Abarat: Magické dny krvavé noci

Abarat: Magické dny krvavé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4736/bmid_abarat-magicke-dny-krvave-noci-mZQ-4736.jpg 4 143 13

Abarat série

Dobrodružství Candy Quackenbushové v úžasném světě Abaratu je hodinu od hodiny zvláštnější. Christopher Carrion, Vládce půlnoci, vyslal svého nohsleda, aby ji chytil. Proč? Co chce Carrion od obyčejné dívky z Minnesoty? A proč Candy začíná mít pocit, že už v Abaratu někdy byla? Jak je možné, že zná magická slova, přestože si nepamatuje, kde se je naučila? Je to zkrátka záhada. A Carrion spolu se svou ďábelskou babičkou, Strakatou bábou, pojali podezření, že ať už je Candy kdokoli, mohla by zmařit jejich plány na ovládnutí Abaratu. Candyini přátelé musí závodit s časem, aby ji vysvobodili z Carrionových spárů, a Candy musí vyřešit záhadu své minulosti, než se síly Dne a Noci střetnou a nad ostrovy nastane Absolutní půlnoc.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

Abarat: Days of Magic, Nights of War , 2004

dedliipf
26.01.2020 3 z 5

Ten svět je bohatý, ale výčet divočin a barvitostí je takový neukotvený. Prostě je to svět, kde je toho mnoho. Popisy mě začaly nakonec nudit, zajímají mě postavy a děj, takže půlka nebo třetina knihy by tu ani nemusela být. Přitom by stačilo věnovat světu víc pozornost - třeba co znamená, že prostor se rovná čas...
Ale věřím, že víc se Abaratu bude věnovat třetí kniha. Přeci jen, jedna zásadní osobnost tohoto světa ve druhé knize úplně chyběla. I když bylo pár drobných zmínek...

petrarka72
17.09.2019 5 z 5

Mezi Goyou a Celníkem Rousseauem, bdělým snem a noční můrou, road movie a iniciačním románem. Barker je neuvěřitelně všestranně talentovaný - a Abarat je po Knihách krve jeho nejlepším dílem... Svět této jeho knihy je o poznání barevnější než temný svět Harryho Pottera - což ovšem neznamená, že je méně depresivní. Bolí z něj oči a zesilující tikání ze všech ostrovů zejména chvíli před půlnocí nedělá čtenáři dobře...

Angelika92
16.03.2019 5 z 5

Jak jsem napsala u prvního dílu. Kniha se mi líbila. A dobře se mi to četlo. Já za sebe můžu doporučit.

trudoš
07.02.2018 4 z 5

Možná je to osmiletou prodlevou, nebo už prostě nejsem tak přístupný bezhlavým nápadům jako dříve, protože Magické dny, krvavé noci mi přinesly drobné zklamání. Ilustrační stránka je opět skvělá, o tom žádná, ale se zápletkou už jsem tak spokojený nebyl. U prvního dílu jsem obdivoval rychlý a nepředvídatelný děj, tady nějakou dobu trvá, než se události rozhoupou, a když už k tomu konečně dojde, paradoxně (v rámci toho, že jde o druhý díl) ničím nepřekvapí. Clive Barker má navíc tendenci zaměřovat se na všechny možné bizarnosti, které Abarat nabízí, a tak se z hlavních postav stávají zpočátku spíše turisté, než aktivní hráči. Naštěstí změna časem přijde, jenže prostoru na dějové eskalace už zas tolik není, takže zvraty přicházejí zbytečně nakvap. A přestože autorova zvrácená fantazie stále funguje, čekal jsem především posunutí se někam dál a ne jen obdobu úvodního dobrodružství. Je to příjemné čtení, ale přesah, který z Abaratu dělal něco víc než jen knihu pro mládež, mi nějak vymizel.

xArt
26.08.2016 4 z 5

Výborná knížka, stejně jako první díl. Napínavý děj doplňují krásné popisy okolního prostředí a jedno drobné dobrodružství přechází v další- přesně tak, jak to mám ráda.

Sorrow
30.06.2015 2 z 5

Druhý díl nedočten - ne, že by byl horší než první nebo tak něco, to vůbec, jen teď prostě už nebyla ta správná nálada a trochu se obávám, že už nebude nikdy... Nicméně znovu musím vyzvednout ilustrace, to je prostě nádhera!

Lazy
22.11.2013 5 z 5

Kdo by řekl, že mě v těchto letech chytnou pohádky :) ale je to vůbec pohádka? To je vcelku jedno celkově je to zatím perfektní série a Barkerova fantazie asi nezná hranic. Co nejdřív jdu pro další díl, jen doufám, že to už nějak rozumně zakončí, jelikož čekat na další by se mi nechtělo. No prostě VIVA LA ABARAT! Krásný nápad. No a teď trochu k nedostatkům, takže ... No jsou tam, jen si je nenechám připustit.

Šárka_D
24.07.2013 5 z 5

Zřejmě ještě lepší než první kniha. Prostředí už známe, takže přichází na řadu svižnější a napínavější děj, hrdinka se sympaticky vyvíjí, líbí se mi i její propojení s princeznou Boa. Jen mi bylo trochu líto záporáka Carriona.

Kortexo
22.05.2013 5 z 5

Ještě temnější a nápaditější než první kniha.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

První díl mi více sednul, v tomto se sice čtenář setká s novým a novým (sice originálním) prostředím, ale možná je toho až moc.

LordSnape
10.07.2012 4 z 5

O stupeň slabší jak díl první. Barkerovu temně pokřivenou fantazii miluji, ale tady se mistr trochu utnul. Děj je zbytečně natahován nelogickými zvraty, takže jediné co zůstává, je atmosféra a krásně vykreslený svět Abaratu. Ke konci už jen knize láme vazbu výrazně násilně utnutý děj, který se objeví jako blesk z čistého nebe, jenž uhodí do rozjetého vlaku.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Pokračování ještě temnější než první díl. Snad někdy vyjde další díl, nesmírně se na něj těším.

Peťanka
28.05.2011 5 z 5

Také pokračování mi nezbývá než kladně ohodnotit. Pěkné :)
Jediné, co mě mrzí, že po tomhle díle už další v česku nevyšly, ale třeba se jednou dočkáme překladu, těžko říct..

Clive Barker
britská, 1952
1994  75%První kniha krve
1996  83%Hellraiser (dvě povídky)
2004  87%Abarat
2001  79%Knihy krve I-III