Sorrow Sorrow komentáře u knih

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Pro mě to byl nářez od začátku do konce. Winter je super sympaťák, ale oblíbila jsem si i ostatní, tempo je hodně svižné a to i díky krátkým kapitolám, takže se to čte vlastně samo. Líbilo se mi taky střídání pohledů při vyprávění. Jojo zkrátka napínavá detektivka/thriller od začátku do konce, která vás nutí chtít vědět, jak to vlastně všecko je. Rozhodně doporučuji!

24.04.2016 5 z 5

Tři muži na toulkách Tři muži na toulkách Jerome Klapka Jerome

Podle mého stejně kvalitní dílko jako předchozí Tři muži ve člunu :) Laskavý, chytrý humor strefující se přesně do těch lidských vlastností a situací, které přetrvávají, a proto bude kniha lákat čtenáře a bavit je ještě po dlouhá desetiletí :) Doporučuji!

22.04.2016 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Na debut to vůbec nebylo špatné. Námět je celkem zajímavý, ale provedení už trošku pokulhává. Tak nějak jsem očekávala, že se od knihy nebudu moct odtrhnout, že budu otáčet jednu stránku za druhou, ale tak tomu bohužel nebylo. Důvod je prostý - pokud nejste úplní ignoranti, musí vám být už tak zhruba od půlky jasné, kam to všechno směřuje, kdo za vším stojí a jak se věci vlastně mají.
Hlavní hrdinka taky není zrovna prototypem sympatičnosti, ale to asi ani nebyl autorčin záměr. Celá ta rodinka (a vlastně i ostatní obyvatelé Wind Gap) je značně trhlá, zvrácená, má spoustu tajemství, ale jak říkám, bylo to takové průhledné...S atmosférou to taky bylo na dobré cestě, ale zkrátka v této knize to Gillian ještě úplně neuměla dotáhnout. O to víc super je, že se jako spisovatelka evidentně někam (daleko) posouvá, protože Zmizelá je úplně někde jinde. :)

16.04.2016 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Tak za prvé - v mnoha bodech souhlasím s komentářem od Ben Nevis.
Mám ráda Kingův styl, jeho popis, jeho postavy, jeho hlášky, jeho...ALE - tahle knížka se mi zdála býti takovým nedotaženým průletem života jednoho kluka, kterej mi byl strašně sympatickej na začátku, strašně nesympatickej uprostřed a na konci jsem mu zuby nehty chtěla věřit, ale nešlo mi to...Super je, že i na těch několika stranách dokáže King ve čtenáři vyvolat celou škálu emocí (nebo aspoň u mě). Plus mu dávám taky za to, že se s tím závěrem popasoval, spousta autorů na jeho místě by totiž buď zvolila slavné (a trapné) deus ex machina, anebo by ten konec nechali prostě otevřený...
Jedná se o dosti kontroverzní knihu, dle mého názoru, která se lidi může získat, ale taky nemusí...Já tak nějak zůstávám ve středu; líbil se mi King, ale nebyl zřejmě ve své nejlepší formě, bylo to prostě takové nedotažené, nerezonuje to ve mně...nevím, jak líp to vyjádřit.

13.04.2016 3 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Má první Austenová a musím říct, že mě velmi okouzlil její vytříbený styl. Krásný květnatý jazyk, úžasné popisy přírody i každodenních situací, to vše doplněno a zajímavé charaktery - určitě si od autorky přečtu i některá další díla :)

10.04.2016 4 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Ale jo Joe, tak ti dám těch pět hvězd, i když jsem původně přemýšlela jen nad čtyřmi. V tomhle dílu mi začal být ten chlápek tak strašně sympatický! Je to hajzl a sviňák a stejně mu to štěstí přejete. Kepnesová píše tak dokonale, surově, bez příkras a i tak vás donutí se strachovat o takovýho (hodnýho) parchanta :)
O hodně lepší než Ty řekla bych a strašně se těším na pokračování, který prostě musí napsat, že jo?

04.04.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Achjo, tak na začátku jsem si myslela, že už bude líp, že třeba autorovi přijdu trošku víc na chuť, ale po půlce se to zvrhlo do Netopýra číslo dvě - jen Austrálii nahradilo Thajsko...
Mně se to zdá celé neuvěřitelné - postavy, zápletka, děj...žádná postava není vykreslená tak dobře, aby mi utkvěla v paměti, takže se ztrácím, co kdo udělal, co kdo neudělal. Ústí to v to, že vůbec nejsem napjatá, vůbec mi v hlavě nešrotuje, kdo za danou věcí stojí a stránky otáčím jen ze setrvačnosti. Ještě dám šanci Července, když nezaujme, tak s autorem končím...

29.03.2016 2 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Pozoruhodná kniha, která jistě zaujme už svým námětem a grafickým zpracováním. Příběh samotný je v mnoha směrech originální, ale zdálo se mi to trošku nedotažené. Možná to je tím, že se jedná o debut. Zkrátka se z toho určitě dalo vytěžit víc - čekala jsem mrazivou atmosféru, ale prostě to na mě nějak nedýchalo, škoda. Co ale musím vyzvednout je hlavní hrdinka Mary Shelley, málokdy k někomu tak přilnu, mám jí moc ráda. I přes nějaké nedostatky si kniha rozhodně zaslouží být čtená! :)

18.03.2016 4 z 5

Kniha mě neuvěřitelně chytla. Harold je sympaťák - líbily se mi všechny změny, kterými prošel :) Určitě doporučuji k přečtení, je to ten typ knihy, který vás donutí se zamyslet a to já mám moc ráda.

15.03.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Má první od Terryho Pratchetta. Mnoho lidí mě nabádalo, abych nezačínala číst Zeměplochu od začátku (:D), že ty první díly za moc nestojí...No, podle mě byla tahle kniha naprosto perfektní. Autorův humor mi hrozně sednul, navíc vůbec celé prostředí Zeměplochy i postavy (hlavně Zavazadlo:)) jsou strašně originální. Pratchettova imaginace mě zkrátka ohromila a moc se těším, na jeho další knížky.
PS: tu jednu hvězdičku si nechávám právě do zálohy na ta "ještě lepší" díla :)

05.03.2016 4 z 5

Klíče království Klíče království Joe Hill (p)

Dokonalý díl (ostatně jako celá série), který naprosto nepotřebuje komentář. Zlepšuje se jak Hill, tak Rodriguez - opravdu, u prohlížení jeho obrazů trávím každým dílem více a více času. Plusy dávám taky za předsádku - zobrazení klíčů je super. O ObrazÁrně ani není třeba mluvit...A ten zvrat v závěru? Nemůžu se dočkat Hodinových strojků...:)

29.02.2016 5 z 5

Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda Pokus o záchranu Čuňáka Sneeda John Irving

Víceméně průměrné povídky, na které rychle zapomenete...Výrazněji se mi líbil pouze Penzion Grillparzer, který už ale známe z Garpa, nicméně i tak jsem si ho ráda připomněla.

28.02.2016 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Výjimečná kniha už svým dokonalým zpracováním, které mě na čtení nalákalo. Neméně perfektní je i příběh sám - má hluboké poselství, které má co nabídnout každému. Rozhodně doporučuji!

24.02.2016 5 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Celkově povedený soubor šestice povídek se zajímavými náměty. Nejvíce se mi líbily povídky Muž a všechny jeho duše, Andyho pán a do třetice Temné znamení. Cítím v autorovi potenciál, kterého doufejme (po odstranění všech drobných nedostatků) náležitě využije. Celou recenzi najdete tady na databázi nebo u mě na blogu hankathebookworm.blogspot.cz
Autorovi děkuji za oslovení a možnost knihu přečíst :)

22.02.2016 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

May je vážně výjimečný spisovatel...Přestože i v této knize používá zavedené schéma, které známe z trilogie z ostrova Lewis, vůbec mi to nevadilo. Naopak...Připadala jsem si, jak když se setkávám se starým známým. Mám ráda, když spisovatel píše tak, že ho poznám jen podle stylu, ale zároveň je originální.
Jsem vděčná za to, že jsem se dozvěděla zase něco z minulosti, a přesto byla v lehkém napětí z detektivní linky. Knihu bych určitě mohla doporučit, přestože na Skálu nemá. (Na tu už asi nebude mít od autora nic).

21.02.2016 4 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Průměrný soubor takových dětských, děsně klišoidních příběhů. V celku to není žádná hrůza, ale doporučitelné je to opravdu jen dětem, a to ještě "horory" nepolíbeným.

27.01.2016 2 z 5

Princezna Bojovnice Princezna Bojovnice Mitchell A. Larson

No, prostě asi ne. Mám jí rozečtenou už asi měsíc a fakt jsem si pořád říkala, že jí dokončím, ale to, že jsem mezitím už stihla přečíst čtyři jiné knihy asi o něčem svědčí. Jak to dělám nerada, tak tady knihu odložím, protože i pohádkový svět a příběh musí mít nějakou logiku a pravidla a hlavně musí bavit. A mě to nebavilo - od začátku až do tří čtvrtin, ke kterým jsem se nakonec prokousala. Nezajímá mě, jak to dopadne, mám pocit, že to vím a je mi to fuk. Pro mě slátanina beze špetky nápadu. Bohužel...

22.01.2016 odpad!

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

V jádru to určitě není špatná kniha. Postava a příběh Dorothy se mi moc líbil, Robertin už méně. Autorka by možná udělala lépe, kdyby prostě odvyprávěla válečný romantický příběh a necpala do toho žádná tajemství přesahující do současnosti...Bylo totiž nad slunce jasné, jak vše dopadne a to už zhruba od poloviny knihy. Nicméně musím říct, že i tak jsem váhala nad hodnocením čtyřmi hvězdami, tudíž ty tři, které jsem jí nakonec udělila, jsou opravdu poctivé. Knihu bych s opatrností doporučila :)

22.01.2016 3 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásná kniha s ještě krásnějším podtitulem "Příběh, který stvořila sama fantazie" - k tomuto dílku se nesmírně hodí a já Gaimanovi tu jeho fantazii tak trošku závidím :) Je to umělec tělem i duší, a přestože je Hvězdný prach teprve druhou knihou, kterou jsem od něj četla, dotkl se (jako autor) mého srdce. Rozhodně všem (ne jen malým) doporučuji jak knihu, tak i filmové zpracování, které je rovněž velmi povedené. Na závěr nezbývá než dodat, že i já už se teď budu na padající hvězdy dívat jinak než dřív :)

12.01.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Geniální a originální - to myslím tuto knihu perfektně vystihuje. Jo a taky sračky jsou hovno, ale to už se tu v hodnoceních párkrát objevilo :D
King mě nikdy nepřestane udivovat - propojí trošku Misery, Shawshanku, Nadaného žáka a navrch dozdobí Carrie a přesto vznikne něco úplně nového...Jen on umí napsat "detektivku", ve které od začátku víte, co se stane a přesto to nevíte...fakt - ať se jdou ti severští bodnout!
Navíc se toto dílo opravdu pyšní až nezvyklým množstvích perfektních vět/hlášek/odstavců/citátů a výkřiků do tmy, ve kterých je Stephen tak strašně moc poznat :) Při čtení se mi velmi často stávalo, že jsem se musela pousmát, při všech těch různých narážkách (třeba na jiná díla nebo tak) - no tak nezasmějte se, když: "Taky mám na CD soundtracky tří svých oblíbených filmů: Cesta do zatracení, VYKOUPENÍ Z VĚZNICE SHAWSHANK a Kmotr II." :D
Psychologie postav tak, jak jsme zvyklí - nemám, co vytknout - barvitě popíše mladíka, staříka i magora...
Nezbývá, než se těšit na další díl, ve kterém se obzvlášť těším na Bradyho :)
Přeji příjemné, napínavé čtení vám všem - doufám, že vás naplní stejným úžasem jako mě!
PS: Určitě si taky nezapomeňte přečíst komentář Tervy, který je prostě nejlepší a knihu perfektně vystihuje :)

09.01.2016 5 z 5