Soda14 Soda14 komentáře u knih

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Přečteno.. Bohužel musím říct, že jsem nezjistil moc nového.. Když jsem se před pěti lety stával vegetariánem, bylo to právě kvůli těmhel věcem, které jsem se teď dočetl.. většinu z toho jsem viděl ve videích / dokumentech či četl ve článkách.. Přechod na veganství, který následoval byl nutný, protože ačkoliv na jatkách se dějí hrozné věci, v mléčném průmyslu můžeme vidět něco podobného, né-li horšího.. Určitě bych knihu doporučil přečíst všem, ne z důvodu aby se stali vegetariáni, ale z důvodu, že když už chtějí jíst maso, měli by alespoň vědět jak se výrabí a co za tím je..

06.09.2018 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Pro mě kniha roku! Žádná Dívka ve vlaku, tohle je pro mě kniha roku. Nemohl jsem se od ní odtrhnout a to nejsem žádný knihomol. Knížka musí být opravdu skvělá aby mě upoutala a to tato kniha je. Občas jsem měl mrazení v zádech z toho, že jsem si v hlavě přehrával příběh této knihy. Mohu ji opravdu všem vřele doporučit. Kniha má náboj, tajemnost, říz.. Prostě vše co od trochu strašidelné knihy čekat! :)

09.01.2016 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Hohohooo.. Tak tuhle knížku musím silnějším povahám doporučit! Skvělé počteníčko.. Z knihy přímo čišel mráz a tajemnost do posledních stránek.. Tohle mě hodně bavilo a už teď se těším na další knihu od autora. Nebál se, se do toho opřít a stojí to za to!

01.12.2018 5 z 5

Blackout Blackout Marc Elsberg (p)

Skvělá kniha, opravdu strhující. Myslím, že nikdo si neuvědomuje jak moc jsme na elektřině závislí, stejně tak jako ji všichni bereme jako naprostou samozřejmost. Tato kniha opravdu nutí k zamyšlení a příběh do kterého to autor zakomponoval je perfektní!

04.01.2018

Co to vidím? Většina poslední komentářů kritika? Já jsem naprosto nadšen, knihu jsem "slupl" za dva dny a nejradši bych si to dal znovu. Má to dle mě skvělý děj, který mi na ostatní díly i perfektně navazuje. V hlavě jsem si přehrával film při čtení této knihy a bude to velkolepé, pokud se to někdy zfilmuje. Jako velký fanoušek Harryho Pottera (spíše hlavně Hermiony :) ) rozhodně nejsem zklamán a mohu doporučit všem! :)

19.01.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Má-li tohle být autorův debut, je to nevídaná literární senzace.
Tak tohle tato knížka naprosto naplňuje. Byl jsem plný očekávání na tuto věhlasnou novinku a musim říct, že to vše splnila. Naprosto skvělý děj, napínavý do posledního konce. Trochu mě mrzel rychlý a nepřehledný konec, ale jinak se této knížce nedá nic vytknout. Tohle je ta kniha, kterou si musíte přečíst na jeden zátah protože jinak Vám nedá spát. Už teď se těším na další díl a jistojistě si ho půjdu koupit, skvělá kniha!

14.10.2015 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

No, s knihou jsem spokojen. Krásně čtivé krátké kapitoli. Odsejpalo to. Četlo se to skvěle. Za dva dny mám knihu přelouskanou. Postavy mi jsou sympatické. Na to, že je to debut je to určitě čtivé :)

30.01.2019 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Jo, tak tohle já můžu. Celkově mám rád severské krimi. Dodnes čekám na další pecku od mého milovaného Samuela Bjorka, nicméně můžu stále jen čekat a tak si to čekání zpříjemňuji dalšími sever. krimi a musím říct, že tohle je kvalitativně jedna z těch nejlepších knížek. Zatím je to má druhá Keplerovka, ale asi si mě tato dvojice získává čím dál víc. Krátké kapitoly, které prostě vtáhnout do děje a nepustí vás, ať chcete nebo ne. Občas možná trošku až moc někteří riskují svůj život, dle mě více než by ve skutečnosti bylo reálné, ale jinak výborně stupňované napětí a upřímně, jdu si shánět další Keplerovku!

04.10.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Jsem nadšen, dle mého názoru je srovnatelná s jedničkou, autorův styl jsem si velice zamiloval a sedí mi jak p*del na kbelík :)
Kniha je poutavá, rychle se čte a vtáhne vás do děje. Trochu mě jen mrzí, že se Mia stále chce zabít a že vrah opět "útočí" na Munchovu rodinu, to jsou takové menší nedostatky, jinak je to ale skvělá kniha, která se bezproblému vyrovná V lese visí anděl a já se už teď nemohu dočkat dalšího dílu a tiše doufám, že už ho autor má dávno dopsaný a brzy ho vyšle do světa :)
Je to skvělá, strhující a strašidelná detektivka s výborným dějem !!

02.10.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První kniha od tohoto autora, kterou jsem přelouskal. Měl jsem to za pár dní, nedalo se od toho odtrhnotu. Určitě ne TOPovka, ale je na špici. Jediné co se mi nelíbilo, bylo že několikrát chytli pachatele a on to pachatel nebyl. Když to bylo asi potřetí, už to bylo slabší a kazilo to dojem knihy. Každopádně za mě jedna z nejlepších krimi, nejlepší určitě ne, ale je vysoko :)

12.12.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak trošku jsem se ze začátku ztrácel, ale nakonec se mi kniha četla velmi dobře a získala si mě a konec už jsem hltal jak blázen. Podle mě ještě kvalitnější než Dívka ve vlaku. Toto má fakt super zamotaný tajemný příběh a je to skvělá kniha do pochmurného depresivního podzimu!

23.09.2017 4 z 5

Arsene Wenger Arsene Wenger John Cross

Od knihy jsem dostal to, co jsem od ní očekával. Jako celoživotní fanoušek Arsenalu jsem vždy cenil pana Wengera, ale tato kniha mi pomohla pozměnit svůj pohled na něj a cenit si ho ještě o něco výše. Myslím, že tuto knihu by doma měl mít každý správný fanoušek Arsenalu a alespoň jednou si ji přečíst. Ukazuje vše za "oponou" co pan Wenger pro klub udělal a jak to měl těžké a musím říct, že mě kniha nadchla i jak byla napsaná. Můžu jedině doporučit :)

10.09.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Dobrá, klidná kniha co pohladí po duši.. pár pasáží mě tam lehce nudilo, bylo bohužel popisováno občas až moc dopodrobna.. Ale jinak bych ji doporučil prakticky všem věkovým kategoriím.

13.06.2016 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první kniha a nedám na ni dopustit. Nabsolutní kvalita!

11.10.2015 5 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Nemůžu se nabažit toho skvělého pocitu, který po přečtení mám. Vždy jsem tíhl více k Nike než k Adidas a teď se mi jen potvrdilo, že to za to rozhodně stojí. Ač bych nevěřil, že podobný žánr by mě mohl chytit, chytil a to doslova za srdce. Snad nikdy jsem nepřečetl knihu tak rychle jako tuto. Opravdu čtivá, skvělá, záživná a od začátku do konce super, DOPORUČUJI!

08.08.2018 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Bohužel, ačkoliv jsem nadšený běžec a běh velmi miluji, a například kniha Jez a Běhej mě jako Vegana fascinovala a četl jsem ji již 3x a pokaždé mě namotivovala ještě více k běhu, tak u této knihy nemohu jinak než hodnotit velmi záporně. Na to jak jsem se na ní těšil jsem velmi zklamán. Ani jsem ji nedokázal dočíst, je opravdu nudná, nijaká. Napsaná špatným stylem a vůbec mě nebavila. Přijde mi popravdě prvních 100 stránek že ani není o běhání ale o jakémsi "dobrodružství" při hledání "pokladu" někde v kaňonech. Bohužel.

19.02.2018 odpad!

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Tohle je přesně ta motivační kniha, kterou bych doporučil každému, kdo potřebuje motivaci pro běh či pro jiný pohyb. Kniha je plná dobrých receptů, rad a motivačních citátů. Ale hlavně vypráví parádní příběh, který vás nadchne a vtáhne, že po dočtení každé kapitoli jsem si musel jít zaběhat. Kdo má aspoň trošku rád pohyb a běhání, určitě neváhejte přečíst :)

16.04.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Sice jsem viděl nejprve film a až potom četl knihu. Ale to nijak nebrání tomu, aby mě kniha okouzlila stejně jako film. Ačkoliv je to má první kniha přečtená od doby Krtečka na prvním stupni základní školy, musím uznat že nelituji a litovat nebudu. Kniha je prostě jedním slovem skvělá, všem mohu jedině doporučit. Prakticky ještě lepší jak film, skvěle do sebe vše zapadá. Prostě tato kniha mě opravdu jak se říká vzala za srdce!

17.10.2015 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Já jsem spokojen, po Blackoutu, který byl vynikající, jsem dostal další skvělou knížku, která má smysl, dobrý děj. Tohle téma sledování údajů přes elektroniku mě velmi zajímá, takže jsem byl ve svém živlu. Trošičku jsem se občas ztrácel ve jménech kdo je kdo a mrzelo mě, jak velmi dlouhá byla každá kapitola, a (za to ale autor nemůže) na chyby v překladu, hlavně u názvu kapitol. Ale jinak kniha super a kdo má trošku zájem o tyhle věci, určitě to bude něco pro něj.

21.01.2019 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Super knížka, mohu jedině doporučit, mám velmi rád tenhle druh kriminálek, tedy thriller či psychothriller, tenhle je opravdu povedený. Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Palec hore :)

13.09.2018 5 z 5