Zajatec Železné hory

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ať je váš let střemhlavý! Ürüng Uolan, Bílý chlapec, se narodil na Sedmém nebi, do rodiny slunečních ajyy. Jelikož se narodil jako bootur, čeká ho legendami a závěsem tajemství opředená cesta do Kovárny, kde by měl získat nejen zbraně a výstroj, ale i sílu. Mladým chlapcem zmítá nedočkavost, zvědavost a zároveň strach. O Kovárně se vypráví tisíc a jedna pohádka, ale ti, kteří v ní skutečně byli, mlčí. Čtenáři se spolu s Bílým chlapcem vydají na cestu, která bude mnohem spletitější, než by si mladý bootur dokázal vůbec představit. Ürüng poprvé na vlastní oči spatří místa, kde se čas a prostor slévají dohromady, kde se otáčí nejen nebe, ale i ostrovy či hory, kde slepí lidé vidí a kde je mladík ve skutečnosti staříkem. Místa, kde se mravenci mohou spojovat do tajuplných šifer, kde pod tíhou tónů píšťaly praská země a kde i zlí aďarajci mohou být přáteli. Ürüng pochopí, že v celé Osmikrajní není nikdy nic černobílé. Nikdo není jenom zlý nebo jenom dobrý, ba právě naopak! Dobrý se vmžiku může stát zlým, a zlý zase dobrým. Při putování bude zodpovězena i Ürüngova nejskrytější otázka. Žije můj bratr, silný bootur, nejlepší z nejlepších – žije můj bratr Ňurgun? Díky románu Silní čtenáři náhlednou do Tří světů jakutského hrdinského eposu o Ňurgunovi Booturovi. Příběh je navíc tu a tam protkán teoretickými studiemi akademika N. A. Kozyreva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382282/big_zajatec-zelezne-hory-y2V-382282.jpg 315
Série:

Silní 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fobos
Originální název:

Сильные. Книга 1. Пленник железной горы, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Zajatec Železné hory

Racek213
11.03.2020

No, třetinu jsem přečetl ... ale víc nic. Snad později.

Merry001
18.11.2019

Dvě hvězdy za obrazné popisy a za propracovanou charakteristiku postav. Bohužel nic víc kniha nenabízí. Několik málo události, které se vejdou na stránku, takže dějovou linii kniha jednoznačně postrádá. Až příliš časté osobní názory a pokusy o vtipy hlavního hrdiny zacnou čtenáře brzy nudit. Bohužel jedna z knih, u které jsem se musel přemlouvat, abych ji dočetl.


Avinea
26.07.2019

Knihu jsem nedočetla - ne proto, že by byla napsaná "špatně", ale domnívám se, že ji ocení hlavně zájemci o jakutskou mytologii a pro ostatní moc není (respektive že my ostatní máme dost jiných pěkných knih na čtení ;-). Oceňuji autory i překladatele za to, jakou si dali práci s uváděním adekvátních termínů. Souhlasím také s komentářem Pepy0216 - je to opravdu netradiční kniha. Své čtenáře si určitě najde, zajímavá je, jen to není mainstreamová záležitost a takové to čtení, po kterém dychtivě saháte každou volnější chvilku, abyste se dozvěděli, jak děj pokračuje.

Pepa0216
12.04.2019

Velice zajímavá kniha. Jednu hvězdu sundávám za občas dost zmatený děj, ale celkově má kniha nápad, je docela netradiční a celkově vůbec nezklamala.

KnihomolkaKatka
09.02.2019

Skvělé, škoda, že není více čtená.