St.Evelin St.Evelin komentáře u knih

Ke knize jsem se dostala díky Knižní šifře od nakladatelství Martinus. Kniha je... Zvláštní. Pro mě naprosto skvělý nápad, moc jsem se těšila na zpracování, až si ji přečtu. Jaká bude? Zvláštně romantická, melancholická, napínavá? Nebo naopak zvláštně děsivá, nebezpečná, napínavá? Nakonec je prostě "jen" zvláštně nedotažená a svým způsobem divná. Nápad je skvělý a já se těšila na vykreslení postav, jejich nálad. Ale bohužel.
Celou knihu autorka zabila absurdní schopnosti bratra Josepha.
Na mě kniha působí divně , zvláštně a bohužel hlavně nedopracovane. Nápad je ale skvělý!!! A za něj 3*

27.01.2018 3 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Nápad skvělý, ale... úplně si nemyslím, že kniha skutečně splňuje to,co hlásá.
Příběhy jsou fajn, ale vážně se děti dokážou vypořádat s kočkou, která v krabici buď je nebo není? Nebo se zakřivením časoprostoru?
Já jako dospělá jsem se zasmála u příběhu se strakami, jak si podávaly inzerát.
Dojmy rozpačité. Nevím, jestli by kniha dokázala mým dětem uvedené fyzikální jevy opravdu vysvětlit. A jako dospělák jsem se u některých příběhů nudila.

16.01.2018 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Skvělá kniha, ve které se snoubí napětí, detektivní zapletka. Nejlépe se mi četla pod peřinou, protože sem tam mi běhal mráz po zádech!

01.11.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Největší zmatek je pro mě v tom, že byt je tohle první kniha ze série s Harrym, tak není první, kterou jsem s ním četla. Moc mi nesedí prostředí Austrálie. Harry je podle popisu prostě typický chlap se strništěm, který nosí šálu a je zachumlaný v límci svého kabátu. Nicméně je asi potřeba projít si všechny kapitoly a dějství.
Nakonec jsem moc ráda, že jsem knihu četla a mám ucelený pohled na děj.

31.10.2017 4 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Já tenhle styl psaní prostě můžu! Tato kniha mi sedla jako hrnec na pr*** Žadné zbytečné úvody, pomalé rozjezdy. Pěkně rup šup se čtenáři rovnou do vody plné důkazů. Ano, ano, ano!

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Maličko pomalejší rozjezd než na jaký jsem zvyklá, ale opět jednička s hvězdičkou!
Ohlssonová detektivky prostě umí a já se těším na další.

Policie Policie Jo Nesbø

Po předchozím díle jsem se bála, aby úroveň nešla zase o kousek níž, ale opak je pravdou! HH je zpět a Nesbo má formu jak nikdy! SKvělé, skvělé, skvělé!

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Kniha beze sporu skvělá! Její největší mínus je fakt, že přichází po Sněhulákovi, který je bezkonkurenční!
Zápletka super, ale někdy až malinko až k neuvěření.

31.10.2017 4 z 5

Kniha je vizuální stránce naprosto skvostná! Obálka, ilustrace, fotky, všechno mě to tak nějak pohladilo na duši. Ten zbytek už byl pro mě mnohdy ten těžko čitelný text. Obsahuje spousty "omáčky" okolo, celé by se to dalo shrnout na pár stránek. Na druhou stranu, Hygge je o klídku a pohodě, tak proč ne.
Kniha mi pomohla se zastavit se v uspěchané době a uvědomit si, že vlastně stačí tak málo - svíčka, obejmutí, teplá deka, kniha...

31.10.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Ze začátku se přiznám, mě kniha moc nebavila. Ale zpětně vím, že to bylo hlavně tím, že jsem od ní očekávala mnohé - byla všude. Tak jsem ji na pár měsíců odložila a pak se u ní pobavila. Klobouk dolů Ladislavovi za odvahu, nadhled, humor a zprostředkování zážitků.

24.09.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Od knihy jsem.moc nečekala,ale moc příjemně mě překvapila! Četla se sama. Autor dokonale vykreslil příběh dvou českých rodin a jejich jednotlivých členů. Moc se mi líbí,že každý z nich měl svůj prostor,každý byl jiný a přitom se ty příběhy skvěle doplňovaly a ladily k sobě.
Naprosto přirozená mi přišla časová osa,jak to všechno krásně plynulo, tak nějak automaticky a samozřejmě. Dlouho jsem nečetla tak výbornou oddechovou.

17.07.2017 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Doporučuji VŠEM. Bez ohledu na vzdělání, profesi, věk. Kdyby tuto knihu četlo více lidí a něco se z ní vzali, tak by bylo na světě zase o (veliký) kus příjemněji!

30.12.2016 5 z 5

SexyMamas: Matky matkám SexyMamas: Matky matkám kolektiv autorů

Knihu jsem dostala od manžela k Vánocům, sama jsem si ji přála a bohužel jsem asi čekala víc. Knihu jsem přelouskala během pár hodin, je docela tenká, není to problém. Některé rady jsou obecné, některé jsou fajn. Celkově mám z knihy bohužel pocit, že dobře prosperující blog chtěl vydělat peníze navíc :-(
Na druhou stranu - v některých věcech mě kniha uklidnila a dala mi pocit, že v tom nejsem sama, že to tak má hodně maminek. A to si, myslím, nejedna PRVORODIČKA určitě ocení :-)!

30.12.2016 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Velký obdiv oběma postavám! Velmi silný příběh, který je skvěle popsán! Obdivuji Gretu za to, že byla manželovi oporou ve všech chvílích! Tohle já nevím, ejstli bych zvládla! Pravděpodobně je to uakzatel toho, že láska překoná opravdu vše.
Kniha je moc čtivá, film dokonalý!

29.12.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Nádhera! Čtivá a emotivní! Knihu jsem přečetla za dva dny.

29.12.2016 5 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Stijn a Carmen, muž a žena, mladí a neklidní, krásní a bohatí. Spolu a svojí roční dcerkou si užívají života plnými doušky. Iluzi dokonalého života nabourávají četné milostné pletky Stijna, ale tou opravdovou ranou je diagnostika rakoviny prsu.

Naprosto trefně to shrnul podtitulek samotné knihy: " láska za časů rakoviny". Tahle kniha vám naservíruje snad všechny emoce - lásku, naštvání, bezmoc, vztek, pochopení, smíření, naději, zoufalství,... Všechno dohromady spolu ladí, ikdyz vás kniha psychicky drtí.

Kniha hraje na citlivou strunu čtenáře, přibeh je až srdceryvný, ale mě osobně vadil způsob "vyprávění", který o to více narušovaly vysvětlivky pod čarou a v rámečcích.

27.03.2020 3 z 5

Otevřená a intimní zpověď. O tom, že mentální anorexie není onemocněním dívek a chlapců v pubertě. O tom, že psychika je mocná a tahle nemoc vás může dostihnout klidně až později. A nepustí. A třeba ani po třicítce.
Pomyslnou tečku za příběhem tvoří doslov paní doktorky, který vás navede k několika zamýšlení a jen vás utvrdí v tom, že člověk, lidská bytost potřebuje lásku, respekt, obejmutí.

15.01.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha očima Marie III., která se vrací se svým otcem Františkem Antonínem a matkou Vivien z New Yorku zpět do Čech, aby otec mohl převzít zámek, který jim byl po pádu komunismu navrácen.
Typicky česká témata jako jsou emigrace, restituce, závist, lakota a dokonce i Helenka Vondráčková, jsou podána vesměs vtipně. Kniha má jasný cíl - pobavit širokou masu komerčních čtenářů a hádám, že tuto ambicí kniha plní. Žádné vraždy, sex, motivační citáty či násilí. Jen zábava.
Nicméně u této knihy pro mě platí: čeho je moc, toho je příliš. Scénář začal být časem předvídatelný a kniha mě přestávala bavit.

28.12.2019 3 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Příběh podle skutečných událostí, podle jednoho smutného života již od dětství ????
Autorka popisuje krutost a strach, které se linou celým jejím tragickým životem. Životem, který už v dětství pokřivil agresivní otec svou tyranií a surovostí. Životem, ve kterém ji chlapci že sousedství sexuálně zneužívali. Životem, ve kterém ji již v osmi letech otec odtrhl od rodiny a milující maminky a dál na "převýchovu" k jeptiškám. V přísně katolickém Irsku Kathy prošla několika institucemi, které zaštiťovala církev, ale lásku, pochopení, pomocnou ruku zde nenašla.
Strastiplná pouť pokračovala psychiatrii, těhotenstvím v dospívání, otrockou práci v prádelně, sexuálním zneužívánįm,vězením...
Syrový příběh lidské krutosti a zvěrstva páchaného na těch nejslabších a bezbranných. Na těch, které bychom měli milovat, vychovávat, hýčkat. To vše pod záštitou bohulibé instituce, církve. A z toho je mi osobně na blití. Pro mě další střípek dokazující, že církev je prostě banda pokrytců, kteří pod záštitou charity a dobrosrdečnosti, páchají jedny z nejohavnějších zvěrstev.

17.12.2019 5 z 5

Padesát minut Padesát minut Robert M. Lindner

V jednotlivých příbězích popisuje samotný proces terapie pomocí psychoanalýzy. Za ovšem není samospásná a je potřeba někdy volit méně konvenční přístup (což, obzvláště, po válce nebylo v lékařských kruzích úplně obvyklé). V knize se střídá líčení terapie, odborné poznámky k ní, ale také popis událostí z minulosti klientů.
Kniha se mi četla dost těžkopádně, přiznám se, že jsem ji měla rozečtenou přes dva roky! Vrátila jsem se k ní, protože já prostě knihy dočítám. Někdo by řekl ztráta času, ale tak to prostě mám, no. Docela mě zlobilo autoro sebevědomí (já jsem udělal toto, kolegové by se do toho nepustili, ale díky tomu jsem přišel na to a na to...). Tento "stín" byl vyvážen posledním příběhem a popis toho, že i samotný psychoanalytik je jen člověk a psychika je mocná čarodějka.

16.10.2019 3 z 5