Stanas513

Keltské impériumKeltské impériumClive Cussler

Trochu jsem čekala, kdy se začne mluvit o Keltech, ale moc toho tam nebylo. V každém případě opět hezké a čtivé dobrodružství.

Síň slávy mistrů fantasySíň slávy mistrů fantasyRobert Silverberg

Mám ráda antologie povídek, dobře se mi to čte a v neposlední řadě si můžu udělat obrázek o spisovatelích a dál vyhledávat jejich díla. Některé povídky jsem četla už dávno a dodnes si je pamatuji. Běhá mi mráz po zádech z povídky Raye Bradburyho "Malý vrah".

Čtrnáctá kolonieČtrnáctá kolonieSteve Berry

Opět zajímavé čtení, které se trochu dotýká minulosti a způsobu práce tajné služby.

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Taková knížka vyloženě pro chlapy, o tom, co se jim může zrodit v hlavě. Zpočátku to vypadalo na komedii, ale na konci to byla spíš tragédie. Bohužel jsem neviděla film, abych mohla srovnávat, ale asi bych na něj ani nešla. Jak se říká, není to můj šálek čaje. Ale jako oddychovka dobré.

Významný pacientVýznamný pacientMichael Palmer

Jako každý román od M.Palmera, i tento se mi moc líbil.

Žijte v hojnosti - Proč stačí být takoví, jací jsteŽijte v hojnosti - Proč stačí být takoví, jací jsteBelinda Grace

Osobnostní vývoj člověka nezáleží na movitých věcech, ale na vnitřním hodnocení sama sebe.

Dva mečeDva mečeKarolina Limrová

Upíří "romantika" , dobře se to četlo.

ZkázaZkázaMichael Palmer

Aktuální téma, určitě se mi četlo velice dobře.

Faraonovo tajemstvíFaraonovo tajemstvíClive Cussler

Krásné dobrodružství, líbí se mi styl psaní, vidím to před sebou jako ve filmu...

Bez šanceBez šanceNeal Shusterman

Wow, tak tahle knížka mě dostala. Když člověk pomyslí na to, jak by to mohlo skončit ve skutečnosti, běhá mu mráz po zádech (a ne poprvé...)

Zuřivý tajfunZuřivý tajfunClive Cussler

Akce a napětí, prostě hezké počtení. I když čtu spíš thrillery, dobrodružství tohoto typu se mi také líbí.

Pět základních životních otázekPět základních životních otázekJames E. Ryan

Zajímavé otázky pro cestu životem ve správném směru.

Ďábelské lebkyĎábelské lebkyJ. Dark (pseudonym)

Tak jsem se těšila na tyhle hororové rodokapsy, ale nějak mě to začíná unavovat. Asi si dám na chvíli oddych.

Městečko ResolutionMěstečko ResolutionRobert B. Parker

Opět přečteno jedním dechem a s úsměvem na rtech. Moc se mi to líbilo a mrzí mě, že už pan Parker nic podobného nenapsal...

AppaloosaAppaloosaRobert B. Parker

Knihu jsem si půjčila proto, že ji napsal můj oblíbenec R.Parker. Nikdy jsem si na kovbojky nepotrpěla, ale u tohoto dílka jsem se neskutečně bavila. Způsob psaní je stejný jako u Parkerových thrillerů, ale tady mohl trochu popustit uzdu fantazii a proto se mi to moc líbilo.

Prst na spouštiPrst na spouštiT. Jefferson Parker

Trochu starší román na způsob thrilleru. Má to děj, zápletka je také slušná, možná trochu rozvláčnější popisování situací, ale ano, dá se číst.

HladHladJohn Creasey

Nějak tak psal můj brácha jako teenager. Očekávání nějaké super akce a nakonec vlažný konec. I když něco takového bych také zažít nechtěla.

SuchoSuchoJohn Creasey

Svět bez vody si neumím představit. Navíc mám ne zrovna dobrou vlastnost do všeho se hrozně vžít a také začínám mít strach. A co ještě, a to je fakt - sousedi začali právě dnes kopat studnu!!! :-)

Psanci z L.A.Psanci z L.A.T. Jefferson Parker

Příběh trochu zmatený, nejsem si jistá, jestli by toto bylo možné ve skutečnosti. Ale stále je to jenom příběh. Za přečtení určitě stojí.

Kamarádi zvířátkaKamarádi zvířátkaJiří Žáček

Knížku jsme koupili pro dvouletou vnučku a myslím, že se jí bude líbit. Zvířátka jsou jako živá a říkanky jsou hezké.

10 tipů, jak prodloužit život o 10 let10 tipů, jak prodloužit život o 10 letBertil Marklund

Takové obecné povídání, které všichni známe, ale málokdo využíváme tak, abychom byli opravdu fit.

Vražedné podezřeníVražedné podezřeníRobert B. Parker

Knihy Roberta Parkera prostě miluju. Jeho postavy mají zvláštní styl humoru, u kterého se vždy neskutečně pobavím. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a určitě doporučuji milovníkům detektivních příběhů.

Černá krabiceČerná krabiceJ. Hill (pseudonym)

Docela jsem se dobře bála. Po přečtení jsem měla pocit, že mi v baráku taky chodí duchové... Jak už psal někdo níže: je to King, ale King to není. Určitě je to ale pěkné čtení.

PotopaPotopaJohn Creasey

Tak první díl této trilogie se mi zatím moc líbil. Uvidíme, jak se bude odvíjet další: Sucho.

Umění stárnoutUmění stárnoutWilhelm Schmid

Tak jsem z této knížky docela zklamaná. Čekala jsem nějakou podporu do dalšího života, trochu nové energie, ne odevzdání se nevyhnutelnému. Ne, abych začala sepisovat závěť a připravovala svůj nekrolog. A to je autor Němec. Všeobecně je známo, že německý důchodce na jaře sbalí karavan, odjede do jižních krajů a vrací se až na podzim. Prostě si užívá života. A já se mám spokojit se vzpomínkami? Smířit se s tím, co bylo? Asi ještě nejsem dost stará...

Paříž: KatakombyPaříž: KatakombyJeremy Bates

Zpočátku trochu rozvláčné, ale ke konci už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne. Pro milovníky napětí určitě výborná četba. Vím, že se pod Paříží skrývají nějaké katakomby, ale doufám, že toto byl opravdu jenom příběh... ale člověk nikdy neví...

Skřet s pařátySkřet s pařátyJ. Dark (pseudonym)

Na vyplnění chvíle nudy se tyto krátké příběhy celkem hodí...

Anatomie vraždyAnatomie vraždyImogen Robertson

Historie mě sice zajímá, ALE... Vždycky se tu najde nějaké ALE. Možná tak opravdu vypadalo vyšetřování vražd někde v osmnáctém století, ale pro mě to bylo opravdu hodně zdlouhavé a vyšetřování bylo spíš na základě domněnky a logického uvažování než opravdových důkazů. Do dalších knih se asi pouštět nebudu.

Snižování krevního tlaku bez lékůSnižování krevního tlaku bez lékůGabi Hoffbauer

Souhlasím s @mariva: Obecné rady, které známe, ale nedržíme se jich - bohužel...

TrajektTrajektMats Strandberg

Určitě se mi to líbilo, i když nejsem právě přívržencem upírků a zombíků :-) Příběh má spád a děj rychle ubíhá. Určitě dám spisovateli šanci a vyhledám jeho další romány. Jeho způsob psaní bych ale přirovnala spíš ke Koontzovi než ke Kingovi. Je to prostě horor a má sílu.