Pár minut lásky

Pár minut lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2077/bmid_par-minut-lasky-SEY-2077.jpg 4 385 30

Zvolit si střední školu, navíc ve vzdáleném městě, kvůli jednomu klukovi, který v onom městě bydlí, není zrovna nejlepší nápad. Vicky, hlavní hrdinka nového románu, na to přijde velice rychle, ale to už s tím nejde nic dělat. Ono je ve skutečnosti všechno maličko (anebo hodně..?) jiné ne v představách a snech. Vicky si musí zvyknout nejen na školu a spoustu učení, které ji při přípravě na náročné povolání zdravotní sestřičky čeká, ale i na internážní režim, najít si nové přátele a především získat lásku kluka, který na ni u jaksi dávno zapomněl. Trochu moc úkolů na jednu šestnáctiletou holku!... celý text

Nelasp
05.09.2023 4 z 5

Jediná kniha od Lanczové, kterou jsem kdy vlastnila, zbytek byl vždy vypůjčen z knihovny..... Klasika od autorky, která se drží dost podobného hrubého scénáře, což mi vzhledem k věku, kdy jsem její knihy četla vůůůůbec nevadilo

Elulilinka1
30.12.2022 5 z 5

Stále jsem nepřišla na to, kam autorka chodí na tak zajímavé nápady, ale vlastně docela "ze života". V každé knížce se jí podaří vytvořit zcela odlišný a osobitý svět, což je prostě úžasné! Ani se nedivím, že i v dnešní době se jejím knihám pořád dostává takové pozornosti.

tittanie
22.05.2022

Sotva jsem dočetla Souhvězdí labutě, tak jsem si říkala, že má chuť na čtení lanczovek trvá. Nechtěla jsem číst, něco co jsem četla mnohokrát a pamatuju si, tak jsem sáhla po této knize. Trochu se mi některé věci vybavovaly, ale spoustu jsem si jich nepamatovala.
Moc se mi líbilo, jak autorka popsala stres z přechodu ze základky na střední školu. Vrátila jsem se v myšlenkách do svých patnácti a měla jsem přesně ten stejný pocit jako Vicky. Jenom jsem nebyla přesvědčená o Radkovi. A taky je škoda, že autorka nechala otevřený konec.

EvikU.
10.11.2020 4 z 5

Kniha mi nějak utekla ze záznamu. Detaily si nepamatuju. Už je to déle, co jsem ji četla. Ale vím, že se mi líbila. Autorčina kniha mě zatím žádná vyloženě nezklamala.

Lucissia
01.05.2020 5 z 5

Svůj účel kniha splnila, odpočinula jsem si při ní. :-)

Amneris
07.12.2019 5 z 5

Vybrat si školu jen kvůli klukovi, do kterého je Viky zamilovaná, mi přišlo jako zajímavá zápletka. Ačkoliv kvůli němu zažívala průšvihy, jako pozdní příchod na internát, nevzdala se a neutekla po prvním problému a to mi bylo velmi sympatické. Kniha se četla velmi svižně a otevřený konec mi trochu vadil, ale u paní Lanczové jsem si na ně už zvykla.

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Tato knížka mi přijde taková nemastná neslaná. Vicky měla k volbě střední školy svéráznou motivaci a teď se musí srovnat se školou, s internátem i s tím, že staré lásky někdy rezaví... Kriticky bych zhodnotila fakt, že Vicky se v první půlce nic nedaří a ve druhé jí zase vychází úplně všecko...

zelena_zabicka
14.09.2018 2 z 5

Lanczovou jsem jako náctiletá hltala. Tuhle knížku jsem našla v knihovně mezi vyřazenými a zkusila jsem, jak se mi bude líbit, když už jsem z holky dorostla v dospělou ženu a už mi to nic neříká. První část knihy se mi líbila - popis problémů spojených s přechodem na novou školu, kam hl. hrdinka tak úplně zpočátku nezapadla. Ale zápletka s klukem mi přijde stupidní - ona ho miluje, on to otevřeně táhne na dvě strany, ona ho přesto do háje nepošle... Jako holky jsme taky takhle kvůli klukům blbly, ale nad tímhle teď protáčím oči. Zajímalo by mě, zda bych teď změnila názor i na knihy, které se mi tehdy od Lanczové fakt líbily (např. Mokrá louka, Blíženci, Radka aj.)

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Zase knížka od které se nejde odtrhnout. Má skvělý děj a je to plné těch různých případů, co se dějou i v reálném životě. Za mě zase super knížka.

SmallLucia
14.09.2017 3 z 5

Příjemná oddechovka.

sonina1
30.07.2017 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc nelíbila. Pasáže byly zdlouhavé, nic moc ne nedělo a hlavní hrdinka si pořád jen na něco stěžovala. Nicméně asi v 2/3 se vše změnilo a knížka začala být zajímavá. Líbilo se mi popsání školy, protože s tím jsem se s hlavní hrdinkou naprosto ztotožnila. Ale ten konec Lence jen tak neodpustím a doufám že ve své anketě kterou dala na blog - ,,Se kterou z hrdinek se chcete setkat po letech" , vyhraje Vicky:)!

petra3242
24.06.2017 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, pro mě takové vrácení se do bezstarostného mládí, kdy jsem tyhle knížky zbožňovala. Jediné, co mi vadí, je otevřený konec. Tak koho si ten Radek nakonec vybral?

pavlinkaa
19.06.2017 4 z 5

Také mohu říct, že se mi kniha líbila. Bylo to příjemné čtení.

Daenerys
15.05.2017 4 z 5

Kdysi jsem hodně jela v kultu LL :o), načtené mám všechny kousky této autorky, i když některé vyšly až dlouho po té, co jsem vyrostla z cílové věkové skupiny, některé vybrané jsem měla v rukou dokonce několikrát. Tohle je zrovna pro mě takový slabší kousek, proto jsem si zápletku příliš nezapamatovala a když přišla nostalgická vlna, sáhla jsem po ní - a opět spokojenost. Ale jak říkám, nebyla to jedna z "TOPEK", nicméně rozhodně zasloužené 4* za nepřekonatelnou čtivost od prvních řádků až do konce. Je fajn se takhle vrátit téměř do dětství, možná za čas sáhnu po další :o)

Mišule_11
29.03.2017 5 z 5

Další příjemná oddychová knížka od této autorky..! :) Obdivovala jsem Viky, že se vydala kvůli klukovi na školu úplně mimo svoji rodnou vesnici, ale hlavně také v tom, že se nevzdala a neodešla po prvních neúspěších! I když k tomu měla jen kousek..! Škoda, jen že ten konec byl až tak rychlý...snesla bych klidně i pokračování, abych věděla, jak se Radek nakonec rozhodl..! :)

Ann98
10.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka, moc moc povedená. Děj je tak fantasticky a barvitě popsaný, že nemám slov! Často jsem si říkala, aby Viktorie pustila Radka k vodě, že za to nestojí - zdálo se mi, že se Vicky jeho lásky doprošuje. Katčin bratr Dan by se k ní hodil o moc víc a připadalo mi, že Vicky mu rozhodně nebyla lhostejná.

MíšaK.
27.07.2015 3 z 5

Knížka byla napsaná hezky. Překlepy mi zas tak nevadili jako to, že se Vicky začalo najednou všechno dařit. Konec byl psaný hezky.

Sabka123
26.11.2014 3 z 5

Dobrá kniha, i když otevřený konec, ale až zas tak nevadí. Souhlasím s tím, že tam bylo trošku více překlepů. Byla dobrá, ale ne nejlepší.

bibi 24
15.08.2014

Skvělá knížka, akorát mi vadil ten otevřený konec.
Na druhou stranu jsem si aspoň mohla domyslet jak to dopadlo.

1v8na
07.08.2014 4 z 5

Spoiler - Sice v této knize na můj vkus bylo trošku víc překlepů, ale stejně se mi to líbilo, i když kvůli klukovi bych na školu a na internát nešla.

Kniha Pár minut lásky je v