šmudlík šmudlík komentáře u knih

Pistolník Pistolník Stephen King

Musím popravdě říct,že mě bavilo jen pár částí a chytla mě až v poslední kapitole. Ještě uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu.

01.07.2014 2 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Parádní knížka na odreagování - vtipná, čtivá, udivující.

13.06.2014 4 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Knížka byla zajímavá ve spustu věcech, ale očekávala jsem od ní víc. Líbilo se mi propojení příběhů více lidí. Musím říct příjemné počteníčko pro relax.

08.05.2014 2 z 5

Další kniha z řady "Kingovek" = paráda. Nedokáži říci, která povídka se mi líbila více. Obě měli něco do sebe. Ale Skryté okno do skryté zahrady .... výborný konec.
Už se těším na další čtení.

26.04.2014 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemná, hezky napsaná knížka. Místy úsměvná, místy zaskočí. Pěkné čtení na relax.

15.03.2014 3 z 5

Jak spousta lidí píše, očekávala jsem více humornou knížku. To ale neznamená, ze mě místy nepobavila. Co se týče děje, prostředek byl pro mě míň plynulý. Ale celkově je knížka dobrá, jsem ráda, že jsem se jí nevyhla.

06.03.2014 3 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Řekla bych na jedno přečtení, ale ne špatné. Myslím, že jediné co mě udrželo nezavřít knížku, byla postava Igora. Dával knížce dobrý děj, stejně tak jako místy vyšetřování Savoye. Tím se nejednalo jen i čistý pohled na život slávy, který byl však také celkem zajímavý.

25.01.2014 3 z 5

Kniha místy usměvavá, hodně k zamyšlení a celkově oddechová. Určitě ve mě něco zanechala, i když si myslím, že není zrovna můj šálek kávy. Chybí mi více děje.

29.12.2013 3 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Dojemný, smutný příběh, který určitě na čtenáře silně zapůsobí. Děj má rychlý spád, čte se dobře a rychle. Byla jsem napnutá a už od začátku tušila, že příběh skončí špatně, ale to rozhodně knížce neubírá, spíše naopak.

08.12.2013 4 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Jak už se zmínil/a Poutnice, příběh je krásný, dojemný a zaujme. Ale samotná knížka se čte špatně. Trvalo mi velice dlouho, než jsem ji dočetla. Ale i přes místy pomalý spád jsem ji dočíst chtěla, protože jsem byla zvědavá co se stane.

30.10.2013 2 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Básně se daly pochopit a některé byly dost povedené, nejlepší byli o lítosti vojáků, motivy lásky ... nejvíce se mi líbila Balada o nenarozeném dítěti.

21.07.2013 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Super čtení, zabávné vtipné a opravdu nečekané!

15.07.2013 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Moje první kniha od Browna měla veliký úspěch. Vůbec jsem nečekala konec, ke kterému jsem se dočetla a bavilo mě sledovat pátrání a přemýšlení o grálu. Určitě se chci dostat i k dalším knihám.

15.07.2013 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Právě jsem dočetla. Přečetla bych ji během 2 dní, kdybych na to měla čas. Ani nevím, co o tom napsat, ... krásná kniha, plná napětí, očekávání, pocitů, souznění s postavami, ...
. Ani v jednu chvíli jsem nečekala, ze příběh skončí tak jak skončil, i když od začátku víme, že Oliver zemře (prvních pár stránek je psáno nádherně). Čekala jsem podraz od Lorda, od Lea, Hansiho, ale ne tento konec. Úplně me knížka chytla a to jsem si myslela, že to bude nějaký sladce zamilovaný román jako sposta. Líbil se mi i popis doby a osudy chlapů z internátu, protože to nebylo jen o lásce Olivera a Vereny. Dobré byly také texty v angličtině. I když musím přiznat, že vydírání, špehování a různé náhody mi přišli až noc náhodné, bylo jich moc. Abych zakončila komentář, všem doporučuji, zamyslíte se a třeba i trochu pobrečíte.

23.05.2013 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nejdříve jsem si myslela, že kniha zklame moje očekávání. Ale potom ... děj naskočil v neskutečný spád a já jsem byla unešená, místami šokovaná a trochu i napnutá. Moc se mi líbila a jako první Kingova kniha měla u mě úspěch. Určitě mám v plánu začíst se i do dalších jeho knih a rozjet tím Kingovu knihovnu. :)

01.05.2013 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Četla se mi dobře a hezky. Ale musím souhlasit s některými komentáří, že děj se trochu opakuje a mohlo by to zůstat u jednoho dílu. Čekala jsem malounko víc. Další díly si možná přečtu až později.

13.04.2013 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Musím přiznat, že film se mi líbil víc. Něco bylo v knize navíc, něco chybělo, ale v některých částech jsem úplně vypínala. Takže tak napůl. Film mám moc ráda, knihu přečtenou, ale řekla bych, že se k ní už nevrátím. Jedna z hvězdiček je za způsob psaní: popis pocitů a krásy podle hlavní hrdinky je hezký.

31.03.2013 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Krásná knížka, četla jsem jí rychle a zaujatě. Za chvíli se pustím do dalšího dílu. Soucítila jsem s hrdinkou, i když jsem si myslela, že budou víc popsány její lékařské dovednosti. Jsem zvědavá co se stane dál, konec zatím dobrý. V některých částech jsem si říkala, že mám jediné štěstí, že nežiji v té době.

28.03.2013 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Knížka se čte rychle, je zábavná a krátká. Pěkné oddychové čtení.

09.03.2013 4 z 5

Bídníci (převyprávění) Bídníci (převyprávění) Václav Dušek

Knížka se mi moc líbila, vůbec mě nezklamala. Možná jsem trošku míň vnímala při částech "návraty do historie", ale moc mě bavila. Taky je doložena krásnými obrázky, které mi dali inspiraci ke kreslení. A do budoucna plánuji přečíst originál, nejen zkrácenou verzi.

04.03.2013 4 z 5