Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

"Až se dáte do pořádku uvnitř, srovná se i to, co je venku." Své štěstí si každý vybírá sám, každé ráno, každý den, každou minutu si vybíráme, jestli budeme šťastní nebo naštvaní. Radši budu šťastná.

11.06.2020 5 z 5

Abarat Abarat Clive Barker

Abarat mám stažený ve formátu e-knihy a to sice všechny tři díly. Chtěla jsem si to přečíst, protože to napsal můj oblíbený autor. Opět je to fantasy, u kterého se dobře usíná, ale nevím, kdy budu pokračovat v četbě dalšího dílu. Moc mě to neoslovilo.

10.06.2020 3 z 5

Egypťanky - Pomsta Amonova Egypťanky - Pomsta Amonova Jocelyne Godard

Krásná knížka, škoda, že celý soubor má tak nějak otevřený konec. Určitě by si Egypťanky zasluhovaly další pokračování.

07.06.2020 5 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Už jsem četla několik životopisů Stephena Kinga a přesto, že se občas nějaká historka opakuje, kniha je velmi dobře napsána a já jsem ji četla s úsměvem na tváři. Určitě doporučuji k přečtení.

30.05.2020 5 z 5

Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Příručka milionáře - Jak skutečně zbohatnout Grant Cardone

Nevím, nevím, určitě jsou zde důležité rady pro lidi, kteří chtějí a nebojí se být bohatí. Bohužel, žijeme v postkomunistických podmínkách, kde si lidé stále ještě neuvědomují, že by se měli starat sami o sebe a nespoléhat na vládu.

24.05.2020 5 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Na knihách Steva Berryho se mi moc líbí vysvětlení, z jakých historických pramenů čerpá a co z celého příběhu je pouze fikce. Takovéto příběhy mám ráda. Dozvím se něco z historie a ještě k tomu si přečtu krásný příběh. Navíc se ještě jedná o celkem aktuální současnou hrozbu - zhoubné viry.

24.05.2020 5 z 5

Jistou cestou ke skvělosti Jistou cestou ke skvělosti Wallace Wattles

Víceméně pro věřící.

21.05.2020 3 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Opět čtení pro - náctileté, ale i to mě baví.

19.05.2020 5 z 5

Uvažuje jako vrah Uvažuje jako vrah Dean Koontz

Mám ráda Koontzův styl psaní. Začátek příběhu mi trochu připomněl Kingovo Skryté okno, ale nakonec jsem byla překvapena, jakým směrem se celý příběh odvíjel. A navíc, i když vše dobře dopadne, rodina už nikdy nebude žít jako dřív. Je to napůl otevřený konec.

18.05.2020 5 z 5

Egypťanky - Tajemství princezen Egypťanky - Tajemství princezen Jocelyne Godard

Poslední ze série Egypťanek, příběh není zase až tak úchvatný, ale líbí se mi popis tehdejšího života. Čtenář si může udělat představu o tehdejší společnosti.

12.05.2020 4 z 5

Kniha vražd Kniha vražd Jonathan Kellerman

Kellermanovy knihy se mi líbily snad zatím všechny. Příběh má spád, je napínavý i když se jedná o vyřešení dvacet let staré vraždy.

06.05.2020 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Hezké počtení, je to spíše žánr fantasy pro teenagery, ale proč si nepřečíst také něco na uvolnění? Už se těším na druhý díl, snad to bude stejně čtivé.

05.05.2020 4 z 5

Hrobka královny ze Sáby Hrobka královny ze Sáby Jason Dark (p)

Hezké čtení pod polštář. Odpočinková četba.

30.04.2020 5 z 5

Zlatá vstupenka Zlatá vstupenka Brendon Burchard

Je to zvláštní, že když začnu uvažovat o jakékoliv své vlastní situaci, vždy se mi dostane do ruky ta správná kniha. Už dlouho přemýšlím o svém životě, co bylo, co by mohlo být, jak mě která situace ovlivnila. Tady je skvělý návod, aby člověk přemýšlel nad tím, kam vlastně směřuje. Určitě doporučuji přečíst.

26.04.2020 5 z 5

Milenka spravedlnosti Milenka spravedlnosti Jeffery Deaver

Tuto knihu jsem četla na dvakrát. Stáhla jsem si ji jako e-knihu, ale bohužel jen půlku. Několik dní jsem hledala plnohodnotnou verzi a uspěla jsem. Knížka je čtivá, plná napětí s docela překvapivým koncem.

23.04.2020 5 z 5

To nejdůležitější na první místo To nejdůležitější na první místo Stephen R. Covey

Jak využít a zorganizovat čas, aby se vám v životě dařilo. Stanovit si priority v práci i ve vlastním životě. Zamyslet se nad otázkou, co je naším životním posláním. Dost komplikovaná četba.

23.04.2020 3 z 5

Ve vyšším zájmu Ve vyšším zájmu Ken McClure (p)

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. Tato byla plná napětí. Jen mě udivil konec - Steven dal výpověď že Sci-Medu? To ne...

20.04.2020 5 z 5

Střet impérií Střet impérií Ben Kane

Pěkný historický román. Trochu jsem se ztrácela v těch falangách a centuriích a všech těch zbraních, ale zpracování dějinných událostí je dost přesné.

13.04.2020 4 z 5

Torzo života / Melancholická pouť / Sluneční hodiny / Měsíce Torzo života / Melancholická pouť / Sluneční hodiny / Měsíce Karel Toman (p)

Klasika, verše plné bolesti a smutku.

11.04.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

První kniha od tohoto autora, čte se velmi dobře. Příběh má spád, i když mám opět dojem, že jsem si vzala nějaké pokračování. Musím si to ověřit. Většinou si knihy vybírám podle oka, jak se mi líbí název, autor nebo obálka.
Jo jo, je to tak - třetí kniha ze série. Musím se podívat po těch předcházejících.

08.04.2020 4 z 5