z toho mít pořád chuť na víno!

marara
11.10.2018

Ferenc Maté je inspirující tím, jak si jde za svým snem, kolik dokáže vydat času i energie, aby si jej uskutečnil. Krásně píše o Toskánsku, Toskáncích i tamějším jídle, člověk se dozví mnohé i o památkách a historii. Vše je navíc okořeněné humorem.

Radunka78
30.07.2018

Pro Toskánsko mám slabost a tak jsem byla nadšená, když jsem tuto knihu objevila. Bohužel jsem možná čekala malinko něco jiného, takže jsem měla chvilkami problém se do knihy začíst, ale nakonec jsem ji s krátkými pauzami přeci jen dočetla. Byly pasáže knihy, které mne bavily a pak pasáže, u kterých jsem se nudila. Podruhé už bych ale po knize nesáhla.