sloninka sloninka komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jedním slovem nádherná kniha. Velmi poutavý děj, který vás vtáhne a musíte dočíst na jedno nadechnutí.

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Skvěle napsáno. Děj mě strhl od první do poslední strany. Nemám co vytknout.

14.10.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha na jeden večer, vtáhla do děje a nepustila. Po dočtení člověk hodně o příběhu přemýšlí a stále se k němu vrací.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krásná kniha, krásný příběh. Jakmile začnete číst, nedá se odložit. Děj má spád a není v ní jediné hluché místo.

11.04.2020 5 z 5

Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my Miloš Kratochvíl

Moc hezky psaná knížka i pro nejmenší děti. Nasmáli jsme se u toho celá rodina. Navíc doplněno pěknými ilustracemi. Syn (tehdy 3 roky) ji dostal předloni na začátku prosince a četli jsme stále dokola snad až do velikonoc. Vloni jsme četli celý listopad a prosinec.

08.01.2014 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Po napínavém a strhujícím začátku, který mě vtáhl do děje, přišlo obrovské zklamání. Poslední třetina knihy se za mě prakticky nedala číst, dočetla jsem jenom proto, abych se ujistila že je to opravdu tak špatné.

10.10.2020 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Stejně jako Tatér ani Cilčina cesta nezklamala. Příběh, na který bude myslet ještě dlouho po dočtení poslední stránky.

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Krásný poutavý příběh. Do páté hvězdy mi chybělo takové to přečtení jedním dechem

11.04.2020 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Úžasná kniha, přečteno jedním dechcem

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nádherná kniha, velmi silný příběh, čtivě psané. Přečetla jsem jedním dechem a i po dvou týdnech se mi stále vrací a musím nad ní přemýšlet. Už dlouho se mi nestalo, aby mně nějaká kniha takto zasáhla.

08.01.2014 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krásný poutavý příběh.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Velmi čtivé a těším se na další díly, přestože jsem vraha odhalila již při jeho prvním objevení v ději. I přesto jsem hltala knihu až do konce.

15.04.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Napínavá detektivka, líbila se mi víc než první díl a rozhodně budu číst další. Velmi čtivé.

15.04.2020 4 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Kniha se mi líbila stejně jako první díl. Rozhodně to nebyl ztracený čas a jdu se vrhnout na třetí díl.

27.04.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pěkně psané a čtivé, ale v některých částech to nemá příliš spád. Není to kniha, kterou bych si přečetla 2x, ale určitě doporučuji přečíst kdo má rád detektivky a ještě nečetl.

08.10.2016 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Velmi silný příběh psaný čtivou formou. Kniha má spát a není jediná pasáž, kde by se čtenář nudil.

06.12.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Druhá kniha od této autorky a opět jsem nadšená. Příběh sice nebyl tak silný jako v první knize, ale dostatečně poutavý, aby knihu člověk přečetl jedním dechem. Doufám, že si autorka udrží vysoce postavenou laťku i u dalších knih, už se na ně těším.

27.01.2014 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Několikrát jsem měla chuť knihu odložit. Nakonec jsem ji dočetla, ale jsem dost zklamaná příběhem ale hlavně stylem autora. Rozhodně existuje dost lepších a poutavěji psaných historických románů. Vím určitě, že k této knize se již nevrátím.

19.01.2014 2 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Krásný příběh, který vás vtáhne do děje.

11.04.2020 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Příjemná oddechovka, líbil se mi příběh a sednul mi i styl autora. Byla to první kniha od tohoto autora co jsem četla a rozhodně se chystám na další.

31.01.2014 4 z 5