Křivé ostří

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rrhan zuří. Kovář Hengar ho požádal, aby odešel. A na cestu mu dal zbraň, kterou mladý trpaslík sám vykoval. Zbraň, která brzy získá příhodnét jméno. Křivé ostří... Mladičký panoš Jeník z Polomi se stane svědkem únosu princezny Vvioly. Chce-li se pomstít vrahům a získat zpět ztracenou čest, nezbude mu nic jiného, než požádat o pomoc trpaslíky... a ve světě dvorských spiknutí, zablácených bitevních polí a zaplivaných putyk se odehraje příběh, při jehož zapisování se kronikářům hrůzou třese ruka. Příběh hrdinů, o jakých se dlouho vypráví... Křivé ostří je čistokrevná fantasy z pera šermíře a dobrodruha, který ví, o čem mluví. Při čtení humorem okořeněného a akcí nabitého románu se nudit rozhodně nebudete......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5149/krive-ostri-5149.jpg 460
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Křivé ostří

kokrokr
29. ledna

Po zajímavém rozjezdu mě zklamal závěr příběhu.

Sidonie
25.03.2019

Kniha o zbytečném krveprolití, kde nic není černobílé a lidé (a nejen lidé) se mezi sebou mydlí skoro pro nic (hlavně pro záchranu jedné nesympatické závislé princezny) a vy si nepřejete smrt nikoho, protože nikdo (nebo skoro nikdo) není vyloženě zlý.

Není to humorná fantasy (i když pár humorných prvků tu je), nesmála jsem se u toho jako třeba u Zelené. Ale nuda to tedy taky rozhodně nebyla :)
Je to dobře napsaná kniha, plná dobře prokreslených postav, které se v průběhu knihy uvěřitelně vyvíjejí. Dobrý příběh.

Jenik u mě samozřejmě vede, Bětka mi nejprve přišla trochu navíc, ale nakonec jsem si i ji oblíbila.
Hlavní záporák byl taky dobrej psychopat :)

Taková hrdinská fantasy, kde nejde o boj dobra proti zlu, jak bývá ve zvyku, ale jen o politiku a o "lásku".

PS: Škoda, že si nemůžu zajít pro nějaký ten spis o Rhanovi nebo Jenovi. Hned bych šla.


špulo
22.07.2018

No, každý fór úplne nevyšiel, ale v celku to vyšlo fajn. Taká milá jednohubka...

davidurban1973
02.07.2018

Dobře a čtivě napsaný humorný fantasy příběh. Líbilo se mi to.

Svářeč
02.01.2018

Už dlouho se mi nějaká kniha tak netrefila do vkusu jako Křivé ostří, tahle kniha totiž splňuje téměř všechny mé nároky na dokonalou knihu. Spousta lehkého humoru, příběh má spád, postavy jsou sympatické a velmi přesvědčivě vykreslené. Velice dobře popsané středověké prostředí. Trpaslíci jsou asi moje nejoblíbenější fantasy rasa, rozhodně mám ty malé chlapíky ohánějící se sekerou nebo krumpáčem a popíjející pivo po hektolitrech radši než vznešené a chladné elfy. Prostě super kniha, bezmála pět stovek stran mi uteklo jako voda. Doufám, že autor jednou napíše knížní pokračování.

ala.mihalikova
29.09.2017

U knihy jsem se neskutečně bavila. Četla jsem ji jedním dechem a příběh mě vtáhnul dovnitř. Postavy jsem si zamilovala. Příběh byl plný akce, vtipu, zvratů, zákeřností... no zkrátka všeho. Nedovedu říct, jakou postavu jsem si oblíbila nejvíce. Zda Trin a její úžasné schopnosti, Jenika se svým vychováním, trpaslíky a jejich způsoby... Docela mě mrzelo, když najednou příběh skončil a o postavách se toho člověk už moc nedozvěděl. Líbilo se mi, jak se čtenář zamiloval do postav a oni najednou z ničeho nic pochcípali. Knihu rozhodně doporučuji. Pobavila mě a hodně jsem u ní relaxovala. Co na tom, že byla plná krve, boje a utrhnutých končetin. Byla prostě super.

Hellrampage
19.01.2017

... a žili šťastne až do smrti. Nie, teraz vážne. Křivé ostří nie je len o krivom ostrí, ktoré vyrobil Rhan, je to aj o jednej drogovo závislej princeznej, panošovi s príznačným menom Jeník, o skoro pol tucte sympatických trpaslíkov, ktorým sa nepáči pena na ľudskom pive, o dvoch veľmi tupých trolloch, ktorí tvorili veľmi dobrú odbočku od krvi nasiatej zeme, o krásne zmutovanej Trin a o jej úchylnom kamošovi Dotovi, o zákernom Glatovi a o ďalších zlých a dobrých hrdinoch. Príbeh je veľmi jednoduchý, hľadá sa stratená princezná a čitateľ dumá, kto ju mohol uniesť. V závere sa humor už skoro úplne vytratil a namiesto neho prišla vyvražďovačka (pani Smrť musela mať hostinu a takisto aj krkavci). Kniha sa veľmi dobre a veľmi ľahko číta. V jeden moment som sa "zobudil" vo vlaku a skoro zabudol vystúpiť, až tak ma kniha pohltila. Stredovek mne osobne veľmi vyhovuje a intriky v šľachtických kruhoch som taktiež mohol. Koniec je naozaj taký divný, rýchly a bude mi za hrdinami, ktorí prežili trochu smutno - až pokým nevyjde pokračovanie, btw, obrázky sa mi páčili... Kde bolo, tam bolo, za siedmymi horami,... 90%

"Hele, jestli mi pobliješ boty, tak tě kopnu do ksichtu tak, že ti zuby vyletěj z prdele!" - Hoger

Garagun
19.08.2016

Proč jen mi není o deset let míň?

V oněch dobách, kdy jsem mimo jiné přímo hltal příběhy Gotreka a Felixe, bych si totiž tuhle knížku musel zamilovat! Bohužel, dneska si všímám spousty věcí, kterých bych si dřív nevšímal, případně bych nad nimi přimhouřil oko. Třeba roztříštěného příběhu, který místy dost zmateně poskakuje sem a tam. Nebo plochých, jen schematicky načrtnutých postav, z nichž některé - třeba taková Bětka - se do děje prodraly vyloženě násilím. Anebo bitev, které navzdory vší své krutosti a krvavosti pořád působí dost vlídně a plyšově... Ono je to prostě celé takové dráťobijecké (což ale nemyslím nijak zle, spíš naopak nostalgicky zamačkávám slzu). Kdybych tuhle knížku měl brát vážně... Jenomže ona naštěstí nebere vážně ani sama sebe! Dokonce bych řekl, že to je její hlavní přednost. Není to sice přímo parodie, to zase ne, ovšem humor a nadsázka se najdou snad v každém druhém odstavci. No a taky tu jsou samozřejmě trpaslíci, z mého pohledu hlavní tahouni příběhu; pro ty já mám dodnes slabost. Drsní, bojovní a spíš warhammerovští než tolkienovští, což jim ovšem na zábavnosti rozhodně neubírá, spíš naopak. Zkrátka a dobře, knížka to byla slušná. Na to, že jde o autorovu prvotinu, dokonce hodně slušná. A času, který jsem v její společnosti strávil, tedy rozhodně nelituju.

Litovat můžu leda toho, co jsem zmínil na začátku - proč sakra nejsem o těch deset roků mladší?

1