Posedlost

Mysleli si, že unášejí milenku jednoho z nejmocnějších londýnských gangsterů. Jenže unesli špatnou ženu. A tím se dostali do křížku se špatným detektivem. Pátrání po pohřešované ženě detektiva Maxe Wolfa zavede z legendárního Černého muzea v Novém Scotland Yardu do pozlátkem se třpytících sídel profesionálních zločinců, laciných striptýzových klubů, do tajných doupat sexuálních neřestí – až k nepopsatelně temným hříchům spáchaným před celými desítkami let. Wolfe se ocitá ve světě rodinných tajemství, sexuální žárlivosti a touhy po pomstě, který se ale možná stane i jeho hrobem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445440/big_posedlost-czK-445440.jpg 4.438

Max Wolfe 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

#taken, 2020

Kniha Posedlost

MíšaS.

Tohle bude asi doopravdy poslední díl, který si přečtu. Přijde mi, že policisté jsou díl od dílu hloupější a zkorumpovanější a to nemluvím o naprosto jednoduchých zápletkách, na které snad musí přijít každý. Také mi neskutečně leze na nervy, že Max je takový klaďas a musí se pořád nad někoho morálně povyšovat.
Další díly už fakt nechci.

valeria0031

Ale jo, šlo to. Jen autor je přehnaně fixovaný na auta a to jací jsou poldové drsňáci...
Hlavní postava se zdá být naprostý klaďas. Vše trochu až moc černobílé...

soukroma

Nic moc: sice čtivé, ale překombinované, málo věrohodné, přehnané dialogy a jednání (samozřejmě Max vše pochopí aspoň o minutu dřív než ostatní, přesto je hodně bit), málo košaté (na tu délku a možnosti). 50%
Nedávno jsem jako první od autora přečetla Dívku v ohni, která se mi i přes velmi realisticky nepříjemné téma islámského terorismu, náboženského fanatismu a rasismu líbila podstatně víc. Tady mne neuchvátilo ani téma, postavy a ani rozuzlování.

kneslova

Slušně psaná detektivka, ale některé postavy mi lezly na nervy a to např. hlavní komisařka..

lucakuca

Jo dobrý! Zase dobrý! Max jede! Ten jede! Pořád stejně! Pořád stejně čtivě, napínavě a smutně...

VendulaB

Není to detektivka, která Vás posadí na zadek, ale je to slušné pokračování nadprůměrné série. Tato kniha má opět všechno - dobrou a srozumitelnou zápletku, překvapivé vyústění, vývoj v soukromém životě hlavního policisty. Čte se jedním dechem.

jan37
31.10.2021

Hezky se to cte (třeba u moře) ale - jak jsem psal u předchozích dílu - je to strašně překombinovaný :)

cepina
17.08.2021

Naprosto dokonalá detektivka, která má hlavu a patu, nepříliš postav, což mi vyhovuje, protože jsem se v nich neztrácela. Za mě pět hvězdiček je málo, protože v poslední době je to nejlepší počin, který jsem četla. Jsem opravdu nadšena a to se mi nestává zase až tak často.
Hlavní hrdina-sympatický vyšetřovatel Max, je zásadový a svou práci dělá s vypětím všech sil. Pro rodinu (dceru) a přátele by dýchal. Moc jsem mu fandila, je to přímý muž se smyslem pro spravedlnost a pořádek.
Případ začíná unesením mladé ženy, tento únos se zdá ale být omylem...Je unesena jiná žena než by měla? Jakou roli zde hraje spolubydlící a její milenec? To se budeme dozvídat postupně...Vše je úplně jinak, než se zdá.
Detektiv se dostává sám do nebezpečí, protože se na scéně objevují lidé, kteří mají co dočinění s drogami, prodeji žen a jinými nekalostmi. Nechci úplně prozrazovat děj, abych někoho neochudila o zážitek z této knihy. V této detektivce je vše co má být-napětí a hlavně zvraty, které udržují čtenáře v plné soustředěnosti. V průběhu dostáváme informace, ale myslím si, že nikdo nemůže předvídat, jak se to vyvine.
Knížku jsem měla přečtenou za tři dny, hlavně konec nabírá rychle na obrátkách a nejde přestat číst. Není to sice první díl série, ale i tak jsem věděla vše, co jsem potřebovala. Je to samostatný příběh. Asi by bylo lepší číst od první knížky série, aby čtenář věděl o životě Maxe. Ale nic nebrání ničemu, v knize je minulost popsána. S tímto spisovatelem jsem se setkala tedy poprvé a určitě si přečtu s chutí i jeho další knížky, abych se dozvěděla ještě více souvislostí z přechozího soukromého života vyšetřovatele a jeho dcerky, která je na svůj věk chytrá a bystrá. Jen její maminku jsem nemusela, o dceru nejeví moc zájmu, Scout mi bylo líto. Max se jí to snaží spolu s věrným psem a laskavou sousedkou vynahradit. Jsem zvědavá i na další díly série, zdá se mi, že zde nebylo zakončené, jak to dopadlo s vyšetřovatelkou Whitestoneovou. Jinak za mě plný počet a doporučuji.