Stín krále lebek

Když Jake Ransom obdrží záhadnou pozvánku, ocitá se i se svou sestrou ve strhujícím víru událostí. Artefakt, který objevili jeho rodiče na výpravě, z níž se nikdy nevrátili, přenese Jakea a Kady do zvláštního světa obývaného podivnou směsí dávno zaniklých civilizací, do světa, v němž se jim snad podaří objasnit zmizení rodičů. Jakmile však vkročí na toto pozoruhodné místo, z oblohy na ně zaútočí grakylové a Jakeovi noví kamarádi, krásná mayská dívka Marika a Říman Pindor, jim vysvětlují, že tyto kruté tvory stvořil zlý alchymista přezdívaný Král lebek. Jake se pokouší nalézt cestu domů, ale začíná být zřejmé, že se Král lebek nezastaví, dokud nedostane Jakea a Kady do svých spárů, živé či mrtvé. Úspěšný autor bestsellerů Jidášův kmen a Poslední orákulum James Rollins použil při psaní tohoto dech beroucího, napínavého dobrodružství, jež tvoří první knihu série o Jakeu Ransomovi, veškeré ingredience, kterými se tak proslavil. Fanouškové Indiany Jonese i Alexe Ridera bezpochyby přivítají toto dílo s nadšením....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47138/jake-ransom-stin-krale-lebek-OIU-47138.jpg 4.1167

Jake Ransom (1.)

Jake Ransom and the Skull King’s Shadow (2009)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Kniha Stín krále lebek

JaneTrafy

Kniha je super. Moje první kniha od Jamese Rollinse a moc krásně píše a moc se mi tato kniha líbila. Je tu minulost, současnost a nevyřešené otázky, na které chce čtenář znát odpovědi. Je i druhý díl, tak snad tam se najdou ty otázky. Baví mě ta historie, takže jsem za tyto ukázky historie ráda. Něčemu jsem se přiučila. Jakea a Mariku jsem si oblíbila hned a jako správná milovnie, bych je ráda viděla v páru, ale jsou to ještě děti, tak jsem ráda za jejich velké přátelství, které mezi nimi vzniklo. Když jsem zjistila proč Bach'uuk je u Mariky a jejího otce tak i jeho jsem si oblíbila. Mazaný jak liška, ale statečný jako medvěd. Nebo jak se to říká. Určitě si přečtu nejen druhou knížku této ságy, Ale určitě i jiné knihy od tohoto autora. Musím říci, že knihu doporučuji, i když je to zaměřené spíše na dorost, ale třeba mě to nevadí ato je mi už tolik let. :D Plný počet hvězdiček. :)

čef
30.10.2018

Netušil jsem, že autor píše i fantasy, což zrovna nemusím. Tato kniha je také s ohledem na pubertální hrdiny zřejmě určena mnohem mladším ročníkům, než jsem já. Dobrodružné fantazii se zde meze vůbec nekladou a tak přeji hodně zábavy zejména mladým chlapcům. Možná také dobrý námět pro pěknou gamesku.

Mammoth
31.10.2017

Vcelku zábavné, nenáročné, absence jakýchkoliv překvapení čili jednoduše předvídatelné. Od Rollinse jsem zvyklý na něco trochu jiného, na druhou stranu od náctiletých hlavních hrdinů v guláši starověkých civilizací se asi víc ani čekat nedalo...

HáTa94
22.11.2016

I když je kniha určena převážně dětem, tak jsem ji nemohla odložit. Možná to je tím, že v každém z nás je někde skryto dítě, které touží po dobrodružství, kouzlech a přátelství, které překoná čas i hranice.

Moc se mi líbil nápad, že si všichni rozuměli, aniž by znali jazyky ostatních národů či kmenů. Škoda, že to v reálném světě není možné :D. Dost by mi to usnadnilo nervy z mého věčného a bohužel marného učení se cizím jazykům. :D

PS.: Musím se přiznat, že to písmo jsem nerozluštila :D.

Pavlnka
30.10.2016

Hodně napínavé. I když jsem chtěla ze začátku odložit, že je to pro děti, tak nelituji, že jsem četla dále.

wolun
04.10.2016

Toto bo vyslovene pre detskeho čitatela.

Elea
09.07.2016

Trochu jiný Rollins než obvykle, kniha je zajímavá, dobře se čte, ale přece jen - není to Sigma.

Atak
17.01.2016

Tento příběh mě naprosto pohltil ;)

James Paul Czajkowski

James Rollins (p)