SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Rozhodně zajímavý příběh, který se mi četl dobře. Po Krysařovi jsem sáhla kvůli povinné četbě, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená.

25.01.2016 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knížka to nebyla špatná, ale nejvíce mě bavily části od Carrie. V ostatních jménech jsem se špatně orientovala. Části z jiných knih nebo novinové články byly občas zajímavé, ale pro mě to nebyla nejlepší volba. Po ostatních Kingových knížkách určitě sáhnu, ale doufám, že budou lepší než tato.

20.01.2016 3 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tohle jednoduše nebyl můj šálek kávy. Přeskakování od jedné události k druhé a pak zase vracení se k té první.. prostě jsem se v tom špatně orientovala. Zkusím jiná díla od Hrabala, třeba mě zaujmou více.

17.05.2015 2 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Určitě je to kniha, která nás nutí se zamyslet nad tím, jak vlastně žijeme. Ovšem nevím, jestli na tyto věci věřím. To je ale na každém z nás a já to nemám právo hodnotit. Každopádně mi přišlo, jakoby posledních 50 stránek bylo o jednom a tom samém, takže jsem měla menší problém to dočíst. Určitě stojí za přečtení, abychom si uvědomili, že život není jen stres, ale že je i radost, což si málokdy uvědomujeme.

07.02.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tenhle příběh podává jiný pohled na rakovinu. Hazel je se svým stavem smířená a když se objeví Gus zdá se, že konečně našla to, co jí celou dobu chybělo. Poté se ovšem příběh obrací a nabírá jiný směr. Částečně je psán vtipnou formou, kniha se četla dobře, ale musím přiznat, že mi v ní něco chybělo. Emotivně mě moc nezasáhla. Nejsmutnější ze všeho mi přišel Isaacův proslov, ale jinak jsem byla z knížky trochu zklamaná. Čekala jsem od ní více a nějak mě neláká si přečíst od Johna Greena další knihy. Každopádně příběh je to pěkný a za přečtení stojí.

12.12.2014 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Klára Janečková

Za mě byla tato kniha přešlap vedle. Ať už se jedná o postavy, které vedou zvláštní, strojené dialogy a ke kterým se nedá vytvořit žádný vztah, nebo spěšně popsaný děj, který nevyvolává žádné emoce.

31.10.2021 2 z 5

Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Rod: Nebezpečné stvůry jsou všude… Martin Láníček

Opravdu jsem této knize chtěla dát šanci i přes špatné hodnocení, ale přesvědčila jsem se, že ho má oprávněně.
Postavy jsou ploché, děj tak nudný, že jsem knihu chtěla odložit každých pět minut, dialogy mezi postavami jsou psané jako dítětem na základní škole a i to by to v mnoha případech zvládlo lépe. A styl vyjadřování "stvůr"? Strašné. To je slovo, kterým bych popsala celou knihu a nechápu, jak něco takového může být vůbec přijato k vydání.

09.01.2020 odpad!

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Nevím, co si o této knize myslet. Zřejmě jsem pochopila, co tím autorka chtěla sdělit - co dokáže lež, přetvářka, závist a žárlivost.
Hned první kapitola mě vyvedla z omylu, že se bude jednat o vztah tří dobrých kamarádek a jejich problémů. Místo toho mi bylo naservírováno tolik vulgarismů, řečí o sexu, nevěře a dalším, že jsem nestačila "valit" oči, jakou knížku jsem to vzala do rukou.
Děj se neuvěřitelným způsobem zamotával tak, až jsem s každou další kapitolou přestávala věřit v jakékoli normální chování jakékoli postavy. Nestihla jsem si vybudovat ani jediný kladný vztah, protože jakékoli slabé sympatie každá postava v další vteřině "zabila".
Mě tato knížka opravdu nesedla.

30.09.2019 2 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Námět knihy by byl skvělý, kdyby ho, aspoň dle mého názoru, autorka zpracovala jinak. Bohužel, já jsem jim celý ten příběh nevěřila. Dialogy se mi zdály umělé, jako by je ve skutečnosti nikdo nevyslovil.
Postavy mi k srdci nepřirostly, byly ploché, nepromyšlené, jen pronášející nějaké fráze, kterým, jak už jsem zmínila, se nedalo věřit. Snad jedině Evan byl z celého příběhu nejvíce opravdový.
Příběh jako takový byl fajn - nepřekvapil, neurazil, ale ani nevyvolal emoce, které od knihy tohoto typu očekávám.
Jsem zvědavá na další díly.

11.07.2019 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Mysela jsem si, že Čekání na Godota pro mě bude něčím zajímavá kniha. Absurdní drama mě vždy svým způsobem lákalo, ale po této Beckettově knize vím, že to zřejmě nebude nic pro mě. Pochopila jsem ji, ale nic mi nepředala, nebavila mě.

08.07.2019 2 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Alberta Moravia jsem četla poprvé, ale tato kniha mě přesvědčila, že určitě ne naposled. Vyhovoval mi styl vyprávění, i když někdy se dostat přes popisy mi dalo trochu zabrat. Hlavní postavy jsou skvělé, promyšlené a v průběhu popisu jejich života v horách je více a více poznáváme. Možná ani tak nejde o příběh jako takový, o začátek, zápletku, či konec, ale právě o zachycení atmosféry Itálie ve válce. Je to o obyčejných lidech, kteří se snažili udělat cokoli, aby zachránili své životy, nebo životy svých blízkých.

03.07.2019 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Už od první knížky jsem si opakovala pořád dokola stejnou větu: "Tak už se sakra rozhodněte."
Chci s tebou být, miluju tě, nenávidím tě, nechci tě už nikdy vidět, nezáleží mi na tobě, nemůžu bez tebe žít....
Ta jedna věta se se mnou táhla přes celou tuhle zbytečně natahovanou sérii, protože to je opravdu ta jediná nejdůležitější věc, která se v knize řeší.
A co všichni víme? Že to celé stejně bude mít happyend, že stejně skončí spolu a víme to už od prvního dílu.
Všem je jedno, že se Hardin chová jako psychopatický idiot, mlátí do všeho a do všech, kdo se na Tessu jen podívá, řve, opouští ji, s prosíkem se k ní vrací zpět, podpálí barák. Je to jedno. Protože Hardin je přece ten chudák, který nemůže za to, že se chová tak, jak se chová. Za to může každý jeden člověk, se kterým vyrůstal a se kterým se setkal, hlavně ne on sám.
Jediná Tessa je lék na všechnu jeho bolest, jejich láska je osudová, věčná, ničím nepřekonatelná a přesně proto se k ní chová jako k hadru na podlahu.
Tessa se snaží léčit jeho bolístky, odpouští mu i ty věci, za které by ho polovina ostatních postav zfackovala, brání ho, protože on je přece ten, který trpí nejvíc. Nechá sebou manipulovat všechny čtyři díly a když už si myslíme, že konečně dostala rozum a už si nenechá dál ubližovat, trvá to asi tři stránky, pak na ni Hardin mrkne, jí se vypaří mozek z hlavy a následuje sex, který má všechny rány zacelit.
Obě dvě hlavní postavy mi tak hrozně lezly na nervy, že jsem měla několikrát sto chutí celou knížku vyhodit z okna a nechat ji tam.
Co mě na tomto díle štvalo nejvíc je to, že i kdyby se desítky kapitol vynechaly, výsledek by byl pořád stejný. Celou dobu jsem měla dojem, že všechny popisy jejich pocitů čtu tak po dvacáté. I věty byly stejné a já je jen očima rychle přeskakovala.
Konec byl tak osekaný, samé "o tolik a tolik let později", že jsem si říkala, že tu sérii ani nemělo cenu dočítat, protože to byl jediný důvod, proč jsem to udělala - kvůli tomu, jak celá tahle věc skončí, co autorka vymyslí.
Gratuluju sama sobě, že jsem to ustála, dočetla a upřímně mě mrzí, že spousta slečen vidí v Hardinovi svého vysněného přítele, hodnotí celý jejich "vztah" 5 hvězdičkami a v hlavě mi zůstává jen jedna otázka: "Proč?"
Ačkoli chápu rádoby poselství celé série, že i ti, kteří udělali špatné věci, si zaslouží mít dobrý konec. Že se nemáme vzdávat toho, po čem skutečně toužíme a někdy jen stačí se tomu postavit čelem, tuhle sérii však cítím jako zcela zbytečnou.

05.02.2019 1 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

I přesto, že tento díl byl pro mě překvapením, protože byl o něco málo chytlavější, než dva předchozí, se neubráním malému hodnocení. Na 700 stranách se nedozvídáme téměř nic nového, děj by se dal zúžit do mnohem menšího rozsahu, nehledě na to, že autorka měla potřebu z toho udělat hned čtyřdílnou sérii.
Zvrat na konci knihy mě, musím uznat, docela překvapil, nezachrání to ovšem zbytečných 700 stran před tím.
Těším se, až tuto sérii dočtu celou a už se ke knihám nikdy nevrátím.

30.01.2019 1 z 5

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Jedna z těch lepších knížek, které jsem za posledí dobu četla. Dobrý nápad, zauzlení situace, že ani vy sami nevíte, na čem jste, pocit úzkosti, to všechno tam bylo. Konec byl však slabšího rázu, nestačil mi. Dozvěděli jsme se konec o hlavní postavě, ale o celém tom zvláštním místu nic.

14.11.2018 3 z 5

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Tato kniha je psána trochu zmateným způsobem. Skáčeme s Arvidem zpět do minulosti a ocitáme se zpátky v přítomnosti.
Mě kniha jako celek nebavila, dá se zde ovšem najít několik dobrých myšlenek, které stojí za přečtení.

12.10.2018 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Mé hodnocení je jen tří hvězdičkové asi proto, že prostě nejsem pejskař a nedokážu knihu a příběhy v ní úplně ocenit. Ano, bylo to milé a místy zábavné, na konci smutné, ale pro mě někdy i přitažené za "uši" a pouhý průměr.

01.06.2018 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Knížka dobrá, určitě lepší než film, rozhodně vybízí k zamyšlení nad různými aspekty života.

01.06.2018 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Do čtení jsem se nutila, pro mě napsáno velmi nepohodlným a zmateným způsobem. Děj mi až do třičtvrtiny knihy nepřišel zajímavý, pořád omílání toho samého dokola. Konec překvapivý, proto si nakonec vysloužila alespoň dvě hvězdičky.

06.03.2018 2 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Abych použila Schrödingerovu metodu, tahle knížka byla a zároveň nebyla dobrá. Některé věci prostě byly a zároveň nebyly vtipné. A tak to bylo u všeho. Čekala jsem od ní trochu více.

21.10.2017 3 z 5

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Má úplně první kniha od této autorky a jako malá jsem ji přečetla hned několikrát. Podle mě píše autorka skvělě pro mladší čtenáře.

17.09.2017 4 z 5