stanislava9718 Online stanislava9718 komentáře u knih

I toto historické téma mě zajímá. Autor si dal práci, pečlivě pátral v archivech a zdrojích a vznikla tato kniha o temné, drogové jízdě německé armády a pohlavárů Třetí říše nazvané Blitzkrieg. Drogy a další podpůrné prostředky vyráběly německé firmy i na zabraných územích, mimo jiné i v protektorátu Čechy a Morava. Hitlerovi se věnovalo mnoho osobních lékařů, ale se svými úspěchy vynikl osobní lékař Theodor Morell, díky jehož "podpůrné" léčbě Hitler, páchal jeden zločin, proti lidskosti za druhým a pro věčnou slávu Velkoněmecké říše, obětovat klidně celý svět včetně vlastního národa.

22.02.2024 4 z 5

Bojovník Bojovník Jan Wiener

Měla jsem možnost, před mnoha lety poznat pana Wienera osobně. V knize nám odhalil velkou část svého života z období tragických po Mnichovských událostech, jeho odchod z okleštěné republiky, služba v RAF a po ukončení návrat do Československa, kde se opět setkal s perzekucí a vězením. Ani tyto skutečnosti pana Wienera nezlomily, opustil republiku a rozhodl se žít a pracovat v USA na univerzitě do pozdního plodného života, zkrátka Bojovník.

21.02.2024 4 z 5

Podivná společnost Podivná společnost Norman Lewis

Autor napsal příběh anglického podnikatele, vlastnícího přepravní firmu, který čelí nekalým praktikám bohatého Bolivijce, který uplatí kde koho, aby Angličan neuspěl. Do příběhu autor také zakomponoval pronikání poválečných německých emigrantů do společenských a hospodářských struktur Bolívie 70. let. Hlavní hrdina se pokouší omezit rozpínavost této německé společnosti a zároveň zachránit kus panenského pralesa pro Indiány. Společnost je, bohužel silnější a přinutí Angličana k odchodu ze země, není nad důkladné Němce.

19.02.2024 4 z 5

No, kniha byla napsána ve třicátých letech minulého století. Asi bylo běžné, že manžel napsal přijeď za mnou na Špicberky, nic s sebou neber. Chistiane, tedy předá svou dceru rodičům, vybaví se přeci jenom nezbytnými věcmi a jede prožít rok do ledové pustiny. Vyprávění je to pěkné, musela mít odvahu a silnou vůli, být zavřena na malém prostoru a dělit se o něj ve třech. Moc jsem uvítala, když se ve zdraví vrátila.

18.02.2024 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Autor napsal detektivní příběh z mrazivého prostředí rozsáhlého území Aljašky. Ponořila jsem se do tragického osudu unesené Niny, vytržené z lehkého moderního prostředí do tvrdé reality mrazivé divočiny. K zachování života a přežití jí pomohly zápisky předchozí oběti. Podařilo se jí uprchnout a "vypořádala" se se svým trýznitelem. Závěr příběhu už byl trochu slabší, stala se z ním neohrožená zachránkyně žen, ba i "prokoukla" nekalé úmysly svého přítele. Popis drsné Aljašky se mi líbil.

18.02.2024 3 z 5

Mafia Mafia Gábor Gellért

Autor se snažil popsat zákony a historii vzniku mafie na Sicílii. Bohužel tohle téma je pro cizí osoby mimo rodinu mafie a další její odnože, zapovězené téma. Moc se toho nedozvíme.

17.02.2024

Panoptikum Panoptikum Jiří Marek (p)

V tomto případě bylo lepší, že jsem dříve viděla filmové zpracování a tím pádem se více orientovala v jednotlivých postavách kriminálních případů, které řešil rada Vacátko a jeho mord parta první republiky, dá-li se to tak nazvat. To ještě byli delikventi dá se říci pokorní, nějaké do dání přes hubu, někdy končící tragicky, bylo uděláno mnoho kačen, napáleno spousta hejlů a hlavně, děj příběhů je z ulic a předměstí Prahy.

16.02.2024 3 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Také konstatuji, že kniha je lepší než film. Je to příběh rakouského horolezce příslušníka NSDAP, kterého události 2. světové válka "zadržely" v Indii při chystané horolezecké výpravě. Chápu jeho pohnutky, že v zajetí nezůstane. Na základě těchto události autor napsal krásný příběh, o Tibetské kultuře a způsobu života, se na pozadí odehrává příběh o muži jenž při útěku za svobodou, poznává nejen krásu nádherných Himalájí ale i srdečnost místních obyvatel a nalézá nečekaná přátelství, které ho poznamenají na celý život.

15.02.2024 3 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Toto bylo obsáhlé vyprávění o fungování a praktikách mafie v Americe v začátku 20. století, podané Irčanem Sheeranem. Trochu mi dalo začíst se, jelikož se ve vyprávění skáče v čase dopředu a dozadu,

14.02.2024

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Knihu jsem četla jedním dechem, autor napsal příběh psychicky narušeného indiánského veterána z války ve Vietnamu, zapracoval prvky, kdy se musí osoby příběhu vypořádat se svou minulostí a hlavně přežít všemi možnými způsoby a prostředky peklo Navažské pouště, kde je z povzdálí pozoruje jejich psychicky narušený trýznitel.

14.02.2024 3 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Dan Brown tentokrát mistrovsky rozehrál napínavý příběh ze zákulisí vysoké americké politiky, přímo z předpokoje oválné pracovny Bílého domu. Místo dřívějšího hrdiny Langdona, rozplétá nitky intrik v politice a v NASA agentka Sextonová s pomocí Tollanda je úspěšná. Trochu ten romantický konec v ložnici mi k Danu Brownovi nesedl, ale budiž.

12.02.2024 2 z 5

Čas stoleté války Čas stoleté války Jiří Kovařík

Knihu nemám dočtenu, jelikož ve formátu ebooku chyběly závěry kapitol. Prozatím jsem kompletní ebook nesehnala. Zkusím půjčit v knihovně, pak k četbě této knihy vrátím.

10.02.2024

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Také je dříve shlédla filmové zpracování. Knihu napsal autor muž, který se pustil do příběhu tří žen, žijících v různém časovém období, které se snaží, různými způsoby vyřešit své pocity, které je tíží ve svých každodenních dní té, konkrétní doby. Tíží je pocity marnosti, radosti, viny, úvahy o smyslu vlastní existence, které odbíjejí hodiny života. Zakomponovaný příběh umírajícího malíře, mající pouto k přítelkyni a matce, byl trochu slabší.

10.02.2024 2 z 5

Carol Carol Patricia Highsmith

Knihu jsem si půjčila až po shlédnutí filmu, oceňuji odvahu autorky, která napsala román v době přísných morálních zásad, které společnost v Americe, v 50. letech vyžadovala. Vztah Terezy a Carol je citlivě napsaný, líbil se mi i styl popsaných pocitů mladičké Terezy a pocitů a jistě těžkého boje Carol o svou dceru Rindy, proti manželovi a jeho konzervativní a mocné rodině.

10.02.2024 3 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Autor napsal životní příběh ženy, kterou začátkem 20. století postihlo mnoho tragických událostí, kvůli jejímu arménskému původu, prožila válečné útrapy i osobní útrapy. Dosti silné čtení, aby mohla přežít a žít dál, tak se vzdát svých dětí. Lehčí příběh než Sofiina volba i tak stál za přečtení.

08.02.2024

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Těžké čtení této knihy. Autorka napsala příběh jedné z mnoha žen - porodní sestry, která neztratila víru a v tragické době, dodávala sílu a víru ženám a dávala život i když velmi krátký, jejich dětem, které živořili v koncentračním táboře. Nedovedu si představit, jakou musela mít morální sílu, když pasivně, ale statečně odmítala rozkazy válečného zločince Mengeleho a jeho pohůnků. Chvilku mi trvalo začtení, jelikož autorka střídala děj v různých časových rovinách.

04.02.2024

Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci Gerhard Wisnewski

Knihu jsem sháněla k přečtení získat další informace o této dříve velmi utajované společnosti mocných a bohatých. Autor čtenáři poskytl informace a náznaky, co tito "vládci" s občany hrají. Ale je třeba hledat další a další informace.

18.01.2024 2 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Příběh trochu fantastický z období starověku mi dal trochu práce se začíst, i když je to mé oblíbené téma, zvláště, když je zasazeno do oblasti současných českých zemí. Autoři mohli čerpat z nemnoha historických pramenů a popsovali se příběhem se ctí.

18.01.2024 3 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Lion Feuchtwanger napsal historický román určený spíše pro historicky více zasvěcené čtenáře, hlavní postava Markéta Korutanská, řečená Pyskatá je z politických důvodů vdána za Jana Jindřicha syna mocného Jana Lucemburského, ale díky dalším politickým pletichám je její manželství zrušeno a ona se vdána za Ludvíka Bavorského. Za panování chtěla povznést své milované Tyrolsko, vydala mnoho ediktů ku prospěchu svých poddaných, povolila podnikání příchozím židům. Bohužel Markéta se bohužel dočkala pádu svého Tyrolska a ovládnutí mocným rodem Habsburků.

31.12.2023 2 z 5

Země zapomnění: Po stezkách katarů Země zapomnění: Po stezkách katarů Antoni Dalmau

Knihu jsem přečetla s úmyslem doplnit další mozaiku, tentokrát z období 12. století, na téma Kataři, praví křesťané, ale pro církev, šlechtu i panovníka to byli heretici, tak byli pronásledováni a potíráni, aby se zřekli své víry.

25.12.2023 2 z 5