Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci

Bilderberg - Kdo tahá za nitky moci https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270067/bmid_bilderberg-kdo-taha-za-nitky-moci-BXe-270067.jpg 4 12 4

Kdo ze zákulisí řídí světovou politiku...? Proč se každým rokem schází vždy na tajném místě a za nejpřísnějších bezpečnostních opatření finanční, průmyslové, politické a mediální elity spolu s generalitou a tajnými službami a o čem jednají? Proč jsou zasedání skupiny Bilderberg utajována před veřejností, přestože se jedná především o věc veřejného zájmu? Má národní stát šanci proti „světovému koncernu“? Jak to bylo se založením Evropské unie doopravdy? Proč musela být bombardována Jugoslávie? Je šlechta již bez politického vlivu? Co mají jezuité společného s dnešními elitami? K čemu mají sloužit krize a kdo je řídí? Jakou roli hraje židovská lobby v americké politice a co je to Projekt pro nové americké století? Na základě málo dostupných dokumentů se na všechny tyto a další otázky snaží dát odpověď bestsellerový autor Gerhard Wisnewski ve své knize „BILDERBERG - kdo tahá za nitky moci“. Autor nachází zajímavé souvislosti ve sférách mocných tohoto světa, které otevřou mnohému z nás oči, protože mainstreamová média většinou takový úhel pohledu na věci nepřináší.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Tomáš Keltner

Drahtzieher der Macht: Die Bilderberger - Verschwörung der Spitzen von Wirtschaft, Politik und Medien , 2010

stanislava9718
18.01.2024 2 z 5

Knihu jsem sháněla k přečtení získat další informace o této dříve velmi utajované společnosti mocných a bohatých. Autor čtenáři poskytl informace a náznaky, co tito "vládci" s občany hrají. Ale je třeba hledat další a další informace.

vladceTyran
18.02.2016 4 z 5

přísně tajné? ano, je to tak tajné že to ani v této knize nenajdete, obálka se nemýlí, kdo jako já čekal že se dozví něco tajného bude na omylu. Kniha se zajímá jen bilderbergu, jak z názvu vyplívá. Čekal sem že se bude věnovat i tomu co bilderberg vsechno napáchal nebo něco o novém světovém řádu, ale je t o jen o bilderbergu samotném. Svůj účel to splňuje.

Eldar80
26.01.2016 5 z 5

Na knize mě asi nejvíc zarazila její střízlivost. Kniha totiž neobsahuje nic tajného jak by razítko na obálce mohlo naznačovat. Jedná se o popsání Bilderbergu, které je dohledatelné, když člověk nějakou dobu pátrá a to spíš v minulosti. Tohle polotajné setkání je popsáno nejdříve jak se aktuálně projevuje z vnějšího pohledu dneška a potom následuje nejzajímavější kapitola o jeho historii. Popravdě spoustu věcí jsem vůbec neznal. Ostatně nebylo ani kde je získat. Německý autor jednu kapitolu věnoval německé politice ve vztahu k Bilderbergu. Takže knihu asi mnohem více docení lidé, kteří mají přehled o německých politických stranách. Doporučuju k přečtení, protože historie Bilderbergu v češtině zatím nejspíš není a kniha je přitom dobrým shrnutím co všechno z těchto setkání může plynout. V závěru se shrnuje na co všechno může mít na první pohled nevinné setkání vliv. Konečný úsudek však zůstává na čtenáři. Kdo očekává neuvěřitelné senzace nebo šokující fakta bude zklamán. 85%

mgeisselreiter
03.01.2016 5 z 5

Kniha se věnuje v podstatě jedinému: tajným schůzkám nejvyšších osobností z Evropy a Ameriky. O těchto schůzkách se nikde nepíše, téměř nic se o nich neví. Autor detailně pátrá po tom, kdo se schází a především jaký je účel schůzek. Nejedná se o nějaké konspirativní teorie, Wisnewski důsledně každou informaci doplňuje zdrojem, odkud ji získal. Samozřejmě na základě získaných informací vykládá čtenáři fakta po svém (zřídka i trochu emocionálně, ale inteligentní čtenář si to přebere), bez toho by kniha byla jen nudnou a nepřehlednou směskou různých faktů. I když se nedozvíme jasné odpovědi na položené i nepoložené otázky, přesto kniha přináší znepokojující informace, kam je současný svět směrován a nabízí čtenáři možnost, jaký postoj může zaujmout pro (nejen) svou budoucnost. Vzhledem k obsahu je překvapivě čtivě a poutavě podáno. 90% a 5*, 2.1.2016.

konspirace spekulativní literatura konspirační teorie Bilderberg

Gerhard Wisnewski
německá, 1959