st18321 st18321 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha je vynikající. Přečetl jsem za pár dní a je mi opravdu líto, že od této autorky mi schází pouze Slepá mapa.
Líbilo se mi dobové zasazení a osudy celé rodiny Mánesových. Jedna z nejlepších knih co jsem přečetl.

26.01.2019 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Pro mne velké překvapení. Po recenzích co jsem četl na tomto webu jsem Metro 2034 četl až po 33 a 35. Nic jsem od toho nečekal a přesto mě kniha velmi mile překvapila a pohltila. Osud Homéra, Saši a Huntera mě zajímal. Možná to bylo tím, že jsem před tím četl 35-tku a tyto postavy jsem znal. Moc nechápu, že se kniha tolik nelíbila. Příběh točící se kolem epidemie my přišel skvělý.

20.01.2019 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Kniha mě po většinu času velmi bavila. Občas mi ale přišla zmatená a sem tam jsou trochu hluché pasáže. Knihu doporučuji všem kterým se líbila první kniha z Metra. Ještě zkusím prostřední díl.

26.12.2018 5 z 5

Já, legenda Já, legenda Richard Matheson

Kniha je koncipována jako sbírka několika povídek. Nevím proč to není uvedeno na titulní obálce. Povídka Já legenda je, ale skvělá od filmu se hodně odlišuje a je velmi napínavá a zajímavá, bohužel v polovině knihy Já legenda končí a je zde mnoho dalších kratších povídek, které v tuto chvíli nemám chuť číst. Časem možná přečtu.

28.10.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dle hodnocení pode mnou jsem měl vysoká očekávání a ty se naplnili. Kniha mě velmi zaujala od začátku do konce. Jedná se totiž o velmi silný a smutný příběh. Paní Mornštajnové děkuji za tuto knihu a rozhodně si přečtu Hotýlek nebo Slepou mapu.
O WWII jsem toho přečetl již hodně, ale tato kniha mě prostě dostala. Všem vřele doporučuji jedna z nejlepších knih, kterou jsem v životě četl.

30.09.2018 5 z 5

3x Agatha 3x Agatha Agatha Christie

Velice povedený soubor povídek od Agáty. Všechny tři mě velmi bavili. Ani u jedné jsem nedokázal odhadnout kdo je vlastně pachatel. Velmi mě bavila i poslední povídka, která dle čtenářů zde moc nezaujala. Každopádně za sebe mohu všechny tři povídky vřele doporučit. Časem zase něco od Agáty koupím.

16.09.2018 5 z 5

Tato kniha je velmi poučná. Dozvěděl jsem se o židech a jejich původu či tradicích spoustu informací. Rovněž je zajímaví sledovat osudy hlavních postav a jejich problémy po válce kdy jim stále hrozí nebezpečí.
Jedinou výtku bych měl k několika kapitolám, které mě celkem nudili. Jinak kdo se zabývá válečnou literaturou mohu vřele doporučit.

19.07.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Tato kniha je něco opravdu mimořádného. Skvěle napsané postavy a jejich detailně popsané pohnuté osudy. Jak Elsi, Matildu i Willema jsem si velmi oblíbil.
Příběh je prostě vynikající skvěle graduje a udržuje si tempo. Kniha nemá žádné nudné pasáže. O druhou světovou se zajímám a tato kniha nabízí trochu jiný pohled na tyto události. Rozhodně každému kdo se o WWII zajímá vřele doporučuji. Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih, jakou jsem ve svém životě četl. Nestává se mi často, aby mě něco v mých 32 letech takto hluboce zasáhlo jako tento příběh.

08.05.2018 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha se mi na začátku zdála taková nemastná neslaná. Podle mě má několik hluchých míst, kdy autor popisuje zdlouhavě pocity Ravica. O kvalitě knihy jsem se přesvědčil v poslední třetině, kdy se schyluje k mobilizaci a začátku války. Kniha určitě patří k těm lepším od Remarqua, ale četl jsem od tohoto autora ještě lepší.

15.04.2018 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Skvělá kniha bavil jsem se od začátku do konce. Kniha dokáže v jedné kapitole rozesmát v další pak rozesmutnět. Určitě se podívám i na film. Jedinou výtku bych měl k délce knihy 92 stran je opravdu málo.

17.02.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha mě celkem zklamala. Čekal jsem zajimavější charaktery a podrobnější popis toho ce se stala a prostředí zničené Prahy. Kromě poslední třetiny knihy jsem se nudil a to mám podobné post-apo knihy velmi rád. Na Metro to ani zdaleka nemá.

10.02.2018 3 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Asi nejrosáhlejší kniha, kterou jsem přečetl. Většina knihy je poutavá a zájímavá sem tam jsou nudnější pasáže. Kniha obsahuje hodně brutální a uchylné pasáže. Knihu můžu všem doporučit teda pokud na to máte dostatek času a silný žaludek.

27.12.2017 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Úžasná kniha, jedna z nejlepších od Remarqua. Celý příbeh mě bavil od začátku do konce. Nejvíce se mi líbila ta část, kdy se kluci po válce vrátili do školy a nebo ta část u soudu. Všem kdo má rád válečnou literaturu vřele doporučuji.

03.08.2017 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Tak tato kniha mě celkem zklamala. Příběh nezajímavý a konec knihy mě naštval. Jedna z těch slabších knih od E.M.R.

20.06.2017 3 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Skvělá kniha, velmi dobré zakončení trilogie.

30.04.2017 5 z 5

3x vraždy 3x vraždy Agatha Christie

Skvělá sbírka tří povídek. Původně jsem si knihu kupoval kvůli povídce Deset malých černoušků, kterou jsem samostatně nemohl sehnat. Nakonec mě tato povídka bavila ze všech tří nejméně. Pro mě byla až moc neuvěřitelná, ale je tam super dětská říkanka. Nejvíce se mi ale nakonec líbyla povídka Nakonec příjde smrt, kterou jsem původně ani nechtěl číst. Přece jenom detektivka z obdobý Egypta 2000 let př.n.l. mi nepřišla moc atraktivní. Opak však byl pravdou. Célá řada podivných úmrtí v jedné rodině přisuzované zavražděné konkubíně. V knize je doslovat cítit atmosféra tajemna a strachu z nadpřirozena.
Povídka Vraždy podle abecedy je rovněž velice zajímavá akorád mi přišlo, že povídka má moc pomalý rozjezd.
Ani u jedné povídky jsem nedokázal uhodnout kdo je vrah a vždy jsem byl velice překvapený.
Toto sbírku povídek mohu všem jen doporučit. Toto bylo moje první setkání z Agathou a určitě ne poslední.

15.04.2017 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Skvělá kniha. Zajímavé osudy postav a do detailů popsané nelidské prostředí a brutální metody SS. Knihu jsem přečetl jedním dechem a ani na okamžik jsem se nenudil. Pro mne jedna z nejlepšír knih od EMR

07.02.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Skvělé post-apo. Líbil se mi jak hlavní hrdina, tak celý svět metra. Kniha nemá žádná hluchá místa. Určitě si přečtu Metro 2035.

21.01.2017 5 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

I druhý dím mě velmi bavil. Akorád mě trochu vadilo na začátku to opakování co se událo v prvním dílu. Proto jen čtyři hvězdy. Ale pak to byla jízda už se těším na červen, kdy má vyjít poslední díl.

01.12.2016 4 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Tato kniha mě velmi bavila. Začetl jsem se do ni od začátku do konce. Libilo se mi, že je v knize několik postav s vlastními dějovými liniemi, které se navzájem proplétají. Příběh je velmi zajímaví. Zítra běžím pro druhý díl ať vím co se ztoho vyklube.

06.11.2016 5 z 5