Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Náboj Náboj Brendon Burchard

Motivační kniha k obnovení nadšení životem.

19.02.2021 4 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Tak mám pocit, že se v knize objevuje stále diskutovaný problém dnešních dní. Škodlivý odolný virus, který ničí lidstvo a nelze se ho zbavit. Není to náhodou tak trochu předzvěst Corony? Totiž vyobrazení v knize je také téměř totožné...

12.02.2021 5 z 5

Král komiků Vlasta Burian Král komiků Vlasta Burian Emil Artur Longen

Buriana jsem ve filmech milovala. Po přečtení této knihy jsem plná rozporných pocitů. Jak je možné, aby takový umělec byl tak nestálý a někdy až krutý k ostatním? Je to vůbec on? V každém případě kniha stojí za přečtení a já budu vyhledávat další informace o jeho životě.

09.02.2021 4 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Krásné příběhy zvěrolékaře na anglickém venkově. Úsměvné vyprávění.

05.02.2021 5 z 5

Větrník Větrník Karel Matěj Čapek-Chod

Novela psaná formou dopisů imaginární přítelkyni, která by ráda věděla, jakým způsobem prozaik vymýšlí příběhy a kam směřují jeho myšlenky.

03.02.2021 3 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Tankový prapor znám coby film a ten nemá chybu. Kniha mě trochu zklamala stylem vyprávění. Je zde spousta vět rozvitých až přerozvitých. Repliky z filmu dělají film filmem. Jasně, jsou hodně známé, zatímco v knize autor popisuje skutečné situace z vojenského prostředí padesátých let. Přestože jsem vojnu neabsolvovala, moji bližní mužského rodu hodně na vojnu vzpomínali, takže si umím představit, v jakém duchu se k této socialistické povinnosti mladí kluci stavěli.

01.02.2021 3 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Tak jsem knížku přečetla včera na jeden zátah v rámci Výzvy. Moc jsem se u toho pobavila. Už jenom to nářečí v čtenáři vzbuzuje úsměv. Myšlenky lišky, uvažující jako člověk, jsou nádherně zakomponované do celého satirického příběhu. Navíc kresby Stanislava Lolka krásně doplňují scénu děje. Hezké čtení.

29.01.2021

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Zapůjčeno z knihovny, ale protože tam většinou nejsou díly předcházející, doufala jsem, že se tato kniha dá přečíst i bez těch dvou. Nedá. Sice jsem ji dočetla (kvůli Výzvě - krev v názvu), ale musím si sehnat dva předcházející díly, abych celé trilogii správně porozuměla. Jinak se čte dobře.

28.01.2021 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Na obálce jsou dvě srdce, bála jsem se, že to bude něco jako červená knihovna. Byla jsem mile překvapená, jakým lehkým stylem je příběh napsán. Dokonce mi i slzička ukápla... Hezký příběh.

25.01.2021

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Zajímavě podané téma z lékařského prostředí a navíc na ruském venkově. Nevadí mi číst ruské autory, mají zvláštní styl psaní a Bulgakov tuto knížečku napsal docela čtivě.

20.01.2021 4 z 5

Neviditelný svět Neviditelný svět Liz Moore

Kniha mi padla do oka v knihovně, tak jsem si ji vypůjčila. Příběh byl zajímavě podán, líbilo se mi střídání dějů v čase. Myslím, že bych mohla použít do Výzvy, protože kniha je částečně vypravována retrospektivně.

17.01.2021 5 z 5

Dobří holubi se vracejí Dobří holubi se vracejí Ladislav Pecháček

Tak opravdu bych se nechtěla ocitnout v jakékoliv léčebně, ať se tomu říká léčebna nebo rovnou blázinec. Trochu jsem si pamatovala film a kniha mě příliš neoslovila. Je psána zvláštním stylem, který mi nesedí. Přečetla jsem hlavně v rámci "Výzvy 2021". Vracet se ke knize určitě nebudu.

14.01.2021 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Zajímavý úkaz : kdykoliv si Stephen King sedne k textovému editoru (!) , napadne ho úžasný námět na povídku. Kdykoliv si já sednu k jeho knížce, začnou mi vstávat vlasy na hlavě. Vážně, člověk je plný očekávání věcí příštích a protože toto jsou povídky staršího data, ta hrůza z nich přímo sálá.

09.01.2021 5 z 5

Hrobka Hrobka F. Paul Wilson (p)

Právě jsem dočetla hezký hororový příběh, kde vystupují i nadpřirozené bytosti - tzv. rákšové. (číst jsem začala vloni, ale to snad nevadí, když to dám do letošní Výzvy) Od Wilsona jsem už dlouho nic nečetla a tento příběh se mi bude dlouho v myšlenkách vracet.

08.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Stále jsem se divila, proč je tato kniha mezi nejlépe hodnocenými knihami. Díky Výzvě 2021 jsem si ji vypůjčila a musím říct, že na rozdíl od jiných knih o válce a holokaustu, tato se mi četla skutečně dobře. Nelituji jejího přečtení, i když tento žánr nijak zvlášť nemusím.
A tak jsem si ji zatím umístila do bodu č.14 - pruhovaná obálka.

06.01.2021 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Mám docela živou představivost, úplně jsem viděla scénu a herce na jevišti... Hru jsem četla hlavně do Výzvy, ale docela se mi to líbilo. Zase jsem zkusila něco jiného než thrillery.

04.01.2021 4 z 5

18. rukojmí 18. rukojmí James Patterson

Je pravda, že název knihy je trochu matoucí, ale ženský vyšetřovací klub mi sedí a styl psaní také.

02.01.2021 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Četla jsem hlavně kvůli Výzvě 2021, manžel mě odrazoval, že je to smutné, že tam umře Janinka. Ale tam nakonec umřou VŠICHNI! Nějak už jsem zapomněla, jak to vlastně bylo a i když je to pohádka, slzička mi ukápla...

02.01.2021 4 z 5

Veďte lidi jako Dexter Yager Veďte lidi jako Dexter Yager Ron Ball

Kniha je inspirací pro všechny ty, kteří chtějí být pro druhé správnými lídry ve vedení. Lídr není vedoucím, který nařizuje, ale vzorem, který ukazuje cestu příkladem. Nesráží nikoho na zem, ale podporuje jeho mentální růst. Umí se vcítit do pocitů druhých a dokáže je podpořit v jejich úsilí.

01.01.2021 5 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Tak jsem právě horko těžko dočetla knihu, kterou jsem mohla použít do Výzvy 2021. Dříve mě takovéhle věci bavily, ale poslední dobou mám raději thrillery a romány, které mají děj. Konspirační teorie jsou zajímavé a nutí k zamyšlení, ale není jednoznačně dáno, co je skutečnost a co otevřená otázka.

21.12.2020 3 z 5