smardice smardice komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Kouzelná kniha, ze které vyzařuje šťastné a bezstarostné dětství dětí z Bullerbynu. Nádherně lidsky poutavý příběh, který Vám, i když nechcete, vykouzlí úsměv na tváři od začátku knihy až do konce.

09.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské vyzvy a ač jsem nedávno zhlédla brněnskou divadelní premiéru (i s paní spisovatelkou) a vůbec nemusím knihy s válečnou tématikou, tak musím přiznat, že čtení této knihy ve mě zanechalo opravdu silný dojem. Je to úžasná kniha s velice emotivně dojemným a bolestivým příběhem.

26.08.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Mé první seznámení s Josefem Bergmanem, který si jako cíl dovolené k rybaření vybere "poklidné" městečko v krásné a drsné destinaci za polárním kruhem. Ale protože je tělem i duší kriminalista, tak místo ryb chytne zcela jiný úlovek. Napínavé, skvělé popisy krajiny i postav.

13.03.2021 5 z 5

Humorná a tak trochu praštěná oddechovka, u které jsem se několikrát rozesmála. Možná by na mě čtení knihy bylo zdlouhavé, ale poslech audioknihy v podání pana M. Stránského byl posluchačský zážitek.

08.02.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Český skvost, který snad docení každý čtenář, ať v mladém či pokročilém věku. Čtivé, a působivé balady nesoucí v sobě hororové prvky a morální poučení. Miluji tuto knihu!

17.02.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje první setkání s J.Deaverem a tudíž i s, na vozík odkázaným, ale geniálním bývalým policistou Lincolnem, a krásnou pochůzkářkou Amélií., kteří se skvěle doplňují. Výborná zápletka, nečekaný vrah a vlastně i konec.

13.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Ohnivý pohár je zlomový díl či mezníkem mezi dětstvím a dospělostí, mezníkem mezi pohádkou a hororem. Vše začíná mistrovstvím světa ve famprpálu, pokračuje turnaji tří kouzelnických škol, do kterého Harryho dostal lstí stoupenec zla, a končí nejen Harryho nenadálou výhrou Ohnivého poháru, u které mu jde o život, ale hlavně znovuzrozením pána zla. Tak Harry, držím pěsti!

05.03.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pohodová knížka pro smutné dny. I když žít na slepičí farmě v té době bez pořádného hygienického zázemí a nekončící práce, nebyl žádný med, přesto to bylo napsáno s nadhledem a laskavým humorem.

21.05.2020 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Co ještě napsat k tolika recenzím, ať kladným či záporným? Snad jen to, že kniha disponuje vším, co správná detektivka má mít - je napínavá, mrazivá, zkrátka je čtivá a je to souboj psychopaticky narušeného vraha se sympatickým detektivem a tak trochu psychicky narušenou ošetřovatelkou.

15.05.2021 5 z 5

Omylem jsem přečetla tento díl až po Ohnivém poháru, ale nakonec to vůbec nevadilo. Stále je mě smutno v srdci za Harryho lidskou rodinu, stále hltám jeho dobrodružství v Bradavicích a prohlubující se kamarádství s Ronem a Hermionou. Zase čtivé, prostě skvělé!

09.03.2021 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Geniální, i když trochu nafoukaný Hercule opět bravurně vyřeší 2 vraždy spáchané v městečku Broadhinny. Klasická detektivka s dobrou zápletkou, anglickým humorem a nečekaným rozuzlením.

28.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úžasný 1. díl fantastické série o Harrym Potterovi, kterým začalo mnohaleté přátelství Harryho, Rona, Hermiony a dalších v kouzelných Bradavicích. Určitě je málo nejen dětí, ale i dospělých, kteří neviděli ani film, ani nečetli knihu. Příběh, který okouzlí čtenáře v jakémkoli věku.

07.02.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úžasná, čtivá a nadčasová kniha, která nic neztratila ani v dnešní době ze své aktuálnosti a ve které se ukrývá hluboká a pravdivá myšlenka.

10.03.2022 5 z 5

Další z velkých českých klasik. Detektivní povídky, které na vás dýchnou prvorepublikovou atmosférou z doby policejního rady Vacátka. Krásné, čtivé, kterým nechybí jemný humor a ponaučení a jsou pohlazením na duši.

14.05.2020 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Moje první kniha od tohoto spisovatele. A pustila jsem se do ní nejen kvůli čtenářské výzvě, ale i proto, že sice nemám syna, ale dceru, která hrála v hokejové repre. Ale v této knize nejde samozřejmě jen o sport a sponzory, ale především o mezilidské vztahy v různých životních momentech všech obyvatel v městečku Björnstad. Perfektně napsáno, nečekaný konec. Jen prosím méně "prásk, prásk" v dalším dílě.

19.02.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Emotivní kniha, popisující hrůzy války. Pro mě neskutečný, mrazivý příběh, proto nemám ráda knihy s válečnou tématikou.

17.12.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

O poznání horší než první díl, i když zápletka to byla neotřelá a měla potenciál. Ale kdo mě docela začíná štvát je Mia (nechápu, jak při tom množství chlastu a prášků může vůbec fungovat) a Munch se také tentokrát moc nevyznamenal. Tak snad se to ve třetím díle spraví!? (i když modrá barva recenzí tomu moc nenasvědčuje).

18.05.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

To je tak nádherný příběh, který mě v mladí bohužel minul, proto jsem neskutečně ráda, že jsem si ji mohla poslechnout aspoň nyní. Má v sobě nadčasové poselství - lidskost, lásku, citlivost a obsahuje tolik krásy a dojemnosti, že snad musí, ve všech, kteří ji četli, či poslouchali, zanechat úžasný pocit čistoty duše této dívenky.

19.08.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvěle a čtivě napsaná kniha, která se mi dokonce o poznání líbila více než Hana. Silný příběh, který se jako nitka vine generací tří žen. Skvělý přednes interpretky.

17.01.2022 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Pro mě zatím nejlepší ze tří knih, které jsem četla od P. Hartla. Skvělý nápad, možnost, vybrat si vyprávění propojených životních příběhů z pohledu obou hlavních protagonistů. Ať začnete příběhem Veroniky či Jáchymovým, vše se prolíná a nakonec do sebe krásně zapadne.

27.04.2021 5 z 5