stelka_knihomol stelka_knihomol komentáře u knih

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Miluju tuhle sérii, ale tahle kniha byla taková ta klasická prostřední kniha. Bavilo mě to, ale vlastně se tam skoro nic nestalo. Už se těším na třetí díl.

01.10.2023 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Na knížku jsem se strašně těšila, zvlášť když je to humbooktip, takže mě dost zklamala. Za mě obyčejná slaďárna, i když se špetkou vážných témat, která jsou na mě brána až moc nalehko, nebo tak mi to alespoň připadalo.
Amelie mi připadala prostě divná, ale ne v dobrém. Na to, že má jít na vysokou, působila příliš dětinsky. Nolan byl typickým příkladem stereotypního bad guye, kterého změní ta pravá.
Nebylo to úplně špatné, jen prostě nic pro mě.

15.09.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Hele takhle: vlastně vůbec nevím, jaký mám na knížku názor. Přečetla jsem ji celou naráz a i když nejsem na slaďárny (jakože vůbec), v tuhle chvíli jsem si u toho krásně oddychla. Doporučuju, když si potřebujete odpočinout a na chvíli vypnout.

18.08.2023 3 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Takhle, je to skvělá kniha a přiznávám, opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale nevím, první díl byl určitě lepší (tomu jsem teda dala taky 4/5). Příběh mě vážně bavil, jen jsem čekala, že se tam toho bude odehrávat víc. Stejně jako u první knihy mám pocit, že na začátku knihy se toho dělo hrozně moc a bylo to napjaté, celý prostředek jako by se nestalo skoro nic, a znova se to rozjelo až ke konci. Jinak ale napínavé, skvělý konec a za mě sympatický postavy. Hlavně doufám, že Knox a Phoebe neskončí spolu, prostě se mi k sobě nehodí. Už se nemůžu dočkat třetího dílu One of us Is back.

18.08.2023 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Úžasná kniha, jenom mi tam chyběl Edward

29.07.2023 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Jo, bylo to krásné a dozvěděla jsem se o nemoci, o jejíž existenci jsem neměla tušení, ale jinak mi to přišlo průměrné. Do knihy jsem se nijak moc nevzila a možná mi to postavy mi nepřišli příliš realistické
P. S. film byl mnohem lepší

09.07.2023 3 z 5

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Opravdu krásná kniha, připadala jsem si, jakoby autorka trochu popisovala lidi z mého života. Možná jsem ale od knihy čekala trochu víc. Každopádně zamilovala jsem si Erika a knížku doporučuji

07.07.2023 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Po shlédnutí filmu jsem si prostě musela i přečíst knihu. Jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Nemá chybu. Pokud teda nejste úplně na vážná témata, asi to pro vás může být trochu náročnější. Ale myslím, že je to jedna z knih, co by si měl alespoň jednou přečíst každý.

09.06.2023 5 z 5

Nelži mi Nelži mi A. V. Geiger

Jakože první díl byl asi lepší no. Každopádně líbil se mi příběh, to bylo vážně napínavé a bavilo mě to. Ale prostě na mě byla Tessa až moc čistá. Vždyť už jí bylo kolik, 19? Její mamka byla taky trošku mimo realitu, ale co já vím. Jinak jo, líbilo se mi to, přečteno za pár dní.

28.05.2023 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Všichni povinně přečíst

21.05.2023 5 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

(SPOILER) Vlastně se mi do ní vůbec nechtělo, ale byla to teda fakt povedená fantasy, ještě plus feminismus. Trošku mě teda zastavil ten překlad, v nějaké části zněly nějak divně. Ale sympatické postavy, krásné zvraty, ale trochu předvídatelné. Trošku mě upřímně zklamalo, že když ty alaki umřou, jakože konečnou smrtí, tak vlastně ještě žijou. V celý tý knize se tak nestala taková ta smrt někoho, pro koho bysme brečeli.
Ale jo, chválím a doporučuju, jestli jste připravený na pořádnou dávku feminismu.

27.04.2023 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nechápu jak jsem se mohla bát, že už to nebude tak dobré jako první díl. Tahle kniha byla ještě lepší. Nemůžu uvěřit, že to tím třetím dílem všechno skončí. Tuhle sérii prostě miluju. A doporučuju i filmové zpracování, to je překvapivě stejně tak dobré jako kniha (a všichni jsou tam ještě hezčí, než jsem si je představovala).

09.04.2023 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Takhle, nebylo to špatný, jenom jsem od toho prostě čekala víc. Pár příběhů se mi líbilo, ale jinak byla knížka docela nudná. Nejhezčí byl pro mě Petr Pan, a to nemám tuhle pohádku vůbec ráda. Pak se mi taky líbili Červená Karkulka, Šípková růže a Kráska a zvíře.
Neříkám, že to bylo špatný, jenom... Jsem to prostě čekala lepší.

27.03.2023 4 z 5

Mračna nad turnajem Mračna nad turnajem Nele Neuhaus

Jakože docela hezký příběh, i když starosti těch lidí mě vyloženě vytáčely. Konec se mi líbil asi nejvíc. Takový průměrný příběh

16.03.2023 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Podle mě nejlepší knížka od Hooverové

02.03.2023 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

This Is love

28.02.2023 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Bože, co na to říct. Prostě si to všichni běžte přečíst. No šup šup.

15.02.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Bože nechápu proč jsem se bála, že se mi knížka nebude líbit, protože nic podobného jsme ještě nečetla. Miluju ten svět, vztahy mezi postavami, zápletku... Prostě každý, kdo rád víly by si to měl přečíst.

09.02.2023 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Vážně originální nápad a krásně zpracovaná kniha, jen jsem od toho prostě asi čekala víc. Začátek byl skvělej, konec ještě lepší, navíc to bylo dokonalé promyšlené, jenom ten... mezičas byl prostě moc dlouhý a vlastně se tam skoro nic nestalo.
S jistotou vím jenom tři věci:
a) ačkoli bylo podle mě na Bronwyn od začátku zahlizeno jako na “hlavní“ hrdinku, byla my strašně nesympatická;
b) nějakým záhadným způsobem se stal mojí nejoblíbenější postavou Šimon;
c) proč sakra v tom epilogu nebylo něco o Janae?
Ale pořád krásné čtení a originální konec.

02.02.2023 4 z 5

Princezna v nesnázích Princezna v nesnázích Connie Glynn

Bavilo mě to víc než první díl, vlastně jsem se díky tomuhle dílů znovu nadchla pro tuhle sérii. Je to pro mě docela odpočinkové čtení, jen mě rozčilovali ty divné vztah mezi lidma (třeba mezi Lottie a Ellie), protože jsem pořád nějak nechápala, co tím chce autorka naznačit.
Jinak ale vážně dobrá knížka a řekla bych, že i docela originální příběh.

26.01.2023 4 z 5