SmisekIvuska SmisekIvuska komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

I kdyz jsou jiné její knihy o trošku lepší, přesto to bylo příjemné čtení, protože je to oblíbená autorka. Líbí se mi, že její knížky jsou o životě, o lidech a jejich příbězích a jsou psané poutavě.

02.12.2021 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Příběh je hodně předvídatelný, ale už podle názvu "vánoční" se to dá očekávat :-) Pro jednoho kýč, pro druhého natěšení na sníh a celkovou vánoční atmosféru. Jako oddechovat s vánoční tématikou je to super :-)

22.11.2021 4 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Třetí díl série a musím přiznat, že už ani nemusel být. Přečetla jsem jej, ale trošku se do čtení nutila. Nápad ukázat toto téma byl fajn,ale asi v lepším zpracováni...

16.11.2021 2 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Knižka navazuje na první díl tím, že ukazuje příběh z pohledu Jamese. Znovu musím napsat, že knížka je čtivá a fajn oddechovka.

16.11.2021 4 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Knížka je čtivá, napínavá, se zajímavým příběhem v romantickém nádechu. Příjemná oddechovka :-)

25.10.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Knížka má nádhernou obálku. A i podle popisu jsem se na čtení těšila. Bohužel těšení vystřídalo zklamání, kdy autorka mohla dát do příběhu víc. Nápad fajn, ale celé to nějak pokulhávalo.

25.10.2021 2 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Její knížky mám moc ráda. A tento pohled, co by kdyby,.... mráz po zádech mi chodil, když jsem si uvědomila, jak to mohlo dopadnout. Skvěle napsané!

25.10.2021 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Knížka o velké bojovnosti a odvaze nic nevzdat a jít si za svým snem i přes překážky života. Moc se mi líbila a když jsem na konci zjistila, že knížka je napsána podle skutečné události, dostalo mě to ještě víc.

24.09.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Další povedená knížka. To proplétání doby a zjišťování, jak to vlastně bylo, se mi moc líbilo. Příběh Sophie byl silnější než Liv, ale je to dáno i tou dobou a tím, co se odehrávalo. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a musela číst dál, abych zjistila, jak to vlastně dopadne :-)

12.09.2021 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Když knížku porovnám s ostatníma od autorky, tak pro mě byla slabší. Asi jsem čekala od příběhu vic, protože vím, že to umí

05.09.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První setkáni s tvorbou autora a asi jsem od toho čekala víc. Prečíst to jde, ale nejspíš to nebude knížka, ke které se budu vracet.

16.08.2021 2 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Romantické knihy mám ráda, ale u této mi nesedl styl vyprávění. Knížka je napsaná dobře, ale mě to nějak celkově neoslovilo.

09.08.2021 1 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Závěrečný díl ságy a myslím, že to bylo právě včas ukončené. Knížka je znovu čtivá, takže komu se líbily první dva díly, bude se mu líbit i tento. Jen, podle mě, závěrečná zápletka byla zbytečná, ale to už je jen maličkost :-)

29.07.2021 4 z 5

Mathildino tajemství Mathildino tajemství Corina Bomann

Druhý díl ságy se nese ve stejném duchu, jako ten první. Líbí se mi, že i když je to vyprávění jiné osoby, stále se setkáváme i s lidmi z prvního dílu. Knížka je čtivá a líbila se mi :-)

22.07.2021 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

První setkání s touto autorkou a musím uznat, že umí. Příběh je super napsaný a do konce jsem přemýšlela, jak to asi dopadne. Konec opravdu překvapil a tím mě asi i nadchla celá kniha, že nebylo hned jasné, jak to bude. A prolínání příběhu z různých dob se mi taky moc líbilo. Určitě to není poslední knížka od autorky, kterou si přečtu :-)

10.06.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Knížka byla čtivá a moc se mi líbila. Jak málo stačí, aby se lidem změnil život... Možná byl konec předvídatelný, ale osobně mi to nevadilo. Moc se mi líbí, že autorka nejede pořád ve stejných kolejích, ale bere si nové věci na další knihy :-)

02.05.2021 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První část byla super. U druhé jsem ze začátku nechápala, jestli má navazovat, nebo je to další příběh... Pak se to naštěstí vše propojilo. Styl autorky mám ráda, takže nemůžu než pochválit, protože knížka je čtivá :-)

06.04.2021 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Když víte, že knížka má i druhý díl, láká vás ho přečíst. Druhý díl je o něco slabší, ale i tak byl fajn :-)

06.03.2021 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Knížka je úžasná v tom, že je romantická, ale přesto není přeslazená. Autorka hlavní hrdince naložila a právě díky tomu ta knížka dostala jiný nádech. Čte se velmi dobře a potřebujete vědět, jak to dopadne :-)

06.03.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Jojo je autorka, která umí. Knížka je úžasná a tím, že se opírá o téma, které je podle skutečných událostí, tak jí to dalo na čtivosti. Za mě velký palec nahoru :-)

10.02.2021 5 z 5