Matčiny hříchy

Matčiny hříchy

Srdcervoucí pravdivý příběh snahy jedné ženy o únik z její minulosti a ceně, kterou za to zaplatila její rodina. Kniha pojednává o pobytech autorky v irských sirotčincích vedených katolickou církví v druhé polovině minulého století, o týrání, ponižování a sexuálním zneužívání, které tam tehdy bývaly běžné, o autorčině marné snaze o potrestání viníků a o psychických následcích, jimiž po zbytek života trpěla. Jména v této knize byla změněna, včetně sirotčince sv. Grácie, protože Irene Kelly přijala odškodné a bylo jí zakázáno zveřejnit jména lidí, kteří ji týrali, i místo instituce, v které k tomu docházelo. Kdyby podle irského zákona z roku 2002 tuto dohodu nedodržela, mohla by skončit ve vězení....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324070/matciny-hrichy-1FJ-324070.jpg 4.533

Sins of the Mother (2015)

Literatura faktu, Pro ženy, Biografie a memoáry
Vydáno:, Columbus

ave55

Shodou okolností zrovna dnes, kdy jsem knihu přečetla, navštívil papež František Dublin. Označil zde zneužívání kněží za "odporný zločin" a chce pomoci obětem zajistit spravedlnost a pomoci při řešení těchto případů. Není to trochu pozdě? A není těch obětí poslední dobou nějak moc? Nevěřím, že se v této oblasti papežovi podaří sjednat pořádek. Dle mého názoru je celkově v katolické církvi nechuť něco takového řešit. Bylo, je a bude.

Karimah

Silné téma, ale promrhaná šance. Nedokázalo mě to vtáhnout, protože mě neustále vyrušoval použitý styl a jazyk. Přišlo mi to jako gymnaziální slohovka.

Kykeka

Tato kniha mě pohltila od první strany a moje pozornost zůstala až do konce. Tolik utrpení v jednom životním příběhu. Je až neskutečné, že to byla realita a nedivila bych se, kdyby se to tímhle způsobem ještě někde dělo i v současnosti. Lidi dokážou být krutí.

Rhodos

Tuto knihu jsem přečetla,zavřela a zhluboka vydechla.....Naprosto mě vtáhla,prožívala jsem s Irene všechny její traumata,pocity i naděje na lepší život..Krásná ukázka ,jak se můžou události v našem životě odrazit na našich dětech.Nutí mě k zamyšlění a všem vřele doporučuji....

Urbana

Až neuvěřitelné zvěrstvo... v sirotčinci ve jménu božím.
Silně emotivní pravdivý příběh, neskutečně silná žena, která od útlého dětství až po zralou ženu, snáší všechny krutosti života. Smekám před tebou "Irene" !

Aniday

"Nesmíme dopustit, aby se jedna část společnosti stala znovu všemocnou a mohla si dělat, co se jí zlíbí."

velmi silný příběh...
velmi dojemný, krutý, až neuvěřitelný a přesto se opravdu stal...
jak hrozní umíme být k sobě samým...

milunka21
31.12.2017

Strašně silná kniha. Čekala jsem šílenosti, ale ne tak hodně. Škoda že o knih o Irsku a dané situaci neni tolik.

SmallLucia
12.09.2017

Když jsem si knihu nesla domů, měla jsem velká očekávání, že v ní najdu nejrůznější zvěrstva. První si ji přečetla má maminka a skoro ji nemohla zkousnout. Já od ní ale čekala více.

orinka3
29.08.2017

Je možné, že toto se událo v nedávné minulosti? PROČ té dívce nikdo nevěřil, čím procházela v sirotčinci? Jak to, že se jeptišky dopouštěly takových krutostí a hanebností? Udělal snad někdo výzkum, co nevěsty Ježíšovy vedlo ke zvrácenostem a mučení nevinných dětí, které jim byly svěřeny? Já už četla o irských prádelnách, tam byly dospělé ženy. Už to mi stačilo. Ale děti?? To mi připadá stejné, jako zvěrstva v koncentračních táborech. Obdivuju hrdinku knihy, že se přes to všechno nenechala zlomit a snažila se o potrestání těch, co ničili životy bezbranných svěřenců. Knížka je drastická. Ale musí se dočíst až do konce. Hanba těm, kdož se provinili a ještě větší těch, kdož se to snaží ututlat.

bookcase
07.07.2017

Neskutečně tíživé a depresivní čtení. Je šílené, co se v moderní irské společnosti dělo dětem. Zanechalo to na nich nenapravitelné následky, což je vidět i na autorce. Při čtení na mě padala tíseň.

yetti74
13.04.2017

Hezká kniha, přečtená během dvou dní. Bohužel smutné, že se toto vůbec někdy někomu stalo.

ally74
17.03.2017

Právě jsem knihu dočetla. Je až neuvěřitelné, že někdo v životě prožil tolik zla, bolesti, nespravedlnosti a nenávisti ve vlastní rodině, i od cizích a přesto dokázal založit vlastní fungující rodinu. Jsem šťastná, že jsem měla bezstarostné dětství plné lásky a her a ode dneška to nepovažuji za samozřejmost.

eva3655
23.02.2017

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Představa, že se něco podobného dělo v době velmi nedávné nedaleko od nás a nikdo za to nebyl potrestán, mi přivodila špatné spaní. Je neuvěřitelné, kolik hrůzy, počínaje rodinným "zázemím" přes pobyt v sirotčinci a těžké dospívání a konče výsledkem soudního procesu o odškodnění, může člověk prožít za jeden život. Přeji autorce, aby další roky jejího života byly už jen šťastné.

St.Evelin
19.02.2017

Brrrr. Běhá mi mráz po zádech. Jako matka 4 měsíčního miminka jsem mnohdy měla co dělat, abych knihu neodložila někam na dno skříně. Sonda do hlubin křehké citlié dětské duše a toho, jaké následky na ní může zanechat. Boj s větrnými mlýny, systémem. MNohdy se mi tajil dech, i slza ukápla. A nejhorší na tom je fakt, že se to stalo a nikdo nebyl potrestán.