Srni Srni komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Po přečtení jsem tuto knihu vyhodnotila jako jednu z nejlepších, co jsem kdy četla. Ze začátku jsem měla obavy, zda se vyrovnám se smyšlenými dialogy, zbytečně. Kniha se čte jedním dechem, autor mě dokázal naprosto vtáhnout do děje, cítila jsem se, jako bych to jako vzdálený pozorovatel prožívala také. Na konci knihy jsem se neubránila slzám, což se mě zatím stalo jen u jedné knihy....tak dokázal pan Šulc atmosféru popsat. Dokážete cítit tu naději, pochybnosti, odhodlání, strach. Jsme Češi, nikdy se nevzdáme.....a nikdy nezapomeneme !!! A za tuto knihu autorovi děkuji !

02.07.2018 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná kniha. Přečtena jedním dechem, humorná, místy smutná až mrazivá. Až mi při tom čtení bylo líto, že je to dětství už pryč....

16.08.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Jako malá jsem byla fascinována filmem. Drsná krajina a příběh, ze kterého šel mráz po zádech a který navzdory té vší nenávisti dobře dopadl. Jako větší jsem se proto rozhodla si přečíst knihu a doteď ji řadím mezi své nejoblíbenější. Kniha se čte sama, není psána zdlouhavě a i po letech dokáží nektěré pasáže zasáhnout tak, jak před lety.

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Nechápu to nízké hodnocení. Kniha je psaná jinak než jsem očekávala a je pravda, že chvíli mi trvalo se zorientovat kdo v jakou chvíli vypráví ale to nemění nic na tom, že to byla kniha, která se mi dostala pod kůži. Na začátku knihy jsem si říkala že to snad nemůžu dočíst, že tak strašné věci, co se tam píšou a co se opravdu děly nemohu číst. Ale je důležité aby jsme tyto věci četli a věděli a nezapomněli, že se děly. Už jen kvůli těm všem lidem, co to peklo museli prožít.

09.03.2021 5 z 5

HHhH HHhH Laurent Binet

Jsem ráda, že zahraniční autor napsal knihu popisující tyto události. Jde vidět, že knihu nepsal "na koleni" a že se o dané téma naplno zajímal. Se čtením jsem ale měla místy problémy. Vadilo mi, jak autor po napsání nějakého dialogu přemýšlel několik stran o tom, zda tento dialog skutečně mohl proběhnout, či nikoli a zda by dotyčný člověk vůbec mohl něco takového říct atd.
Kniha je spíš životopis "blonďaté bestie", linie Gabčík, Kubiš je v porovnání s Heydrichem spíše okrajová ale vzhledem k názvu knihy je to logické, navíc máme možnost události před a během války vidět z německé strany, což není u jiných knih popisujících tyto události běžné. Díky ní, jsem se dozvěděla spoustu nových informací a jsem ráda, že jsem knihu přečetla, i když jsem někdy měla s pokračováním problémy.

16.04.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Válka nevinnýma a nechápajícíma očima dítěte. Velice čtivě napsané.

12.02.2020 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Jedna z knih, kterou by měl každý přečíst. Nechápu, jak se po hrůzách války mohl chovat Čech k Čechovi tak krutě. Styl vyprávění mi vyhovoval, přečteno prakticky jedním dechem. Knihu doporučuji a určitě si zaslouží 5*.

10.03.2019 5 z 5

Krásná knížka. Přečetla jsem ji za dva dny, těžko se od ní dalo odtrhnout. Příběh byl svižný, nebyla pasáž, která by mě nudila. Fotografie jsou skvělým doplněním příběhu a celkově celá vazba knihy je nádherná. Jen mě vzhledem k tomu, že jsem jako první viděla film, zmátlo prohození postav Emmy a Olivy ale rychle jsem si na to zvykla. Knihu doporučuji, krásné fantasy, které příjemně od ostatních vybočuje.

03.01.2019 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásná knížka. Nedávno jsem byla ve Skotsku takže jsem si všechno mohla lépe představit, přírodu, povahu lidí, kouzlo Highlands atp. Smála jsem se nad podivováním hlavní hrdinky, že je ve Skotsku tak dlouho světlo. Pomatuju si, jak jdme seděli ještě o půl 11 večer s lahví whisky pod širým nebem, pozorovali hory a nechápali jsme kolik je hodin. Při zmínce o skotské snídani se mi zase sbíhaly sliny protože je vážně výborná!
Je to jednoduché čtení, krásné odreagování. Přečteno téměř celé na noční směně aneb další místo do autorčina seznamu, kde všude se dá číst :-)

28.10.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Tak tohle byla síla. Tchyně a maminčin mazánek, chvílemi jsem nevěděla kdo se mi protiví víc. Čtivá knížka popisující bohužel realitu v některých domácnostech. Knihu vřele doporučuji na odreagování i když z některých pasáží se mi vařila krev :-D akorát konec jsem pro hlavní hrdinku čekala spíš ve stylu happy end :-(

11.08.2018 4 z 5

Žena v bílém Žena v bílém Wilkie Collins

Anglické detektivky, to je prostě pojem. Autorovo pojetí vyprávění je sice nezvyklé ale čtivé a i když by se zdálo, že je od začátku vyzrazen konec, rozuzlení je nakonec vcelku překvapivé.

06.08.2022 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Kromě již několikrát zmíněného "ba" to bylo skvělé počtení. Mám ráda příběhy ze Skotska, zvlášť ty, co pojednávají o bojích za nezávislost a je pravda že se historie lépe čte, když je psaná takovouto formou. A je pravda, že mě konec překvapil :-)

04.03.2021 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Moc milá knížka, dobře se čte a jak tu psalo již mnoho čtenářů, musela jsem si po pár přečtených stránkách uvařit horkou čokoládu ;-)

24.10.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tenká knížka, krásný a tragický příběh, který se přečte jedním dechem. Jedna z nejvíce silných pasáží pro mne byla, když Ester popisovala, jak se měnilo chování lidí vůči ní a její rodině....nejhorší na tom všem je, že to byla kdysi realita.

13.07.2018 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Obdiv a díky panu Veneziovi, že dokázal vše, co prožil předat dalším generacím. Hrůza, bezmoc a bolest, kterou musel snášet každý den nejen v koncentračním táboře ale až do konce svého života je nepředstavitelná.

28.01.2020 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Jsou tam zajímavé myšlenky ale nečetlo se mi to dobře.

06.03.2019 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Příběh mě nějak zvlášť nezajímal. Pak jsem strávila dovolenou ve Skotsku a v rámci nostalgického vzpomínání jsem se rozhodla se podívat na seriál. Ten jsem si hned oblíbila takže dalším krokem byla kniha. Krásný i když chvílemi velice drsný příběh, četl se rychle a hlavně je v něm popsána nádherná skotká vysočina. Jedinou výtku mám k překladu.

27.02.2019 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Od dětství oblíbený hororový příběh a asi nejoblíbenější detektivka s Sherlokem.

02.11.2018 5 z 5

Přežili jsme zkázu Titaniku Přežili jsme zkázu Titaniku Tom Kuntz

Již od dětství se o Titanic zajímám a proto, když se mi do rukou dostala tato kniha byla jsem jejím obsahem fascinována. Když čtete doslovní výpovědi osob, co to neštěstí zažili, je to opravdu zvláštní pocit.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Tak tahle kniha mi dala šíleně zabrat. Po přečtení Pána Prstenů a Hobita jsem se chtěla dozvědět více o "historii" Středozemě a dodatek v Návratu krále mi nestačil a proto byl Silmarillion jasná volba. Po pár stránkách jsem pochopila, že bez poznámek to nepůjde ale když jsem měla popsaných několik listů, vzdala jsem to a raději se stále dívala na vysvětlivky na konci knihy. Nevadila by mi ta spousta jmen, ale to, že snad každá postava má snad minimálne tři jména a na každé straně se používá jiné....to mě vážně nebavilo :-D a vlastně ne jen postavy ale i místa a události, vše je pojmenováno několika názvy a člověk se v tom rychle ztratí. Knihu jsem četla velmi dlouho a musela jsem se do čtení nutit a často jsem si uvědomila, že vlastně ani nevnímám, co čtu. Přes to všechno, Silmarillion ukazuje, jak je Tolkienovo dílo jedinečné a jak inteligentní tento anglický profesor byl. Knihu doporučuji přečíst všem, co se o jeho dílo zajímají do hloubky, ostatním pro pochopení událostí stačí jen ten dodatek v Návratu krále.