st18321 st18321 komentáře u knih

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha je pouze soubor šesti povídek a není ani na 100 stran. Musím říci, že se mi všechny povídky velmi líbili. Sálá z nich klasický Remarque tzn pocit beznaděje, smutek z promarněných životů a ztráta mládí a nevinnosti.

06.02.2021 5 z 5

Zlatá sopka Zlatá sopka Jules Verne

Tak zlatá sopka mě hodně překvapila. Myslel jsem, že mě už kniha Jules Verna nebudou bavit. Přece jenom poslední verneovku jsem četl před lety, ale tato kniha mě zcela pohltila. Je škoda, že kniha není moc známá protože příběh je vynikající. Prostě těžba zlata v krásné a zároveň kruté přírodě. Jen pro zajímavost. Jedná se o poslední Venovo dílo, které dokončil jeho syn po smrti otce. Plný počet hvězdiček.

04.02.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

První setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nadšený. Knihu jsem přečetl doslova jedním dechem. Od začátku mě to chytlo a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Moc se mi líbilo takový závoj nadpřirozena a hutná a temná atmosféra. Rozhodně si v dohledné době přečtu i další knihy od této skvělé autorky. Za mě pět hvězdiček a potlesk ve stoje.

08.01.2021 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Blackout se opravdu povedl. Od začátku do konce jsem byl neustále v napětí. Technicky to celkem sedělo. Jsem vystudovaný energetik takže to dokážu posoudil. Jako scénář to působí velmi věrohodně. Za mě nejlepší kniha co jsem v roce 2020 přečetl. Určitě od tohoto autora ještě něco přečtu.

30.12.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Chvíli mi trvalo než jsem si na styl psaní zvykl, ale pak už mě příběh uchvátil až do konce. Likvidace nácků mě asi nikdy neomrzí. Opravdu napínavé čtení. Kdo se zajímá o WWII můžu vřele doporučit.

24.11.2020 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Trvalo celkem dlouho než jsem se do knihy začetl. Příběh mě ale nakonec chytil a dočetl jsem jedním dechem. Je to velmi smutná kniha.

07.09.2020 4 z 5

Hladové hry Hladové hry Dan Simmons

Zbytečně rozsáhlá kniha. První dvě knihy mě opravdu bavili a přečetl jsem je celkem rychle. Třetí kniha mě, ale už moc nebavila. Bylo to o ničem a kdyby auto 200 stran ubral vůbec by to nevadilo. Závěr byl už ale poutaví.

26.07.2020 3 z 5

Stezka v troskách Stezka v troskách Gemma Liviero

Musím říci, že mě kniha v prvních 120 stranách celkem zklamala. V porovnání s knihou Zlomení andělé mi to přišlo nic moc. Pak se to ale zlomilo a já se nemohl od knihy odtrhnout. A ten závěr jsem vůbec nečekal. Bylo to skvělé. Za mě plný počet.

10.04.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha je opravdu hodně brutální a to jsem toho o WW2 četl celkem hodně (Laskavá bohyně, Smrt je mým řemeslem apod.). Měl jsem problém se do chlapce vžít protože děj je až moc neuvěřitelný takové zacházení by nemohl přežít. Autor se snažil poukázat na hrůznost války šokem. Také mi vadilo taková nehomogenita příběhu každá kapitola je v podstatě nová povídka s novými postavami. Toto mi vadilo asi nejvíce. Přes tyto nedostatky jsem rád, že jsem knihu přečetl.

29.02.2020 4 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Tohoto autora mám velmi rád. Zatím mě ani jednou nezklamal. Je ale pravda, že do této knihy jsem se dlouho nemohl začíst. Po první třetině se to ale zlomilo. Závěr byl pak skvělý. Líbila se mi ponurá atmosféra a zajímavé postavy. Dávám pouze čtyři hvězdy přece jen ostatní knihy od autora se mi líbili o fous více.

18.01.2020 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Velmi silný a napínavý příběh. Kdybych nevěděl, že se jedná o příběh podle skutečných událostí, tak bych tolika náhodám ani nevěřil. Je až neuvěřitelné co si hrdinové museli zkusit, aby přežili útrapy SS. Knihu můžu všem, které toto téma zajímá doporučit.

19.12.2019 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Tento autor začíná patřit mezi mé oblíbené. Četl jsem od něho již celé Metro, Budoucnost a Soumrak. A ani v případě posledního jmenovaného jsem nebyl zklamaný. Kniha je od začátku do konce velice napínavá místy až hororová. Líbilo se mi střídání dějové linky mezi současností a minulostí. Chvíli jsem si musel zvykat na styl vyprávění deníku. Jediné co bych knize vytknul byl závěr. Čekal jsem opravdu něco jiného. Na druhou stranu jsem byl velmi překvapen což se mi už moc nestává.
Knihu můžu doporučit každému, kdo má rád Metro zde je také hutná a tísnivá atmosféra.

30.11.2019 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Musím říci, že mě tato kniha zklamala. Trvalo dlouho než jsem se začetl. Příběh mi přišel docela nezajímavý a zdlouhavý. Kniha se mi líbila až v závěru, kde jsem cítil klasického Remarqua jakého mám rád.

02.11.2019 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Musím říci, že mě kniha zklamala. Ten žánr mám rád, ale zde bylo příliš mnoho politikaření a náboženství. Nechápu proč autor alespoň nevysvětlil co se vlastně stalo a proč někdo použil atomovou bombu. Pokud to tedy bomba byla protože se nenaměřila radiace. Klidně to mohl být třeba asteroid. Líbil se mi celkem začátek a konec byl už zajímavější. Prostředek však byl nudný. Pro mě prostě zklamání četl jsem již od tohoto autora Smrt je mým řemeslem a bylo to vynikající dílo. Proto ta očekávání.

07.08.2019 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Nejprve jsem knize chtěl dát pouze 4 hvězdy, ale nakonec knize dávám plný počet a to za skvělý konec. Ty 4 hvězdy jsem chtěl dát za občasné nudné pasáže. Co se my na knize líbilo byla atmosféra, která mi připomínala hru Deus Ex. Rovněž je zajímavý i hlavní hrdina, který v životě docela plave. V podstatě neví co chce a ani se není čemu divit, když vyrůstal, kde vyrůstal. Rozhodně považuji pasáže z internátu za ty nejvíce zajímavé z celé knihy. Kdo má rám sci-fi rozhodně doporučuji.

24.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět skvělá kniha. Chvilku jsem se obával, že to nebude tak silné. Příběh se poté ale pořádně rozjel. Trochu mi to připomínalo Hanu, kde je rovněž ústřední postava podivínská a poté je vysvětleno co se jí v životě stalo. Zase musím dát plný počet. Přečteno za čtyři dny.

05.05.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

První třetina knihy mi přišla docela nezáživná. Poté se to ale hodně rozjelo směrem k opravdu famóznímu finále na které budu ještě dlouho vzpomínat. Prach vysvětluje spoustu otázek jako např. proč v silech není výtah a pod.
Celá trilogie je vynikající post-apo, které překonává i vynikající Metro. Příběh je uvěřitelný a napínavý.
Pro každého milovníka post-apo je tato sága povinnost.

01.05.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Skvělé post-apo. Kniha vysvětluje co předcházelo událostem knihy silo. Zodpovídá většinu otázek i když na některé zapomíná. Je zajímavě sledovat několik časových linek a jak se děj prolíná se silem 1 z pohledu jiného hrdiny. Moc se mi líbila linka za Sóla, která je hodně silná.
Hned jdu na Prach.

14.04.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět úžasná kniha, která bavila od začátku do konce. Autorka prostě umí skvěle vyprávět. Moc se mi líbilo sledovat osudy hrdinek na pozadí pohnutých dějinných události ČR. Knihu jsem si vychutnal o to víc, že právě 15.3. to bylo 80 let od vpádu nacistických vojsk.
A mě nezbývá nic jiného než počkat na další knihu, kterou autorka chystá na letošní duben. Dlouho se mi nestalo, že by mě bavili všechny knihy od jednoho autora. U této autorky se mi to povedlo. Jedna kniha lepší než druhá a já tleskám ve stoje.

19.03.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Asi nejlepší post-apo co jsem četl. Celá kniha mě neskutečně chytla a těšil jsem se na každou volnou chvilku, kdy si budu moci číst. Vynikající, promyšlený a uvěřitelný příběh. Skvěle napsané hlavní postavy. Julles jsem si prostě zamiloval. Knihu mohu všem doporučit a já se jdu rovnou pustit do druhého dílu.

24.02.2019 5 z 5