Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Jaro sbohem Jaro sbohem Jaroslav Seifert

Prostě klasika.

07.04.2020 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Svého otce nezapře. Krásná fantazie, i když konec trošku drsnější. Rozhodně doporučuji.

02.04.2020 5 z 5

100 zákonů obchodního úspěchu 100 zákonů obchodního úspěchu Brian Tracy

Nejen pro prodejce, kteří chtějí něco prodat, ale dobré informace i pro nakupující, jak se chovat, aby neprohloupili.

01.04.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Novodobá červená knihovna, bez známky toho, kde a kdy se příběh odehrává. Děj není také právě moc propracovaný. Trochu mi připomíná Kmotra. Přesto dávám 5 hvězdiček. Čte se dobře, má to spád, je tam i trocha erotiky.

28.03.2020 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Krásný román. Doslova nezapomenutelný. Četla jsem ho, to už je dávno, ale vzpomínám si, že jsem se zaboha nemohla prokousat za 40tou stránku. Začínala jsem číst znovu a znovu, snad na popáté jsem se donutila číst dál a už jsem nelitovala. Dnes už si nepamatuji přesný děj, ale pro mě mají velkou hodnotu pocity ze čtené knihy. A tohle byla opravdu jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla, protože husí kůži mám ještě teď...

21.03.2020 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Do Výzvy se hodí a není to tak drastické jako mnou odložený Holokaust. Skutečný příběh dvojčat z Osvětimi viděný dětskýma očima. Dobře zpracovaný a pravdivý - doprovázeno fotkami.

21.03.2020 3 z 5

Hrozba patriotů Hrozba patriotů Steve Berry

Kniha se mi opět moc líbila, právě pro to, že základní otázka platnosti dodatku k daním vychází ze skutečných výzkumů.

20.03.2020 5 z 5

Holokaust: Zločin proti lidstvu Holokaust: Zločin proti lidstvu Guido Knopp

Musím se přiznat, tuto knihu jsem si vybrala v rámci "Výzvy", ale jak se říká, není to můj šálek čaje...Odložila jsem ji po přečtení asi 100 stránek, prostě nemůžu dál. Je to jedna z mála knih, které jsem nedočetla, ale tyhle věci mě dost psychicky vyčerpávají. Omlouvám se, ale knihu hodnotit nebudu.

20.03.2020

Třináctá oběť Třináctá oběť Tony Parsons

Kniha se četla dobře, nejspíš jsem ale opět sáhla někam doprostřed série. O imigrantech slyšíme stále víc i tady, takže dost aktuální téma.

12.03.2020 4 z 5

Služebníci soumraku Služebníci soumraku Dean Koontz

Dost děsivý příběh. Četla jsem formou e-knihy před spaním a fakt se mi spalo "dobře". Mohl by to být vynikající film, ale nevím o něm. Jak jde v takovémto příběhu o děti, je to vážně dost o nervy. Výborná kniha,pro mě určitě.

08.03.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem vůbec neznala, až jsem na jeho jméno narazila v nějaké ne právě lichotivé diskuzi a tak jsem se chtěla na vlastní oči seznámit s jeho stylem psaní. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Jeho stal psaní mi vyhovuje, nejsou tam dlouhé nudné popisy, je tam hodně dialogů, má to spád, prostě příjemné čtení. Určitě mu zůstanu "věrná" a budu nadále vyhledávat jeho knihy.

06.03.2020 5 z 5

Hrobka Hrobka Kate Mosse

Tak trochu romantický thriller. Prolínání dějů z minulosti a že současnosti bylo dobře zpracované. Bohužel jsem nečetla Labyrint, musím se k němu vrátit.

01.03.2020 5 z 5

Přestaň čumět do mobilu Přestaň čumět do mobilu kolektiv autorů

To se snad ani nedá považovat za knihu... A také si myslím, že se to týká hlavně dnešní mládeže. Občas si také všimnu, že se podívám na mobil, kolik je hodin a nakonec se musím podívat znovu, protože mě upoutalo něco jiného. Na druhou stranu, z loňských Vánoc nemám ani jednu fotku s rodinou....Já se za "otroka" mobilu rozhodně nepovažuji.

24.02.2020 3 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Tak docela bomba. Mrzí mě jedno jediné, a to že jsem ještě nečetla první díl. Pěkná detektivka, ale hodně odkazů právě na první díl, takže ho hledám a prostě ho musím přečíst!

18.02.2020 5 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

Kniha s červenými písmeny názvu, raději jsem vybrala i červená písmena autora :) Na rozdíl od názvu se na konci knihy objevil poklad Kublajchána, o Čingischánově pokladu jsem se dozvěděla jen to, že byl rozkraden. Ale dobře, dobrodružství D. Pitta a Ala G. opět končí šťastně.

08.02.2020 4 z 5

Peklo z Araratu Peklo z Araratu Christopher Golden

Knihy si obvykle vybírám podle oblíbených autorů, ale tady mě do očí jednoznačně padl název knihy. Výběr mě nezklamal. Příběh je tak trochu nadpřirozený s otevřeným, ale očekávaným koncem. Opravdu je ďábel zpět mezi námi?

05.02.2020 5 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Zvláštní styl psaní Alberta Moravii mě kdysi hodně bavil. Dnes mám trochu jiné priority, ale tuto knížku jsem ještě nečetla, proto jsem po ní sáhla. Zajímavý příběh o vztazích v manželství.
Do Výzvy je to k bodu vysněné povolání :vždycky jsem chtěla psát, ne zrovna scénáře, ale prostě literaturu.

02.02.2020 4 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Zajímavý příběh, kde si lékařka antropoložka hraje na detektiva. Podle epilogu šlo vlastně o pravdivou událost, jenom v trochu jiné době a s jiným koncem.

30.01.2020 4 z 5

Bankéři Bankéři Arthur Hailey

Román Bankéři jsem si půjčila do Výzvy, protože jsem vždy chtěla pracovat s penězi (a prakticky jsem to vlastně celý život dělala), ale jak jsem knihu otevřela, první slovo bylo zájmeno. A protože se zájmeno v knihách špatně hledá, dávám na toto téma.
Román se mi moc líbil, Haileyho čtu ráda. Přesto, že román byl napsán v sedmdesátých letech, už tehdy se do finančnictví dostával moderní způsob bankovnictví pro běžného uživatele. Dnes ani nemusíme do banky a dokážeme si nakoupit a zaplatit bezhotovostně. A to, co se dělo v bance v této knize, se může stát kdykoli a kdekoli zas.

24.01.2020 5 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásné pohádky, trošku jsem se vydala do dětství. Je fakt, jak už někdo poznamenal níže v komentářích, že české pohádky jsou prostě nejhezčí. Ale čtenář trochu pochopí mentalitu severských národů právě i z těchto pohádek...

22.01.2020 4 z 5