SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Upřímně řečeno bych knížce opravdu chtěla dát vyšší hvězdičkové hodnocení. Už jen za to, že každý jeden příběh může kdokoli kolem nás prožívat a my o tom nevíme. Za to, kolik dětí musí mít stejné pocity jako Theo. To mě na tom příběhu ničilo.
Ovšem čekala jsem trochu více, i přes krátký rozsah. Nechytlo mě to za srdce tak, jak by mělo.

01.02.2019 3 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Kniha vás zprvu docela okouzlí a pobaví, když vidíte všechno skrz dětské oči. Později vám začnou docházet souvislosti a ty nevinné a naivní dětské myšlenky začnou bolet, dokud Felix nedojde k prozření, na které čekáme vlastně celou knih.

10.08.2018 4 z 5

Tlukot mého srdce Tlukot mého srdce Alf Kjetil Walgermo

Dobrý námět, ale vytěženo z něj bylo minimum. Chápu, že kniha je určena zřejmě pro mladší čtenáře, než jsem já sama, ale i přesto si myslím, že mohla být propracovanější, čtivější, mohlo z ní být mnohem více.

05.08.2018 2 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Několik opravdu pěkných myšlenek, ale styl, jakým je kniha napsaná se mi vůbec nelíbil. Nebavilo mě to, nudilo, některé části pro mě byly prázdné vychloubání.

02.10.2017 2 z 5

Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Čtrnáct – Čtvrtý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Skvělá kniha, mám ráda celou sérii.

16.09.2017 4 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Příjemná oddechovka.

14.09.2017 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Kniha se mi určitě líbila, děj byl zajímavý a člověk prostě potřeboval vědět, co se bude dít dále.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Mrazivé, ale pravdivé. Lidstvo se ke zkáze vede samo.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Skvělé pokračování prvního dílu. Hunger games je prostě můj šálek kávy.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Tato sbírka básní mi opravdu dala zabrat a nebyl to zrovna šťastný výběr do povinné četby. U některých básní mi unikala myšlenka, často jsem se ztrácela a nechápala, i když jsem opravdu chtěla.

12.09.2017 3 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Skvělá manga kniha. Napětí, příběh, atmosféra, mělo to všechno. Ilustrace krásné, co víc si přát.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Opět kniha, která mě přivedla až k slzám. Všechno mě bolelo za Conora, prožívala jsem to s ním. Skvělé.

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Když jsem si knihu nesla domů, měla jsem velká očekávání, že v ní najdu nejrůznější zvěrstva. První si ji přečetla má maminka a skoro ji nemohla zkousnout. Já od ní ale čekala více.

Balady Balady Jiří Wolker

Jednoduše krásné, smutné, ponuré.

Asylum Asylum Madeleine Roux

Nuda, nuda, nuda. Čekala jsem od ní hodně a nakonec se nedočkala téměř ničeho. Knížka spíše pro mladší čtenáře.

12.09.2017 2 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Kniha byla konečně jiná, než ostatní sci-fi knížky, které jsem dosud četla. Skvělá myšlenka, věci k zamyšlení a zvláštní pocit, který ve mně zůstával ještě pár dní po dočtení. Za mě určitě doporučuju!

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Opravdu děkuju, že jsem měla možnost přečíst si tuhle knihu. Bylo pro mě neuvěřitelně zvláštní číst o všech pocitech, které autista dennodenně zažívá. A teď už pro mě bude o maličko lehčí si to představit.
Příběh "Jsem u vás" na konci knížky byl nádherný.
Celkově mě knížka dohnala k úsměvu i k slzám.

19.02.2017 5 z 5

Poéma konce Poéma konce Marina Ivanovna Cvetajeva

Ač to pro mě bylo opravdu složité čtení, jako by z každého verše čišela bezmoc a touha po smrti.

10.01.2017 3 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Až mě děsí, v kolika věcech jsem se našla... :-)

25.12.2016 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Skvělá knížka, která mě naučila, že v životě jde o maličkosti. Lilian měla podle mě skvělé přemýšlení. O životě, o lásce, o všem.

24.03.2016 3 z 5