slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Poslouchal jsem jako audioknihu. Moje první setkání s Kotletou. Po přečtení dalších jeho knížek musím říct, že tahle je nejslabší. I přes to, že je plná hláškujících, ostrých borců, magických nepřátel a femme fatale hlavního hrdiny. I když je knížka rozdělena do povídek, plynule na sebe navazují a vlastně tvoří jeden příběh. Ten mi chvílemi připadl jen jako pojítko mezi sexuálními scénami. I tak si mně knížka udržela a zbytek Kotletova díla jsem přečetl jedním vrzem a i s větším nadšením.

17.12.2017 4 z 5

V zajetí rychlosti: Životopis Burta Munroa V zajetí rychlosti: Životopis Burta Munroa Tim Hanna

Miluju motorky, cestování a mám rád životopisy opravdu zajímavých lidí - ne těch rádoby celebrit, ale těch kteří dokázali prožít svůj život naplno. Burt Munro jedním z nich určitě je. Kniha pojednává o životě jedné z největších legend motocyklismu. Není tak příběhově plochá jako stejnojmenný film a popisuje téměř celý Burtův život, který byl někdy opravdu zábavný.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Konečně erotika v Nočním klubu, ne jen náznaky jak v minulých dílech. Kniha je stejně kvalitní jako minulé díly, je na upíry nějak nezbilo moc místa. Potěšilo mě osvětlení Karolíniny minulosti. Pobavilo peklo, v čele s vtipálkem Devlinem. Zamrzelo, že autor nedokončil vysvětlení Stínu démona, když už to tam načal a celkově scéna s Wriesem me dost naštvala.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Četl jsem po Vládcích strachu a ze začátku mi celkem vadilo, že nejde o přímé pokračování. Přes počáteční rozlazení jsem se do knihy začetl a zase jsem se od ní nebyl schopný odtrhnout. Musím říct, že příběh mě mockrát neuvěřitelně zaskočil. Že se hned po dočtení pustím do pokračování bylo naprosto jasné.
PS: Kocour je největší sekáč - od začátku až do konce :)

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Můj první Kulhánek. Ke Kulhánkovi jsem se dostal přes Kotletovo Bratrstvo krve. Moc se mi líbí, že oba autoři až na výjimky mají stejný druh upírů. Kniha mi neuvěřitelně sedla a po dočtení Kotlety jsem byl rád, že mám čím zaplnit momentální prázdno. I když děj je hodně předvídatelný, stejně mě bavil a nemohl jsem se od knihy odtrhnout.

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Začal jsem číst na doporučení, jako alternativu k Lovcům Monster. Do knížky jsem se nemohl začíst, neměl jsem chuť se vracet ke čtení. Jediný důvod, proč jsem to dočetl byla nuda. A přitom příběh se mi líbí. Hlavní hrdina je mi i celkem sympatický a celkem jsem se s ním sžil. Nevím, asi mi neseděl autorův (překladatelův) styl. Možná jsme čekal něco víc. Určitě jsem čekal něco víc noir, možná magického Phila Marlowa. Mám nachystaný druhý díl, ale nevím, jestli se k němu někdy dostanu.

17.12.2017 2 z 5

Okovy války Okovy války Larry Correia

Závěr trilogie, odpověď na všechny položené otázky a úžasná akce. Po přečtení mě přepadla až prázdnota. Musím, říct, že příběh jsem neuvěřitelně prožíval.

Magické pouto Magické pouto Larry Correia

Výborné pokračování výborného prvního dílu. Nový silnější nepřítel a a osvětlení toho kde a proč se vzala Moc.

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Něco úplně jiného, než Lovci monster. Takové hodně retro scifi. Prostředí mi připomíná film Svět zítřka. Steampunk jak se patří. Autor si úžasně pohrává s alternativní realitou (mimo jiné si utahuje z neúspěšného malíře z Rakouska).

Hříšníci Hříšníci John Ringo

Nejakčnější díl Lovců monster. Hoodoo komando nemůžou být lidé, to by asi nikdo nevydržel. Zato UPKM z New Orleans nečekaně projevují lidské vlastnosti. Příběh jde z lovu do lovu a Chad nemá pořádně čas ani na sex :)

Grunge Grunge John Ringo

Dynamičtější, než původní série. Jde vidět, že Rango není takový fanoušek do zbraní jako Correia, ale rozhodně to není na škodu. Ironhand je sebevědomější, než Owen a s příběhu to jde cítit. Má i velké zásluhy na rozvoji společnosti a doufám, že se o něm objeví aspoň zmínka v hlavní sérii.
A zase je tu 57, už bych rád věděl, co to znamená :)

Nemesis Nemesis Larry Correia

Lovci monster skoro bez lovců, zato plní Frankse. Odpověď na většinu otázek které vás kolem nejlepšího agenta UPKM mohli trápit.

Legie Legie Larry Correia

Poslouchal jsem jako audioknihu. Další lovci monster. Víc lovců, víc Frankse. Odpovědi na některé otázky které vás kolem agenta UPKM číslo 1 mohli trápit.

Alfa Alfa Larry Correia

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zatím asi nejlepší díl Lovců. Odhaluje předchozí život Earla a částečně i rodu Shackelfordů. Seznámí nás s SFU Jednorožec a objeví se několik nových hlavních postav. Knížce předchází povídka "Tanja, princezna Elfů" která popisuje seznámení Tanji s Edwardem a LM.

Vendeta Vendeta Larry Correia

Posloucháno jako audiokniha. Vysvětlení jednoho z důvodů zášti mezi LM a UPKM. I když naroubování Hooda na stěnu padlích mi příjde trochu křečovité. Kvalita srovnatelná s prvním dílem, jen mnohem víc orků

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Poslouchal jsem jako audioknihu. Úžasný úvod do světa Lovců, člověk není vržen doprostřed děje, ale pěkně se do dění zapojuje stejně jako hlavní hrdina. Závěr U starověkých mi přijde jako uměle vytvořená cesta ke druhému dílu.

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Asi i možná o trochu lepší, než první díl

17.12.2017 5 z 5

Další výborná kniha od C.D. Když jsem ji půjčoval kolegyním, všechny jsem varoval, že jestli se rozvedou, není to má vina.

Mladík v Nevadě Mladík v Nevadě C. D. Payne

Pro mě určitě nejdůležitější a nejlepší díl celé série. Dává mi pro původní pentalogii a Nickův život tak nějak smysl, pro teď happyend. Vlastně téměř celá dosavadní série shrnutá do jednoho příběhu, který prožívá jiný Twisp.

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

První díl, snad nejúžasnější a nejkultovnější pubertální knižní série.