Kniha vražd

Policejní psycholog Alex Delaware obdržel děsivou poštovní zásilku: album plné hrůzných fotografií zavražděných lidí. Jakmile spatří snímky Alexův přítel, detektiv Milo Sturgis, okamžitě ho upoutá jeden snímek. Je na něm mladá žena, bestiálně zmučená, uškrcená a pohozená nedaleko dálnice. Jejího vraha měl za úkol vypátrat právě Sturgis, tehdy policejní nováček - ale bohužel neuspěl. Nyní se s Alexovou pomocí pouští do případu znova a doufá, že se jim společně podaří zjistit, co se před dvaceti lety skutečně stalo. Každý jejich krok je však sledován kýmsi, kdo si zjevně nepřeje, aby zůstali naživu. A zatímco Milo s Alexem odkrývají jednu vrstvu děsivého tajemství za druhou, začíná jim být jasné, že nejde pouze o vraždu jedné zapomenuté dívky, ale že se nitky případu táhnou mnohem dál......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29271/kniha-vrazd-s2c-29271.png 444

Alex Delaware (16.)

The murder book (2002)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

harena
27.09.2016

Tato kniha patří k těm slabším od Kellermana, zdlouhavé popisování nedůležitých věcí, kniha nemá spád a napětí, už jsem přeskakovala i odstavce a byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla.

Eidalon
10.01.2015

Další z knih Jonathana Kellermena a i ze série, kde bok po boku řeší případy detektiv Milo Sturgis a jeho přítel, psycholog na volné noze, který má již vyděláno a policejní spolupráce mu pepří jinak fádní život Alex Delaware. Těch příběhů je již celá řada (někdy si dám práci a pokusím se je chronologicky poskládat).

Vedle těchto hlavních postav vystupuje na scénu i Milův partner, Alexova přítelkyně (obé známe z předchozích či jiných knih pana Kellermana) a pak samozřejmě policejní případ, který tak trochu vybočuje z denní rutiny policejní práce oddělení vražd.

Děj se rozbíhá po té, co je Alex a Milo konfrontován s děsivou poštovní zásilkou: albumem plným hrůzných fotografií zavražděných lidí – onou Knihou vražd – ve které Milo poznává řadu případů policejní historie a dokonce i svůj nevyřešený případ z počátku kariéry, ze kterého byl za podivných okolností odvolán hned v úvodu vyšetřování.

Opět Vám autor v knize servíruje řadu zápletek, dramatických situací, rozkrývá Alexovy motivace a předkládá propracovaný příběh, kde víc než zbraně haraší psychologie, dedukce a prostá logika.

Rozkryje se nejeden kostlivec ve skříni, doodhalí stará pravda, že peníze a majetek představují moc a nedotknutelnost, kterou se zastiňují i mnohé zločiny či prohřešky zlaté mládeže, která již roupama neví, jak se lépe zabavit.

Děj plyne a postupně se čtenář dozví vše podstatné. Milo opět zestárne na těle i duši, Alex si ujasní své priority, malé ryby jsou potrestány a ty velké plují dále, i když tentokrát si autor na vinících nakonec dost zgustl.

Kellermenův standard, kdo máte rádi psychologickou dedukci a detektivky v podobném stylu, kniha Vás určitě nezklame . . . a kdo máte Kellermena načteného pak vězte, že napsal i lepší dílka, ale ani toto nevybočuje z lehkého nadprůměru.

Martina23275
04.04.2012

V knize je hodně podezřelých už od začátku, ale o to si myslím, že ta knižka je pak zajímavější. Kellermana mám moc ráda

Steve

Začátky v policajním sboru Mila Sturgise.

petr2

Kellermana mám moc rád,jeho romány nesou spousty uvah,přemýšlení a pokaždé vás překvapí.Tahle kniha není vyjimkou,ale přesto je asi jeho nejslapší.Možná to bude přemírou postav,až jsem se ztrácel.

Jonathan Kellerman

Jonathan Kellerman