Sorrow Sorrow komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

5 hvězd za formu, 5 hvězd za styl a 5 hvězd za příběh..prostě...nemám slov...

20.08.2015 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Super soubor povídek, který by nemusel urazit ani "neKingovce", protože jak se píše v anotaci, povídky se trochu vymykají jeho tvorbě, ačkoliv jeho styl je tam více než patrný, což mám moc ráda (stejně jako odkazy na jeho jiná díla - to se vždycky musím pousmát) :)

Rita (5/5) - už jako film mě to zasáhlo a konečně jsem se dostala i ke knižnímu zpracování, které je neméně dokonalé

Nadaný žák (3/5) - zpočátku mě to více než nadchlo, ten námět je prostě fantastický, ale čím dál jsem v povídce postupovala, tím více mi to přišlo překombinovanější, méně uvěřitelné a navíc moc nemusím, když je na tak malém prostoru tolik postav (i když třeba jen vedlejších)

Tělo (5/5) - já nevím...prostě to tam bylo (nevím přesně co, ale bylo) :)

Dýchací metoda (2/5) - pro mě nemastné, neslané...

Kdybych zprůměrovala má jednotlivá hodnocení, dalo by to jiný výsledek, ale já se rozhodla hodnotit celkově 5/5, protože ve mně tenhle povídkový soubor vyvolal spousty emocí a to je důležité a ne vždy se to podaří! Díky Pane spisovateli :)

20.08.2015 5 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Letní pohodové čtení, které na rozdíl od spousty dalších "humorných" knih opravdu pobaví! :)
Obzvlášť zábavné mi připadaly nejrůznější personifikace; např.:
"Konvici s vodou jsme postavili na vařič až do špice lodi a odešli od ní až ke kormidlu a dělali jsme, jako že si jí vůbec nevšímáme a že si chceme vypakovat ostatní věci.
To je jediný způsob, jak na řece přimět vodu v konvici, aby přišla do varu. Když vidí, že na to čekáte, že už jste netrpěliví, tak ani nezabublá. Musíte jít od ní pryč a dát se do jídla, jako kdybyste s čajem vůbec nepočítali. Ani ohlížet se po ní nesmíte. To ji pak za chvilku uslyšíte, jak klokotá, celá nedočkavá, aby už z ní byl čaj..."
Doporučuji :)

04.08.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslední aristokratka byla mým prvním seznámením se s audioknihou. Musím se přiznat, že kdybych knihu pouze četla, pravděpodobně by se mi moc nelíbila, protože laciný humor, kterým je kniha protknutá, mi není zrovna nejbližší. Nicméně hlas Verči Kubařové jako by byl Aristokratce šitý na míru. Její přednes je velice příjemný a tím, že měnila intonaci mě mnoho vět a dialogů velice pobavilo, přestože jsem si celkem jistá, že kdybych si je pouze přečetla, směšné by mi vůbec nepřipadaly. Postavy v jejím podání získávaly zvláštní hloubku a přestože jsou to skoro všichni svým způsobem morousové, zamilovala jsem si je. Takže pokud máte (stejně jako já) obecně s "humornými knihami" problémy a obvykle vám moc vtipné nepřipadají, vyzkoušejte audioknihy, díky kterým možná změníte názor :)

08.07.2015 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Mám z knihy naprosto rozporuplné pocity a upřímně nevím, co si o ní myslet. První asi 3/4 mě moc nebraly, zdálo se mi to takové nijaké. V závěru se to rozjelo...Nevěděla jsem, co je přítomnost, co minulost; co sen, co skutečnost; co halucinace, co realita - možná, že to nevím ani teď, po dokončení.
Ke koupi bych knihu asi nedoporučila, raději si jí někde půjčte a udělejte si sami obrázek, zda opravdu stojí za to, mít jí v knihovničce.
Nicméně kniha je neuvěřitelně čtivá a vůbec nelituji času, který jsem nad ní strávila :)

06.07.2015 3 z 5

Abarat: Magické dny krvavé noci Abarat: Magické dny krvavé noci Clive Barker

Druhý díl nedočten - ne, že by byl horší než první nebo tak něco, to vůbec, jen teď prostě už nebyla ta správná nálada a trochu se obávám, že už nebude nikdy... Nicméně znovu musím vyzvednout ilustrace, to je prostě nádhera!

30.06.2015 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Drsné prostředí islandské krajiny, ponurý příběh, jedna odsouzená vražedkyně a na debut překvapivě dobrý styl psaní. Kombinace, které byste rozhodně neměli odolat! K dostání v Levných knihách za 39,- (Jakto? To se mě neptejte...)

23.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Miluju všechny - ale kdybych měla vybrat jednoho, byl by to tenhle...♥

10.06.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Když bych svoje pocity z této knihy měla vyjádřit pomocí hvězdiček - začalo to jasnými pěti, pak se to nenápadně posouvalo směrem ke čtyřce a ke konci to téměř sklouzlo na trojku.
Ano, i já už jsem byla v závěru otrávená nadržeností hlavní hrdinky, a přestože mě popisy PCT ze začátku opravdu bavily, ke konci už to byla nuda (a zřejmě ne jen pro mě, ale i pro samotnou autorku). Zkrátka ten konec už neměl šťávu.
Pro mě byly asi nejlepší vzpomínky na mámu, proto mi první třetina připadala nejlepší.

01.06.2015 4 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Bylo super dozvědět se "něco ze zákulisí" a pevně doufám, že mi jeho rady jednou přijdou vhod :)
"Slova jsou jen nástroji myšlenek"

29.05.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Wow...Naprosto famózní zážitek, ONA (ano, napsala to ŽENA!) je prostě dokonalá! Radím vám dobře - kupte si to, přečtěte si to a hlavně! (pokud o tom ještě nic nevíte), nečtěte žádné komentáře k tomuto dílu! 5 hvězd, a kdyby byla možnost - dám deset! Díky Gillian!
PS: Perfektní obálka, kdyby nebylo té hnusné zlaté placky..no, nicméně tahle knížka si jí alespoň oproti jiným, které se jí pyšní, zasluhuje!

20.05.2015 5 z 5

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Nemůžu si pomoct, ale při čtení jsem měla pocit, jako bych znovu četla Rosemary má děťátko, vždyť ta kniha je v bleděmodrém úplně to samé. Postavy Joanne a Rosemary jsou si tak podobné, až to zaráží, o atmosféře, stylu psaní i samotném příběhu ani nemluvě. (Netvrdím však, že je to úplně špatně!) Přesto jsem se Paničkám rozhodla udělit jednu hvězdu navíc, za lepší atmosféru v závěru, kdy mě autor opravdu držel napnutou a také se mi líbil konec :) Pochválit musím i to moderní filmové zpracovaní s Nicole Kidman, které se knihou sice spíše jen inspiruje, než že by bylo podle ní, nicméně mně se film moc líbil.

15.05.2015 4 z 5

Rozhodně jeden z vůbec nejlepších Potterů :)

14.05.2015 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

S každou další přečtenou knihou od něj, jsem více a více zamilovaná do jeho stylu. To, jak umí klást jednotlivá slova za sebe je prostě óda na český jazyk a pro mě pohlazení po duši (např. "Měsíc se pohádal s nocí, ač měly slavit úplněk; tma se černala bezedněji než všechny předchozí.") Nicméně, co se obsahu týče, jsem celkem překvapená, že zrovna tahle má tak vysoké hodnocení - mně přišla oproti jiným průměrná.

09.05.2015 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Perfektní pokračování legendární série. Co mě na tom všem fascinuje nejvíc, je ta dokonalá propracovanost. A komentáře typu: "vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem" mě vážně baví...

07.05.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Po stopadesáté a nikdy neomrzí! Přála bych všem u nějaké knihy zažít ten pocit, jaký vždycky mám, když se vracím k téhle sérii! Miluju :)

25.04.2015 5 z 5

Strašidlo cantervillské / The Canterville Ghost (dvojjazyčná kniha) Strašidlo cantervillské / The Canterville Ghost (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Povídku jsem četla v Aj a musím říct, že se mi líbila. Přišla mi taková milá, dojemná a místy i trochu legrační, ačkoliv po většinu času mi ducha bylo spíše líto. Nicméně se trochu obávám, že tato povídka je lehce zapomenutelná...uvidíme časem.

23.04.2015 4 z 5

Abarat Abarat Clive Barker

Má první čtená kniha od C. Barkera, a přestože jsem si vědoma, že to není jeho typická práce, jsem nadšena a ráda se pustím i do jeho dalších knih.
Svět Abaratu je krásný, magický a především bláznivý...Ilustrace doplňující příběh jsou úžasně kouzelné a je skvělé, že je namaloval sám autor.
Knížce sice nemůžu dát plných pět hvězd, protože pro mě (když hodnotím žánr fantasy) zkrátka nebyla tak epická jako třeba Pán prstenů, Harry či Hra o trůny, ale určitě bych jí doporučila všem čtenářům a jsem moc ráda, že i v "mém věku" :) jsem schopna objevit takovýhle magický svět, který mě dokáže pohltit!

22.04.2015 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Přestože se stále jedná o skvělou knihu, jednu hvězdu jí už musím ve srovnání s předchozími dvěma (ač nerada) ubrat. Důvodem je především výskyt nových postav, které jsou sice super, ale... Také děj už se mi zdál oproti Skále a Muži trochu víc předvídatelnější. Nicméně i přesto se stále jedná o výjimečné dílo a celá trilogie rozhodně stojí za přečtení (za mě nejlepší Skála)!

18.04.2015 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Vzdávám se...opravdu málokdy odložím knihu, protože to zkrátka neumím, ale V.R. mě absolutně nezaujala jako spisovatelka. Ono všemi oceňované "poetično" mě rušilo a knihu se mi zkrátka (i přes závažnost děje) nepodařilo dočíst...

07.04.2015 1 z 5