Třináctá oběť

Třináctá oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410548/bmid_trinacta-obet-xX1-410548.jpg 4 60 15

Max Wolfe série

12 mrtvých dívek Za rozbřesku jednoho zasněženého únorového rána je v centru londýnské Čínské čtvrti nalezen chladírenský kamion. V něm je dvanáct žen, které do země nepochybně přicestovaly nelegálně. 13 pasů V kabině opuštěného nákladního vozu ale detektiv konstábl Max Wolfe z centrály na West Endu najde třináct pasů. Kam zmizela? Hon za pohřešovanou ženou zavede Wolfa do samotného srdce temného světa soustředěného okolo pašování lidí, masové migrace a obchodu s masem dvacátého prvního století. A je přinucen položit si otázku, která sužuje dnešní dobu. Co byste udělali pro to, abyste našli nový domov?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Die Last , 2017

WaN635
16.10.2022 4 z 5

Od knihy se nedalo odtrhnout.... Vyprávění je poutavé, obchod s imigranty, pašování lidí, bída, zneužívání, neschopnost zabránit ilegální migraci atd.
Abych řekla pravdu, chtěla jsem pokračovat dalším dílem, ale nakonec jsem se rozhodla dát si v této sérii pauzu, neboť syrové vyprávění mi začíná způsobovat deprese, kam svět spěje.
Maxovi fandím, Eddie taky, dcerku jsem si zamilovala, jen si prostě od sebe na chvilku odpočineme.

MíšaS.
04.01.2022 1 z 5

Pointa příběhu je velice jednoduchá a pochybuji o tom, že by to policii nenapadlo dřív, zvlášť poté, co to slyšeli od několika lidí - nechci prozrazovat víc - . Samotný příběh je dost nudný a nebavil mě.

vincek1
18.10.2021 4 z 5

První kniha autora, kterou jsem četl. Co napsat, příběh mi připadal tak trochu nahoru, dolů. Chvílemi se nedalo odtrhnout od knihy a chvílemi jsem se těšil až bude pasáž knihy u konce.
Nevím co více dodat, ale mám smíšené pocity. Zkusím ještě jinou knihu autora, snad se můj dojem změní. Tím nechci odradit ostatní čtenáře, jen jsem chtěl napsat své pocity. No a na pocity ostatních se těším.

jprst
07.10.2020 4 z 5

Dobrá série, jen jí do úplné špice přece jen kus chybí. Nemusí to samozřejmě objektivní, prostě mi teto díl tak docela nesedl, ale nevzdávám to a sérii zkusím v dohledné době dorazit.

VendulaB
26.09.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série - skvělý detektivní román, který se čte jedním dechem. Celý příběh je dost napínavý na to, aby čtenář knihou doslova proletěl. Čtivé, reálné, skvěle napsané postavy, zajímavá zápletka. Co víc chtít?

jan37
31.08.2020 4 z 5

Opět skvělý atmosféra, napínavé, můj oblíbený Londýn, hezky to utíká, doporučuju

lucakuca
18.07.2020 4 z 5

Kniha stvořená jak z denní můry. Úžasně čtecí krimi. Wolfe si stále drží laťku. Díky jeho "rodince" Wolfe jen tak nezapadne mezi ostatní kriminálky.

Hella
04.06.2020 2 z 5

Příběh mě vůbec nezaujal. Tohle je první Parsonsova kniha, kterou jsem nedočetla. Prostě mi to bylo ale úplně fuk.

Stanas513
12.03.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, nejspíš jsem ale opět sáhla někam doprostřed série. O imigrantech slyšíme stále víc i tady, takže dost aktuální téma.

Zara
09.02.2020 5 z 5

Je dobré vědět, že v přílivu současných autorů obdařených přístavkem "krimi/thriller" existuje stálice, která řadu let drží svou laťku kvality ve vyšších příčkách.
Sympatický Angličan Tony Parsons k nim určitě patří.

konicekbily
26.11.2019 4 z 5

Zápletka založená na organizované migraci je spíše sociálním románem s kriminální zápletkou, než thrillerem či detektivkou. Autor nutí čtenáře k zamyšlení, co je správné a co není, při migračních vlnách. Stejně jako on, ani já jsem nenalezl jednoznačnou odpověď. Domnívám se, že takto zpracované téma je pouze náznakem toho, jak to při organizování migrace chodí.

orinka3
07.11.2019 5 z 5

Člověk čte takovou knížku a podvědomě očekává, že padouch bude dopaden a spravedlivě potrestán. Už po několika kapitolách u mě sílilo podezření, že tady to bude jinak. Možná i kvůli tomu, že jde o téma nanejvýš aktuální. V nedávné době vyšlo najevo, že při pašování uprchlíků jich 39 umrzlo v chladírenském autě. Hrůza, ve které umírali je taková, že si to radši ani představovat nechci. O to je celá detektivka horší. Že tam není nic vymyšleného, je to vlastně literatura faktu. Nevím, jak chápat současný svět. Protože už něco pamatuju, tak vím, že se vždycky najdou ti, co nejsou lhostejní, ti, kteří upozorňují na nebezpečí vývoje a volají po zdravém rozumu lidstva. A po jeho svědomí. Kdo chce, může se přesvědčit, dávám sem odkaz na půlstoletí starý protestsong, který se ve své době stal hymnou pro všechny mladé.
No, a kam se ten "Divný svět" posunul po letech? Škoda mluvit......a omlouvám se, že jsem se trošku odchýlila od hodnocení knihy a přesunula se k hodnocení dneška. Fakt mě to čtení vzalo.

davidurban1973
23.10.2019 5 z 5

Kniha je dobře a svižně napsaná a čte se skoro jedním dechem. Autorova zápletka, cílící na aktuální problém nelegální imigrace a s ní spojeného organizovaného zločinu, je velice pěkně zpracovaná. Vyšetřování případu a práce policie, stejně jako jednání a vykreslení hrdinů, jsou uvěřitelné, realistické a logické. Rozuzlení je zajímavé a původní motivace pachatele rozhodně stojí za zamyšlení. Cesta do pekla je zkrátka dlážděna dobrými úmysly...

rm
14.10.2019 5 z 5

Už čtvrté pokračování Maxe Wolfa - taktéž zajímavé (a aktuální) z prostředí emigrantů. Jen ty "manýry" policie jsou občas takové zvláštní. Ale jinak fajn čtení.

PetraN17
17.09.2019 5 z 5

Opět veliká spokojenost ... už se těším n další :)

Tony Parsons
anglická, 1955