Pár minut lásky

Zvolit si střední školu, navíc ve vzdáleném městě, kvůli jednomu klukovi, který v onom městě bydlí, není zrovna nejlepší nápad. Vicky, hlavní hrdinka nového románu, na to přijde velice rychle, ale to už s tím nejde nic dělat. Ono je ve skutečnosti všechno maličko (anebo hodně..?) jiné ne v představách a snech. Vicky si musí zvyknout nejen na školu a spoustu učení, které ji při přípravě na náročné povolání zdravotní sestřičky čeká, ale i na internážní režim, najít si nové přátele a především získat lásku kluka, který na ni u jaksi dávno zapomněl. Trochu moc úkolů na jednu šestnáctiletou holku!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/2077/par-minut-lasky-SEY-2077.jpg 3.8280

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Víkend

zelena_zabicka

Lanczovou jsem jako náctiletá hltala. Tuhle knížku jsem našla v knihovně mezi vyřazenými a zkusila jsem, jak se mi bude líbit, když už jsem z holky dorostla v dospělou ženu a už mi to nic neříká. První část knihy se mi líbila - popis problémů spojených s přechodem na novou školu, kam hl. hrdinka tak úplně zpočátku nezapadla. Ale zápletka s klukem mi přijde stupidní - ona ho miluje, on to otevřeně táhne na dvě strany, ona ho přesto do háje nepošle... Jako holky jsme taky takhle kvůli klukům blbly, ale nad tímhle teď protáčím oči. Zajímalo by mě, zda bych teď změnila názor i na knihy, které se mi tehdy od Lanczové fakt líbily (např. Mokrá louka, Blíženci, Radka aj.)

Janca001

Zase knížka od které se nejde odtrhnout. Má skvělý děj a je to plné těch různých případů, co se dějou i v reálném životě. Za mě zase super knížka.

SmallLucia
14.09.2017

Příjemná oddechovka.

sonina1
30.07.2017

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila. Pasáže byly zdlouhavé, nic moc ne nedělo a hlavní hrdinka si pořád jen na něco stěžovala. Nicméně asi v 2/3 se vše změnilo a knížka začala být zajímavá. Líbilo se mi popsání školy, protože s tím jsem se s hlavní hrdinkou naprosto ztotožnila. Ale ten konec Lence jen tak neodpustím a doufám že ve své anketě kterou dala na blog - ,,Se kterou z hrdinek se chcete setkat po letech" , vyhraje Vicky:)!

petra3242
24.06.2017

Nebylo to špatné čtení, pro mě takové vrácení se do bezstarostného mládí, kdy jsem tyhle knížky zbožňovala. Jediné, co mi vadí, je otevřený konec. Tak koho si ten Radek nakonec vybral?

pavlinkaa
19.06.2017

Také mohu říct, že se mi kniha líbila. Bylo to příjemné čtení.

Daenerys
15.05.2017

Kdysi jsem hodně jela v kultu LL :o), načtené mám všechny kousky této autorky, i když některé vyšly až dlouho po té, co jsem vyrostla z cílové věkové skupiny, některé vybrané jsem měla v rukou dokonce několikrát. Tohle je zrovna pro mě takový slabší kousek, proto jsem si zápletku příliš nezapamatovala a když přišla nostalgická vlna, sáhla jsem po ní - a opět spokojenost. Ale jak říkám, nebyla to jedna z "TOPEK", nicméně rozhodně zasloužené 4* za nepřekonatelnou čtivost od prvních řádků až do konce. Je fajn se takhle vrátit téměř do dětství, možná za čas sáhnu po další :o)

Mišule_11
29.03.2017

Další příjemná oddychová knížka od této autorky..! :) Obdivovala jsem Viky, že se vydala kvůli klukovi na školu úplně mimo svoji rodnou vesnici, ale hlavně také v tom, že se nevzdala a neodešla po prvních neúspěších! I když k tomu měla jen kousek..! Škoda, jen že ten konec byl až tak rychlý...snesla bych klidně i pokračování, abych věděla, jak se Radek nakonec rozhodl..! :)

Ann98
10.07.2016

Skvělá knížka, moc moc povedená. Děj je tak fantasticky a barvitě popsaný, že nemám slov! Často jsem si říkala, aby Viktorie pustila Radka k vodě, že za to nestojí - zdálo se mi, že se Vicky jeho lásky doprošuje. Katčin bratr Dan by se k ní hodil o moc víc a připadalo mi, že Vicky mu rozhodně nebyla lhostejná.

MíšaK.
27.07.2015

Knížka byla napsaná hezky. Překlepy mi zas tak nevadili jako to, že se Vicky začalo najednou všechno dařit. Konec byl psaný hezky.

Sabka123
26.11.2014

Dobrá kniha, i když otevřený konec, ale až zas tak nevadí. Souhlasím s tím, že tam bylo trošku více překlepů. Byla dobrá, ale ne nejlepší.

bibi 24
15.08.2014

Skvělá knížka, akorát mi vadil ten otevřený konec.
Na druhou stranu jsem si aspoň mohla domyslet jak to dopadlo.

1v8na
07.08.2014

Spoiler - Sice v této knize na můj vkus bylo trošku víc překlepů, ale stejně se mi to líbilo, i když kvůli klukovi bych na školu a na internát nešla.

Nikolarka
07.03.2014

Koncem jsem si nebyla moc jistá, ale bylo to boží!

Paithe
25.12.2013

Unikátní, skvělá, nezapomenutelná kniha! Prostě úžasná lanczovka jako vždy, která vás pokaždé potěší na duchu. :)) Pokaždé obdivuji, jak dokáže autorka příběh podat. :))

Janoska
20.08.2013

Příjemná oddechovka, přečteno za jeden den:-)

Marčullkas
23.07.2013

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:) Dnes sahám po jiné literatuře :)

noo.n.i.c.k
08.07.2013

Pěkná knížka. Škoda, že má otevřený konec. Ale jelikož se jedná o knížku od Lanczové, tak věřím, že i kdyby konec dopsala, tak vše dobře dopadne.

Allka
14.11.2012

Tak tohle byla první knížka od L.L., kterou jsem vlastnila, a zůstala dodnes mojí nejoblíbenější. Vždycky se k ní ráda vrátím, když se chci pobavit i rozněžnit :)

Alexxandra
04.06.2012

Krásná kniha,jen ten konec,v podstatě nevím jak to dopadlo,mohla tu knihu trošičku prodloužit:)a napsat tam jak se ten Radek rozhodl-Ale jinak moc pěkná a zajímavá kniha:)

Lucka66
15.04.2012

Úžasný příběh :) Zhltla jsem ji za tři večery a ráda se k ní vracím :)

mony-c
05.04.2012

Nádherná knížka, včera jsem ji hltala do 4 ráno, nemohla jsem se od ní odlepit jen mě mrzí vždy otevřené konce.

Layss
21.02.2012

Pro mě to byla také první kniha, kterou jsem od Lanczové přečetla. Krásný příběh, jehož části mám pořád ještě v paměti.

Hancza
07.09.2011

První kniha kterou jsem od Lenky Lanczové přečetla. Naprosto mě uchvátila a nutila mě sáhnout po další... Krásný dívčí román, který by neměl chybět v pokojíčku žádné náctileté slečny :)