Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Stále jsem se divila, proč je tato kniha mezi nejlépe hodnocenými knihami. Díky Výzvě 2021 jsem si ji vypůjčila a musím říct, že na rozdíl od jiných knih o válce a holokaustu, tato se mi četla skutečně dobře. Nelituji jejího přečtení, i když tento žánr nijak zvlášť nemusím.
A tak jsem si ji zatím umístila do bodu č.14 - pruhovaná obálka.

06.01.2021 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Mám docela živou představivost, úplně jsem viděla scénu a herce na jevišti... Hru jsem četla hlavně do Výzvy, ale docela se mi to líbilo. Zase jsem zkusila něco jiného než thrillery.

04.01.2021 4 z 5

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Je pravda, že název knihy je trochu matoucí, ale ženský vyšetřovací klub mi sedí a styl psaní také.

02.01.2021 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Četla jsem hlavně kvůli Výzvě 2021, manžel mě odrazoval, že je to smutné, že tam umře Janinka. Ale tam nakonec umřou VŠICHNI! Nějak už jsem zapomněla, jak to vlastně bylo a i když je to pohádka, slzička mi ukápla...

02.01.2021 4 z 5

Veďte lidi jako Dexter Yager Veďte lidi jako Dexter Yager Ron Ball

Kniha je inspirací pro všechny ty, kteří chtějí být pro druhé správnými lídry ve vedení. Lídr není vedoucím, který nařizuje, ale vzorem, který ukazuje cestu příkladem. Nesráží nikoho na zem, ale podporuje jeho mentální růst. Umí se vcítit do pocitů druhých a dokáže je podpořit v jejich úsilí.

01.01.2021 5 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Tak jsem právě horko těžko dočetla knihu, kterou jsem mohla použít do Výzvy 2021. Dříve mě takovéhle věci bavily, ale poslední dobou mám raději thrillery a romány, které mají děj. Konspirační teorie jsou zajímavé a nutí k zamyšlení, ale není jednoznačně dáno, co je skutečnost a co otevřená otázka.

21.12.2020 3 z 5

Zoufalec Zoufalec Daniel Palmer

Líbil se mi styl psaní, svého otce nezapře. Nikdy bych nečekala, jak se tento zamotaný příběh rozmotá, závěr byl opravdu překvapivý.

16.12.2020 5 z 5

Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost Dějiny - Velký obrazový průvodce historií lidstva od úsvitu lidské civilizace po současnost kolektiv autorů

Opakování dějepisu teď už z jiného pohledu než v šedesátých a sedmdesátých letech. Určitě je zde víc pravdy. Jenom je škoda, jak už se zmínila čtenářka přede mnou, že je tam dost pravopisných chyb.

29.11.2020 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Toto je první kniha od tohoto autora, která se mi dostala do ruky a můžu říct, že se mi opravdu dostala pod kůži. Opravdu nemusím nějaké šílené krváky, ale toto je tak čtivě napsané dílo, že jsem u toho vydržela vždycky dlouho do noci. Další oblíbený autor? Uvidíme...

28.11.2020 5 z 5

Ven z bludiště Ven z bludiště Spencer Johnson

Tato útlá knížečka je v podstatě pokračováním knihy "Kam se podél můj sýr?" Ukazuje čtenáři cestu, jak se zbavit starých přesvědčení a najít neotřelé cesty ve svém životě.

21.11.2020 5 z 5

Dvojník Dvojník Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Co můžu očekávat od Dostojevského? Myšlenek jsem při čtení měla spoustu a teď nevím, co mi to vlastně dalo... Psychicky narušený jedinec, který ztrácí kontrolu nad vlastním životem. Ano, nejspíš jsem z toho trochu vykolejená.

16.11.2020 4 z 5

Nekonečná síla Nekonečná síla Anthony Robbins

Výborné čtení pro osobní rozvoj. Spousta návodů, jak získat sebedůvěru a to, co v životě chceme.

11.11.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem četla už dávno, ale ta silná emoce z četby ve mně zůstává stále.

11.11.2020 5 z 5

Prázdny dom Prázdny dom Arthur Conan Doyle

Četba mě tak trochu zanesla do mladších let, kdy jsem hodně četla sira Doyla. Příběhy jsou krásně napsány a dedukce jednotlivých případů pana Holmese jsou někdy až pohádkové. Hlavně, že všechno dobře dopadne.

09.11.2020 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Těšila jsem se na horor a kniha byla z velké části psána spíš formou fantasy. Trvalo mi trošku déle, než jsem se prokousala na konec.

07.11.2020 4 z 5

Špatná láska Špatná láska Jonathan Kellerman

Jako všechny Kellermanovy knihy, i tato se mi moc líbila. Děj měl spád, trošku zamotaný, ale dobře se mi to četlo.

16.10.2020 5 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Opět krásné dobrodružství s Cottonem. Knihy Steva Berryho mě baví už proto, že je na konci vysvětlena celá škála historických událostí. Jen ten poklad - samozřejmě pro čtenáře je to přitažlivé téma, ale tak si tak někdy říkám, kdyby skutečně existovaly všechny ty knižně zakopané poklady, museli bychom všichni chodit ve zlatě...

05.10.2020 5 z 5

Knihy novel a povídek I. Knihy novel a povídek I. Jakub Arbes

Zvláštní pojednání o české minulosti, o českém umění a bývalé slávě. Hluboké myšlenky a styl psaní už se dnes tolik nenosí, ale přesto jsou tyto povídky a novely vhodné k zamyšlení.

14.09.2020 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

(SPOILER) Docela mě to dostalo. Hned od začátku (nebo od konce) jsem odhadla Daniela jako záporňáka, ale u Gabriely jsem byla docela mile překvapena. Ano, do konce jsem si pořád musela přehrávat v hlavě předchozí kapitoly. Dobře napsáno.

14.09.2020 5 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Také jsem si všimla, že se mi ráno daří vše mnohem lépe než odpoledne, nejsem žádný noční pták :-)

07.09.2020 4 z 5