šmudlík šmudlík komentáře u knih

Klíč Klíč Marianne Curley

Přečetla jsem všechny tři knížky, sice je to už pár let zpátky, ale pořád si je pamatuji, protože byli úžasný.

25.02.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nebyla jsem si jistá, jestli se do téhle knížky pouštět, válečná tématika = nic pro mě, ale mile mě překvapila. Knížka je psána z emocí a myšlenek vojáků k válce a to pro mě bylo zajímavé. Přečetla jsem ji rychle a celou dobu jsem doufala, že nejlepší kamarádi přežijí. Ale bohužel. Bylo děsné číst některé stránky, například utrpení koní, ... . Je to příběh, který zamrazí, hlavně když si uvědomíte, že autor psal ze svých zkušeností a vzpomínek.
Mladí kluci, kteří se tváří a snaží se být k válce a boji lhostejní, proto aby přežili, aby se nezhroutili z toho všeho utrpení.
Nelituji, že jsem si knížku vybrala a koupila.

23.02.2013 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

jedna z oblíbených knih dětství

14.02.2013 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásná knížka, už je sice dlouho co jsem ji četla, ale pořád si to pamatuju a moc se mi líbila. V té době pro mě byla hrozně napínavá.

13.02.2013 4 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Na knížku jsem se těšila, ale dost mě zklamala. Nedokázala jsem se do ní začíst, možná jsem měla ještě vydržet, ale ani jsem knížku nedočetla.

13.02.2013 2 z 5

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

taková oddechová knížka, ale víc se mi líbil film

13.02.2013

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

knížka mě zaujala a do poslední chvíle jsem byla zvědavá jak dopadne. Mísily se ve mě pocity, jestli mám fandit Draculovi nebo hodnému muži hlavní hrdinky.

13.02.2013 3 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Souhlasím s předchozím komentářem. Čte se moc hezky.

10.02.2013 4 z 5

Krev a vzpomínky Krev a vzpomínky Fiona McIntosh

Všechny tři díly jsem přečetla a líbili se mi. Zaujali mě svou originalitou a hezky se četli.

10.02.2013 4 z 5

Právě dočteno. Úžasná, nikdy jsem si nemyslela, že se mi tahle kniha tolik zalíbí. Krásný příběh, dokázala jsem si to celé skvěle představit a navíc hezký způsob psaní. Autor přímo komunikuje se čtenářem. Nejvíce se mi líbili části s hádankama.Všem kdo mají řádi fantasy doporučuji.

10.02.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Popravdě jsem od knihy čekala víc, je to jedna z mála knih, kde se mi více líbil film. Možná je to tím, že jsem jí četla až později.

04.02.2013 3 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Takhle kniha mě úplně dostala, strašně mě bavila a přečetla jsem ji jedním dechem. Bavil mě jak napínavý příběh, tak jsem se dozvěděla něco o historii a lékařství. Opravdu doporučuji. Přečetla jsem všechny díly a všechny mě bavily. Knihy jsem dost prožívala.

04.02.2013 5 z 5

Modrý adept Modrý adept Piers Anthony

Tato kniha se mi velmi líbila, a to hlavně pro svůj originální a napínavý příběh. Všem kdo mají rádi fantasy ji dopuručuji.

04.02.2013 4 z 5

Legenda o svaté Kateřině Legenda o svaté Kateřině neznámý - neuveden

Přečetla jsem knihu jen kvůli povinné četbě a měla jsem dost. Pro mě strašně těžká četba. Ale myslím, že věřící by to mohli pochopit líp.

02.02.2013 2 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Nejdříve jsem se do knihy nemohla začíst, ale zaujala mě spousta myšlenek a dala hodně podnětů k přemýšlení.

02.02.2013 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Na to, že mě poezie moc nebaví, tak Erbena mám ráda, už jen proto, že se dají dobře pochopit.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jako malá byla jedna z mých nejoblíbenějších.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Mám ráda knížky od této autorky a to i ve filmovém zpracování. Nejsem zastánkyně romantických knih, které jsou "na jedno brdo", ale knihy Austenové a pár dalších se mi líbí. Pýcha a předsudek je nejhezčí z jejích knih.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Přečetla jsem všechny díly a líbili se mi více než film, mezi knihami které se hemží upírama tyto asi vynikají, ale po několikáté bych je četla jen ve vyjímečných situacích.

24.01.2013 3 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Čekala jsem od těchto knih více, těžce se čtou a nepatří k mým oblíbeným, ale něco v sobě mají. Zaujali mě zvláštním způsobem.

24.01.2013 4 z 5