Smolda

Temná věžTemná věžS. King

Ze začátku jsem mi tahle sága četla velmi těžko, ale jakmile jsem se do toho spad tak nebylo cesty zpět. Tuhle ságu se ani netroufnu hodnotit má své plusy i mínusy. Prostě "Temná věž" tady si musí udělat názor každý sám za sebe.

13.03.2017

Sama čepelSama čepelJ. Abercrombie

Za mě mohu říct, že tuto trilogii řadím mezi ty lepší fantasy. Začátek nic moc, ale potom se to rozjede. Kniha je v podstatě o čtyřech hlavních postavách. A u Gloktových myšlenek jsem se hodně nasmál. Doporučuji

05.02.2017

Tanky proti tankůmTanky proti tankůmA. Kahalani

Jedna z mála vojenských knih, která pro mě byla velice čtivá a záživná. Ukazuje jak dobře vycvičena armáda dokáže porazit mnohem silnějšího protivníka. A hrdinství izraelských vojáků bránící svoji zem proti zničení.

26.01.2017

Bez slitováníBez slitováníM. Žamboch

Takový středověký terminátor .. opravdu jsem se pobavil doporučuji všem :)

09.04.2016

Komu zvoní hranaKomu zvoní hranaE. Hemingway

Hemingway má zvláštní styl psaní, takže chápu hodně rozdílných komentářů. Z mého pohledu měl za tuto knihu dostat Nobelovku ... ale to je jen můj názor. Za mě 5z5 prostě mi ta kniha sedla :)

14.02.2016

Temná arénaTemná arénaM. Puzo

Tato knih mi připomíná Remarkovy knihy - jak atmosférou celého díla tak i tím ne zcela dobrým koncem. 4z5

06.02.2016

Černý obeliskČerný obeliskE. M. Remarque

Jedna z mála Remarqových knih u které jsem se i dost zasmál.

Vítězný obloukVítězný obloukE. M. Remarque

Další skvělá kniha se spoustou velmi pravdivých pasáží a citátů ze života . Po dočtení si vždy říkám, že už asi po další Remarkově knize nesáhnu .. kvůli špatným konců. Ale i tak neodolám a začnu další.. 5z5

Poslední kmotrPoslední kmotrM. Puzo

Přibližně do poloviny knihy jsem se vcelku nudil, ale pak mě to chytlo a dočetl jsem to na jeden zátah. Tato kniha nedosahuje kvalit kmotra, ale i tak jsem se u ní velmi pobavil.

Finální říšeFinální říšeB. Sanderson

Velmi kvalitní fantasy sága. Netradiční alomancie a super postavy. Knihy jsem přečetl skoro hned.5z5

15.11.2015

Měsíční zahradyMěsíční zahradyS. Erikson (pseudonym)

Nebudu psát komentář ke každému dílu série. Takže to shrnu, jak jsem začal číst Měsíční zahrady přišla mě kniha strašně zmatená a špatně jsem se v ději orientoval . Ale jakmile jsem si zvykl na styl PANA Eriksona stala se tato knižní série mou TOP ve světě fantasy. A na postavy jako je Rychlej Ben a nebo Kalam asi jen tak nezapomenu. Za mě všechny knihy 5z5 a už se nemůžu dočkat dalších dílu ze série Kharkanas :). Erikson se právoplatně řadí mezi mistry fantasy.

24.10.2015

Na západní frontě klidNa západní frontě klidE. M. Remarque

Jedna z knih, kterou čtu 1x až 2x do roka a zatím mě pořád neomrzela. Stoprocentně ji u sebe řadím ke svým TOP knihám !

03.02.2013

Čas žít, čas umíratČas žít, čas umíratE. M. Remarque

Mistr se nezapře ! Další skvělá kniha :)

02.02.2013

PistolníkPistolníkS. King

Tato kniha není až tak záživná jak jsem čekal , ale každopádně vás donutí hned sáhnout po dalším dílu. A jak řekl sám King tato sága má to být jeho "Magnum opus". Takže se třesu očekáváním:)

13.09.2012

Spár stříbrného sokolaSpár stříbrného sokolaR. E. Feist

Po pár letech jsem zase sáhl po Feistovi a zatím to vypadá, že půjde o geniální 3 dílnou ságu. :) 5z5

15.08.2012

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Po této knize jsem sáhl hned po přečtení 1984 a musím říct , že jsem ji přečetl jedním dechem. Nadčasové dílo. Geniální Orwell !!

16.07.2012

Uvězněn s faraónyUvězněn s faraónyH. P. Lovecraft

První spisy s ženskou postavou...Poezie a bohové

15.07.2012

Hory šílenstvíHory šílenstvíH. P. Lovecraft

Zatím nejlepší ze spisů co jsem četl.

12.07.2012

19841984G. Orwell (pseudonym)

Dílo génia, které se jen tak nenajde ... teď jen lituji, že jsem po tomto titulu sáhl tak pozdě ! 5 z5 !!

11.07.2012

Pláň TortillaPláň TortillaJ. Steinbeck

Když jsem si knihu sehnal tak jsem počítal s tím, že mě nechytne.Kupodivu to pro mě bylo lehce úsměvné oddechové čtení.

26.06.2012

Barva z kosmuBarva z kosmuH. P. Lovecraft

Barva z kosmu a Iranonovo hledání jsou velmi kvalitní, ostatní jsou zlatý průměr.

25.06.2012

InheritanceInheritanceC. Paolini

A loď plula dál a poklidně klouzala po měsícem osvětlené řece do temné krajiny před nimi. KONEC ...když jsem to přečetl tak nějak sem si nebyl schopen připustit ,že je opravdu ten "KONEC". Knižní série která se mi dostala opravdu hluboko pod kůži.

24.06.2012

Stařec a mořeStařec a mořeE. Hemingway

Podle většiny lidí tato kniha patří mezi ty ,které by si měl člověk za život přečíst. - S tím 100% souhlasím. Příběh jako takový mě až tak záživný nepřišel, ale u této knihy jde spíš o myšlenku co v nás zanechá. A jak napsal E. Hemingway : „Ale člověk není stvořen pro porážku. Člověka je možno zničit, ale ne porazit“

Hrůza v Dunwichi a jiné hororyHrůza v Dunwichi a jiné hororyH. P. Lovecraft

Styl s jakým HP Lovecraft popisuje okultismus a tajemno je (mrazivě)dokonalá. Hrůza v Dunwichi a Pickmanův model super povídky.

Volání CthulhuVolání CthulhuH. P. Lovecraft

Krysy ve zdech a Chladný vzduch se mi velice líbily, ale naproti tomu opěvovaná povídka Volání Cthulhu mě až tak nechytla.

Dagon a jiné horroryDagon a jiné horroryH. P. Lovecraft

Šepot v temnotách a Vyděděnec, nevím čím to je ale u obou těchto povídek mě tak nějak přecházel mráz po zádech....

17.06.2012

Dům mrtvýchDům mrtvýchS. Erikson (pseudonym)

Z prvního dílu jsem byl lehce na rozpacích, ale 2 díl mě úplně pohltil. 5z5

13.06.2012

Stručná historie časuStručná historie časuS. W. Hawking (pseudonym)

Fyzika je můj koniček tak proto dávám 5/5 ,ale pro normálního člověka je tato kniha asi "těžká".

11.03.2012

Ohněm a mečemOhněm a mečemH. Sienkiewicz

Dokonalý historický román, sice trochu zdlouhavý ale nádherný.

27.12.2011

Mág – UčedníkMág – UčedníkR. E. Feist

Sága u které sledujete jak se ze 2 kamarádů stanou 2 nejmocnější lidé planety. Super fantasy série, kterou jsem přečetl jedním dechem .

12.12.2011

1 2