spencer spencer komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Dlouho jsem nad touhle knížkou váhala a nakonec jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Postavy mi byly sympatické už od první kapitoly a byla jsem napnutá od začátku až po konec. Rozhodně jsem zvědavá na další díl :)

21.06.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Úžasná knížka, která vás nechá napnuté od začátku až do konce :)

30.05.2016 5 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Ze začátku mě kniha moc nebrala, nějak jsem se nemohla dostat do děje. Poté co jsem se prokousala prvními 100 stránkami se mi kniha četla mnohem lépe. Konec rozhodně stojí za to :)

10.05.2016 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Po přečtení si nejsem jistá, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Bylo to snadné čtení, ale lepší by to bylo jako povídka.

04.05.2016 2 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Musím uznat, že po přečtení ostatních knih autorky je tato kniha pro mě menší zklamání.
Některé chvíle byli lepší, jiné zase horší. Heather jsem měla ze začátku ráda, ale čím víc se blížila kniha ke konci, tím víc mě štvala.

15.07.2015 3 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Úžasná knížka, byla jsem napnutá od začátku až po konec. Jsem moc zvědavá na film :)

27.12.2014 5 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Úžasná oddechovka. Knížku jsem si hned oblíbila a rozhodně ji všem doporučuju :)

28.09.2014 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Úžasná kniha! Hned jsem se do ní zamilovala. Dobrý a čtivý příběh autorky mě nadchnul :)

11.07.2014 5 z 5

Léto ve městě Léto ve městě Candace Bushnell

Strašně se mi knížka líbila. Sice mi Carrie příjde tročku naivní ale co..

13.03.2014 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Prostě nejlepší knížka :))

27.02.2014 5 z 5

Zamilovaná princezna Zamilovaná princezna Meg Cabot

Tenhle díl byl o něco horší než ty první dva ale jinak skvěle napsané

17.10.2013 3 z 5

Blue Lock 1 Blue Lock 1 Munejuki Kaneširo

Japonský fotbalový svaz se rozhodne, že vezmou fotbal do vlastních rukou. Jejich cílem je vychovat nejlepšího střelce, který je dovede k vítězství v mistrovství světa. A řekněme, že je nenapadne nic lepšího, než zavřít tři sta útočníků středoškolské ligy do speciálního tréninkového zařízení Blue Lock, kde toho chtějí docílit.

Hlavním tématem je ego. To je velmi běžnou součástí sportu, avšak v tomto případě je hráčům předkládáno jako něco, bez čeho se ve fotbalu neobejdou. Ale nenechte se zmást, tato manga není o tom, jak být kretén k ostatním. Ukazuje, že je někdy potřeba změnit svůj úhel pohledu, abychom se zlepšili.

První volume nicméně hodnotím velmi průměrně. Teprve se se všemi seznamujeme a objevuje se moc postav najednou (kterých naštěstí bude ubývat). Nicméně jsem rozhodně zvědavá na pokračování, potenciál tady vidím poměrně velký. Zejména v tom, že autor rozumí sportovní psychologii a samozřejmě fotbalu.

24.04.2024 3 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Zabij, nebo zemři je nejnovějším titulem autorky kriminálních příběhů Isabelly Maldonado.
Opět máme možnost nahlédnout do života agentky FBI, která má před sebou nelehký úkol - pracovat v utajení a odhalit jedno spiknutí. Nicméně komplikace na sebe nenechají dlouho čekat a ona se brzy ocitne v boji o svůj život.

Přiznám se, že i když jsem byla velmi zvědavá na tuto sérii s novou hlavní hrdinkou, převeliké nadšení se nekonalo. Zápletka byla zajímavá, námět originální, ale dost příběh pokazilo pomalé tempo vyprávění a protagonistka trpící fenoménem „nepřemožitelnosti“. O něčem podobném jsem naposledy hovořila v případě Šedého muže, kdy hlavní hrdina neustále narážel na problémy, ale ze všech vyvázl bez větších škrábanců. To stejné platí i v případě Dani a fakt, že si se vším ví rady ubíralo značně na napětí.

„Hra“ nicméně nabízí hodně nevšedních motivů k zamyšlení a pokud vás láká představa pomalejších Hunger Games odehrávajících se v moderním světě se špionážní linkou, mohl by vás titul zaujmout.

24.04.2024 3 z 5

Císařovna kostí Císařovna kostí Andrea Stewart

Císařovna kostí je druhým dílem chystané trilogie z pera A. Stewart. Přestože mě první díl úplně neoslnil, byla jsem velmi zvědavá na pokračování, které toho slibovalo mnohem více a naštěstí se z větší části tento příslib vyplnil.

Jedná se totiž o velmi originální příběh z žánru epické fantasy. Děj se odehrává ve fantasy post-apokaliptickém světě plného magie a zvířecích společníků. Stejně jako v prvním díle, i tady je děj vyprávěn z více pohledů. Vše se ale točí okolo Lin, která právě usedla na trůn po svém otci a snaží se všem dokázat, že na to má.

Způsob, kterým A. Stewart píše napomáhá tomu, aby se příběh nevlekl a měl spád. Je velmi zdatná ve správné volbě slov, čímž vás snadno do světa dění dostane. Musíte ovšem počítat s velkou dávkou politiky, okolo které se točí zejména první polovina dění. Je to ovšem po posledních událostech pochopitelné a řekla bych, že je vše i dobře vysvětleno.

Nicméně se našlo pár drobností, kvůli kterým Císařovně kostí trochu kleslo hodnocení. Některé zvraty bylo jedním velkým klišé, takže máte-li tento žánr načten, nejspíš vás nepřekvapí. Dále oproti jedničce nelze vyčíst tolik motivace ze stran jednotlivých postav a pár z nich mě už nezajímalo natolik jako předtím.

Přesto ale můžu knížku doporučit. Má zajímavou atmosféru a určitě vás má šanci zaujmout i sociopolitická linka. Třetí díl by měl být závěrečný a sama jsem zvědavá na to, čím autorka vše završí.

3,5/5

09.02.2024 3 z 5

Pád všech neřádů Pád všech neřádů Amanda Foody

Pád všech neřádů na nic nečeká a ihned nás bere zpět tam, kde jsme se s příběhem rozloučili. Naše postavy jsou zpátky a stejně jako v prvním díle bojují proti tradiční a vysoké mágii. Avšak tentokrát s mnohem větším nebezpečím.

Titul je rozdělen do dvou splývajících dějových linií. Jedna sleduje ty, kteří chtějí kletbu zlomit a ukončit navždy turnaj, ta druhá tu druhou polovinu s opačným cílem. Vyprávění je tragické a překrásně napsané, ovšem oproti prvnímu dílu dění chybí ta akce, která by vás nutila číst dál. Stále se točíme v začarovaném kruhu a nebýt některých skvělých vývojů postav, odcházela bych z tohoto velkolepého finále zklamaná.

Myslím, že každý, kdo četl jedničku měl své teorie ohledně toho, jak vše může skončit. Proto může čtenáře finální rozuzlení zklamat, neboť úplně nedopadne tak epicky, jak byste očekávali. Což by nevadilo, kdyby titul nebyl tak dlouhý a děj neplynul v tak pomalém tempu.

Tuto duologii vám nicméně můžu i přesto vřele doporučit. První díl byl naprosto skvělý a pokračování vám poskytne uspokojivý (i když ne nijak překvapivý) závěr. Máte-li rádi příběhy plné padouchů a podrazů, mohlo by vás toto čtení uspokojit :)

13.10.2023

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

Holka přes palubu patřila k mým nejoblíbenějším knížkám loňského léta, takže jsem doufala, že na tom toto volné pokračování bude podobně. Bohužel se tak ale úplně nestalo.

Tentokrát se příběh zaměřuje na Hannah, sestru Piper (hl. hrdinky z předešlého dílu). Ta má v tom, co si přeje dělat jasno, avšak vše jí zkomplikuje Fox, jenž je něco jako její platonický kamarád, ke kterému se z logistických důvodů nastěhuje a dají se tím do pohybu události, které nejspíš nikdo nečekal...a nebo ano?

Osobně věřím, že si mnoho lidí příběh zamiluje. Má snad vše, co byste si od žánru contemporary mohli přát, avšak já s ním i přesto měla pár problémů. Tím hlavním byl počet klišé, kterých bylo oproti Holce přes palubu o dost víc. Autorčinému humornému vyprávění chyběla lehkost a postavám větší hloubka. Přišlo mi, že i přes zdlouhavé popisy jejich myšlenek, jsme je poznali pouze povrchně.

Co nicméně mohu vyzdvihnout, jsou vážnější témata dostávající svůj prostor v ději. Určitě vás přiměje autorka přemýšlet nad pocity druhých. Velkou roli hrají i předsudky, což bylo moc příjemné po nějaké době opět v knize vidět.

Abych to shrnula, nejednalo se o špatné čtení, ale spíše o takový lehčí průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. Na další knihy Tessy Bailey se nicméně stále těším, protože si stále stojím za svým názorem, že má autorka pro contemporary komedie talent.

12.10.2023 3 z 5

Tajný život včel Tajný život včel Sue Monk Kidd

Tajný život včel se odehrává během 60. let v Jižní Karolíně. Přestože nám anotace napovídá, že hlavním tématem budou mezirasové vztahy, není tomu úplně tak. Důležitější roli totiž hraje otázka mateřské role. Hlavní hrdinka Lily ztratila svou matku v dětství za podivných okolností a její smrt ji stále pronásleduje. Autorka její trauma rozebírá a věnuje se mu z různých úhlů pohledu. V příběhu tak vystupují jak dobré matky, tak matky dělající chyby či ženy, které nikdy neměli zastávat tuto roli. Do téhle dějové linky se dá snadno vcítit a najít k ní pochopení.

Co se týče stylu psaní, ten je velmi specifický. Obsahuje hodně symbolismu a stejně jako v ději, v něm dostávají podstatnou úlohu včely. Ty nás doprovází v průběhu celého titulu a musím říct, že k nim po dočtení snadno získáte větší respekt. Alespoň v mém případě tomu tak bylo.

Knihu tedy můžu vřele doporučit. Myslím, že kromě výše zmiňovaného může nabídnout i poměrně věrohodný pohled na tehdejší dobu a lidské problémy. Čtenářům*čtenářkám určitě něco předá a co se mě týče, tak já se rozhodně poohlédnu po dalších titulech této autorky.

03.10.2023 4 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Pokud hledáte letní romanci, ve které se skrývá mnohem víc než jen romantika, jste na správném místě. Léto porušených pravidel je poměrně zajímavým letním YA čtením, které vás ve svých detailních popisech rozhodně přenese na ostrov Martha's Vineyard.

Hlavní hrdinka Meredith přijíždí se svými rodiči na jmenovaný ostrov, kde je čeká každoroční rodinné setkání, které má tentokrát zakončit svatba její sestřenice. Mer ale bohužel neprožívá zrovna šťastné období, jelikož jí nedávno zemřela její sestra Claire a před odjezdem na ostrov se s ní rozešel její dlouholetý přítel. Nechce si tím ale zničit léto a rozhodne se na počest své sestry vyhrát rodinnou hru s originálním konceptem.

Nejednalo by se o romanci, kdyby se do děje nepřipletl románek. Z něj opravdu dostanete všechno, co byste si od něj mohli přát. Pokud vám ovšem sedne Wit, kluk do nějž se protagonistka zamiluje. Z počátku se mi líbil, avšak po určitých událostech už méně a nějak jsem si k němu nenašla cestu zpět.

Což ovšem nevadilo. Získala si mě úplně jiná linka zaměřující se více na rodinu. Prostřednictvím hry na Atentát totiž dostala rodina Meredith šanci se opět sblížit a společně si zavzpomínat na zesnulou Claire. Mám tyto zápletky ráda, takže jsem si užívala alespoň tuto.

Takže abych to shrnula. Nebude to nejspíš moje nejoblíbenější letní kniha, ale nejednalo se o špatné čtení, Věřím, že se většině čtenářů zalíbí, jen mně trochu dělalo problém si srovnat, kam děj míří. Jsem ovšem ráda, že jsem si ji přečetla a nebála bych se ji doporučit dál :)

14.09.2023 3 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Katherine Locke

Rebelské srdce přináší zajímavý příběh týkající se části dějin, o kterých jsem doposud moc nevěděla. V tomto historickém románu se seznamujeme s Csillou, mladou židovskou dívkou žijící v Budapešti během revoluce v roce 1956. Smrt jejích rodičů ji vyšle na poměrně nebezpečnou cestu, ze které nejspíš není cesty zpět.

Titul vyniká především svým stylem vyprávění, který byl opravdu jedinečný. Nejenže z něj snadno pocítíte všechny důležité emoce, ale autorka do něj též zapracovala magický realismus. Ten byl nejvíce spojen s židovským náboženstvím, folklorem a mytologií. Personifikace řeky byla dalším zajímavým aspektem, jenž mě pravděpodobně zaujal nejvíce. Postavy byly dobře charakterizovány a jistě oceníte, že se z jejich životních příběhů toho hodně o tehdejší době v Maďarsku dozvíte.

Přestože se mi knížka hodně líbila, měla na mě až moc pomalý start a ke konci mi naopak přišlo, že se toho stalo až příliš moc naráz. Nicméně vše v poslední třetině vše zapadlo do sebe, takže si ze čtení odnáším opravdu pozitivní zážitek!

07.09.2023 4 z 5

Všechny moje lásky Všechny moje lásky Nick Hornby

Všechny moje lásky je románem o rozchodu a dospělosti. Je plný jakéhosi cynického, sebepodněcujícího humoru, kdy se hlavní hrdina Rob utápí ve svých vlastních nedostatcích poté, co se s ním rozejde jeho dlouholetá přítelkyně.

Jak už naznačuje samotná obálka, velkou roli hraje hudba. Ta dokáže s lidmi dělat divy. Náš protagonista prodává desky v londýnském krámku a není se čemu divit, že v ní nachází pochopení a útěk. Co se jeho charakteru týče, nejspíš si ho neoblíbíte, ale to je dle mého názoru účel. Je nedospělý, sobecký a má pocit, že se celý svět točí kolem něj. Nicku Hornbymu se podařilo velmi dobře charakterizovat člověka, který se cítí ve svém životě v pasti. Proto je jeho cesta za jakýmsi uvědoměním a dospělostí o to uvěřitelnější.

Knize dávám 3 hvězdičky zejména z toho důvodu, že ve mně nezanechala žádné hlubší pocity. Byla to taková jednohubka, kterou si přečtete a brzy na ni zapomenete. Styl vyprávění byl ovšem výborný a oceňuji všechny odkazy na známou hudbu, filmy a seriály. Jedná se o Hornbyho první román a já se určitě ráda někdy pustím do jeho dalších titulů, abych viděla ten posun :)

26.07.2023 3 z 5