smudlajs smudlajs komentáře u knih

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pominu klasické horory jako je třeba TO. Když jsem četla Svědectví, byla jsem naprosto okouzlená a myslela si, že lepší knihu King nemůže napsat, potom jsem objevila Pod kupolí a obdivovala ho za to jak se překonal, ale Dallas 63 je pro mě zatím jedním z jeho nejlepších počinů. Při čtení máte pocit jako když vám příběh opravdu někdo vypráví a to vyprávění je tak přirozené, že by se dalo považovat za reálné. Když se k tomu přidá ještě cestování časem a jedna z největších záhad 20. století jako je atentát na JFK, tak je úspěch zaručen. Myslím, že tahle kniha by mohla bavit i takové, kteří Kingovi obvykle úplně nefandí.

21.03.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Trochu nevím, jak knihu ohodnotit. Rozhodně je to slušně psaný příběh a kniha se čte velice dobře, na druhou stranu se nedokážu zbavit pocitu, jako bych četla pohádku. Na to o jak drsné téma se jedná, je dle mého názoru kniha dost umírněná. Skoro se až nechce věřit, že se jedná o skutečný příběh.

13.01.2020 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Jsem nadšená! Trochu jsem se bála, že už nám Král trochu senilní (obzvlášť po přečtení Růženek a Outsidera, kde mi prostě "něco" chybělo), ale u této knihy zase dokázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa. Začetla jsem se hned asi na první stránce a věděla jsem, že tohle dílko bude dobré. Zase mi to připomnělo starší příběhy, kde děj přímo pádí a nemůžete se od knihy odtrhnout. A s dětskými hrdiny to prostě umí. Jediné, co mi trochu vadilo, byly chyby v textu, sem tam překlep, chybějící slovo nebo změněné jméno, ale za to nemůže autor.

20.11.2020 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Opravdu silný srdceryvný příběh po jehož dočtení cítíte jen zmar a beznaděj a chcete spravedlnost víc než co jiného. Kniha je napsaná tak dobře, že s postavami opravdu soucítíte, vnímáte jejich bolest, marnost i nenávist. Opravdu mistrný kousek. Film je považován za jeden ze skvostů kinematografie, ale kniha je prostě ještě lepší!

30.03.2019 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Naprosto skvělá kniha, všechny čtyři povídky jsou skvělé. Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank a Tělo jsou dvě moje srdcovky, které jsou i perfektně zfilmované. Nadaný žák je mrazivý a Dýchací metoda mě velice překvapila. Myslím, že u této knihy je pět hvězdiček málo.

13.12.2021 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Když se King pustí do něčeho jiného než je horor, tak mě to prostě baví. Příběhem z prostředí nájemných vrahů mě opravdu potěšil. Jasně, není to ten klasický King, kterého dobře známe a milujeme, ale i tak je to výborný příběh a Kingův rukopis je v něm patrný.

17.12.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Klasický starý dobrý King. Miluju jeho knihy z této doby a tahle také nezklamala. Začátek příběhu je trochu kostrbatý a chvíli trvá než se člověk začte, ale postupně pochopíte, že vše má svůj důvod a také lépe přilnete k postavám. Konec příběhu je jako vždy strhující...

05.01.2020 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Cože? Tohle mám jako číst? To snad nemůže King myslet vážně! Takhle jsem reagovala po otevření knihy. Jenže King je prostě King Už po první kapitole mě kniha vtáhla a cítila jsem se úplně stejně jako když čtu pětisetstránkový román. Na pár stránkách dokáže vykreslit poutavý příběh se zajímavými postavami. Skvělá jednohubka.

04.03.2024 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Naprosto skvělá, úžasná, perfektní atd. atd. kniha. Ve výčtu pochvalných přídavných jmen bych mohla pokračovat donekonečna. Škoda jen, že neměla ještě více stran. Dokázala bych pozorovat osudy obyvatel Chester's Millu klidně dalších tisíc stran. Skvěle se mi díky autorovi podařilo vžít se do postav a sdílet jejich utrpení a bezmoc. Myslela jsem, že po Svědectví už nic takhle obsáhlého nemůže být tak dobré, ale King to zase dokázal. Smekám, mistře...

01.04.2020 5 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Nerada bych srovnávala film s knihou, i když se tomu v tomto případě asi nedá vyhnout. Film je úžasný, skoro až kultovní, ale kniha je úplně jiná. Je to takové milé, odpočinkové čtení, u kterého se občas neubráníte smíchu nebo naopak soucítíte s hlavním hrdinou a plně vnímáte jeho smutek a bolest. Celkově je kniha spíše úsměvná, protože situace, do kterých se Forrest vždycky dostane, jsou opravdu neskutečné.

20.03.2020 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Naprosto brilantní kingovka, která vás hned od začátku chytne a nepustí. Když jsem nemohla číst, ať už v práci, při domácích pracích nebo třeba i na návštěvě, tak jsem každou chvíli k Misery v myšlenkách zabrousila a říkala jsem si - Jak je to dál Pavlíčku? Opravdu skvělá kniha, která stojí za přečtení.

19.11.2019 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Povídky v podání mistra Kinga jsou prostě top. Telefon pana Harrigana je klasická duchařina. Chuckův život dokážu ocenit až s odstupem času, vlastně je to zajímavý nápad a o Chuckově životě bych se toho klidně ráda dozvěděla více. Když teče krev je podle mě nejlepší, ale možná je to tím, že jsem stejně jako sám autor, velkým fanouškem Holly Gibneyové. Doufám, že se s ní ještě někdy setkám. :) Krysa je taková chuťovka, která se čte sama. Za mě určitě po právu pět hvězd.

23.05.2022 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Robert Langdon to není, ale i tak se jedná o dobrou knihu se zajímavou zápletkou a propojením politiky a světa vědců. Za mě povedené dílo, vhodné pro ty, kteří mají rádi zamotané příběhy.

27.05.2020 5 z 5

Velice silné a smutné čtení. Tohle vám v televizi ani ve škole neřeknou. Zpověď skutečných lidí, které tato katastrofa nějakým způsobem ovlivnila. Při čtení některých příběhů se mi chtělo brečet. Neumím si představit, že by mě něco takového postihlo. Snad nás nic takového nepotká...

22.04.2020 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown a jeho profesor Langdon rozhodně opět nezklamali. Postavu Roberta Langdona mám jako obdivovatelka umění opravdu ráda a nechat se tentokrát zavést do Florencie a do Benátek bylo prostě úžasné. Příběh byl opět velice poutavě napsaný, za mě prostě pět hvězdiček.

22.01.2021 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Čekala jsem trochu něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná. Příběh je poutavý a velice dobře psaný, takže se čte velice dobře a prostě vás zajímá co má Rev za lubem. Jak už tu bylo zmíněno, Kingův styl se za ta léta psaní prostě změnil, ale neřekla bych, že k horšímu. Je prostě jiný. Za mě si kniha pět hvězd rozhodně zaslouží.

07.01.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Velice čtivá kniha s poutavým příběhem, která v mnoha ohledech člověka dovzdělá. Prostě jsem si musela najít všechny Leonardovi obrazy, které jsem neznala, přeložit každou francouzskou větu, které jsem nerozuměla a už se nemůžu dočkat návštěvy Louvru. Přeskočila jsem Anděle a démony a začala touto, protože se mi náhodou dostala do ruky jako první. Doufám, že ostatní knihy o Robertu Langdonovi budou stejně dobré.

09.05.2019 5 z 5

Později Později Stephen King

Málokdy dávám mistrovi jen čtyři hvězdičky, ale tuhle knihu na víc prostě nevidím. Příběh byl dobrý, opravdu mě bavil, námět je taky velice zajímavý, ale od Kinga bych prostě čekala něco víc. Za mě mohl být příběh delší, rozvinutější a klidně i dramatičtější. Kniha se mi líbila, ale určitě nepatří mezi ty nejlepší.

06.10.2022 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Když to srovnám s ostatními knihami o Robertu Langdonovi, tak mi tato přijde nejslabší. Téma je velice zajímavé, stojí za zamyšlení a technologie mi nejsou cizí, ale tento příběh mi připadal nejméně propracovaný. Nevím jestli je to tím, že už jsem si na Brownův styl zvykla, ale asi od půlky jsem tušila kdo za vším stojí, takže mě konec nijak nepřekvapil. Kniha určitě stojí za přečtení, ale top to není.

12.05.2021 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Naprosto skvělá jednohubka. Když jsem knihu brala do ruky, vůbec jsem netušila, že ji přečtu takhle rychle. Měla jsem trochu obavy, nedávno jsem četla Srovnáno se zemí, které bylo napsáno v přibližně stejné době, a to mě moc nebavilo. Tahle kniha je ale naprostý opak a rozhodně ji doporučuji.

10.02.2021 5 z 5