Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Knížka je úsměvným vyprávěním malého kluka o nejkouzelnějším a nejvoňavějším období roku. Prosinec je měsíc, kdy se pořád něco děje. Někdy se třeba půl roku nestane nic, ale v prosinci se děje jedna věc za druhou. V pondělí poprvé napadl sníh, v úterý jsem měl horečku, ve středu málem zmrzla paní Vránová, když podle ní stavěl pan Vrána Matýskovi sněhovou babičku, pozítří přijde Mikuláš a blíží se Vánoce! Výkladní skříně jsou nazdobené zlatými řetězy a kouličkami, všude blikají barevné žárovky. V rádiu hrají stále častěji koledy - a my jsme dostali za domácí úkol napsat popis nádraží! Teď, když každý myslí jenom na to, o co si napíše Ježíškovi! Zajímalo by mě, o co si všechny děti píšou. O co nejvíc. A taky bych chtěl vidět, jak velikánskou má Ježíšek schránku na dopisy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70905/mikulas-jezisek-pan-vrana-a-my-70905.jpg 4.549
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:, Triton

Kniha Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my

Bauriska

Milé čtení, krásné ilustrace.

agatha2
21.12.2018

Ke knize se pravidelně vracím, já i dcera, pokaždé v tomto předvánočním období, je to taková naše vánoční stálice. Příběh je skvělý, jako ostatně všechny od pana Kratochvíla, tento je pro nás o to kouzelnější, protože se odehrává o Vánocích. Je plný skvělých hlášek, vtipných situací a nesmíme opomenout úžasné grafické zpracování.

Obuvník
14.10.2018

Knihu mi podstrčila - možná bych se nebál napsat vnutila - moje žena. Zná mě dobře a tuší, že někde uvnitř stále ukrývám toho malého kluka, který s otevřenou pusou poslouchá zvoneček, co svolává nedočkavé děti ke stromečku.
Vánoce jsou takové, jaké si je uděláme. Mohou být hektické, předražené a rozbředlé, nebo taky pohodové, kouzelné a... rozbředlé.
Tohle čtení má jednu super vlastnost. Pokud nejste prvotřídní bručouni a cynici, zahřeje vás tam někde pod hrudním košem. Nebojte se, nebude to bolet :-)

Katulik86
02.08.2018

Byla jsem rada,ze musim preskakovat jen asi 2 odstavce,protoze doma to mame jinak... Ale myslim,ze na zlate prasatko si o Vanocich urcite vzpomeneme :)

Nelly
25.05.2018

Krásná, úsměvná knížka s nádhernými ilustracemi. Na čtení s dětmi v předvánočním čase jako dělaná.

Mergirus
20.12.2017

Nádherná knížka, která zkrátí čekání na Ježíška. Jsosu zde vtipné momenty, které pobaví děti i dospělé. A ilustrace dráždí chuťové buňky.

Lucissia
08.12.2017

Přečteno opět a znova teď před Vánoci a musím říct, že i když už jsem se tam nesmála jako poprvé, stejně měla kniha pro mě i syna obrovské kouzlo a bude každým rokem k předvánočnímu času u nás patřit. :-) A syn, který má letos už šest si knihu vyloženě užíval, jen ten konec jsem musela malinko pozměnit. :-)

knihamouder
30.11.2017

Super knížka, která skvěle doplní předvánoční období. Pobaví, pohladí, dětem udělá radost vyprávěním i krásnými obrázky a dospělé vrátí do dětských let.