SknihouVrukách SknihouVrukách komentáře u knih

Návrh Návrh Elle Kennedy

Toto bola teda jazda. Od knihy som nemala veľké očakávania, pretože väčšinou ma tento typ knih neosloví, ale séria Off-campus je iná.

V tomto prvom diely sú našimi postavami Hannah a Garrett. Obidvoch som si ich zamilovala. Garret sa zo začiatku správal zvláštne a niektoré jeho hlášky som úplne nepobrala, ale vo výsledku bol úplne úžasná postava a získal titul nový knižný boyfriend. Hannah som si tiež riadne obľúbila. Páčilo sa mi, že autorka dala každej postave aj nejakú temnú stránku a vďaka nim do knihy veľmi pekne vložila vážnejšie témy, ktoré podľa mňa pekne doplnili hlavnú dejovú líniu.

Romantika tu bola úžasná. Síce sa rozbehla až niekde v polovici knihy tak to stalo za to. Títo dvaja mali takú úžasnú chémiu medzi sebou. Boli tu aj nejaké spicy scény, ktoré boli podľa mňa super napísané a užila som si ich. Musím uznať, že začiatok bol trošku pomalší a chvíľku trvalo, kým sa to rozbehlo. Ale potom to chytilo také obrátky, že ani neviem ako rýchlo som touto knihou pretela. Autorka má jednoducho dokonalý štýl písania a mala som neustálu potrebu pretáčať strany.

Za mňa je táto knižka jedna z najlepších, čo sa týka tohto žánru. Bála som sa, že to bude niečo ako After, ale moje obavy boli zbytočne. Túto knižku vám z celého srdca odporúčam. 5/5

29.12.2021 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anne zo Zeleného domu som sa opäť trošku vyhýbala. Filmy a aj seriál som samozrejm videla, dokonca sa mi aj veľmi páčili, kniha ma až tak nelákala, ale potom som ju nečakane našla pod stromčekom a som za to veľmi vďačná.

Anna mi ako hlavná hrdinka prirástla k srdcu už od prvej strany, tak isto ako aj ostatné postavy. Páči sa mi, ako má každá z nich svoj charakter. Milujem priateľstvo medzi Annou a Dianou, Marillu aj jej tvrdosť alebo Matejovu láskavosť. Autorkin kvetnatý štýl písania je dokonalý a k tejto knihe mi veľmi sedel. Celkovo milujem všetky malé aspekty na tejto knihe. Strašné sa mi páči prostredie v knihe a to, ako je vykreslené. Kniha vo mne vyvolala emócie a vždy som sa na jej čítanie veľmi tešila. Toto vydanie je neskutočne krásne a celkovo bola kniha aj veľmi kvalitne preložená.

Obsah som už poznala, ale aj tak ma knihu veľmi bavilo čítať a dokonca som bola aj v napätí. Niektoré situácie v knihe rozosmiali, iné zase zarmútili. V knihe sledujeme pomerme veľký časový úsek, ale keďže kniha bola veľmi dobre spracovaná, takže dej plynul veľmi plynulo.

Knihu vám odporúčam všetkými desiatimi. Je to totálna dokonalosť a nebude ľutovať, že ste si ju prečítali. 5/5✨

05.02.2021 5 z 5

Posol Posol Neal Shusterman

Mám za sebou moju ďalšiu obľúbenú sériu. Táto séria patrí medzi moje najobľúbenejšie a aj keď bol tento diel podľa mňa najslabší, tak sa mi veľmi páčil.

Táto séria je niečo úplne iné. Postavy majú veľmi dobrú psychológiu a sú omnoho viac prepracované ako v iných YA sériách. Hlavne postavy Citra a Rowan sú v tomto diely skôr v úzadí a možno by som chcela vedieť ešte trošku viac o ich osudoch. Dôležitý je tu hlavne Greyson a Nimbus. Aj keď je kniha pomerne dlhá, nemá nejaké extra veľké nudné miesta a dej je neustále v pohybe. Akcie tu síce nie je veľa, ale všetky zápletky vás držia v napätí. Autor má všetko dobre premyslené a vo veľa ohľadoch na prekvapil. Boli tu však aj nejaké nové postavy, v ktorých som mala guláš a celú strašne sa mi plietli.

Autorov štýl písania je úžasný. Má taký špecifický štýl písania, ktorý mne veľmi vyhovuje a veľmi sa mi páči. Oceňujem, že v knihe nie je nejaké extra romantická linka, pretože myslím, že tá by knihe skôr uškodila. Odporúčam sa pri čítaní maximálne sústrediť, aby ste pochopili posledných 100 strán. Ja som nachvíľu nedávala pozor a na posledných stranách som bola trošku dosť zmätená.

Autor napísal úžasný záver serie. Do posledného dielu vložil toľko nových postáv, miest a celkovo zapletiek. Žatva smrti je pre mňa jedna z najkvalitnejších sérii pre mládež (ale aj dospelých, pretože táto séria podľa mňa nemá vekovú kategóriu) na trhu. Aj keď mi to tu trošku chýbali hlavne postavy a možno tu bolo zreteľne menej akcie a skôr veľa teórií, tak knihu hodnotím pozitívne. 4,5/5✨

05.02.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodejka kníh bola veľmi zaujímavá kniha a musím uznať, že aj jedna z najlepších, čo som tento rok čítala.

Kniha je napísaná veľmi zaujímavým, možno až poetickým štýlom písania. Celý príbeh sa nesmie v melanchólii a pocit vojny. To sa dá očakávať, keďže príbeh rozpráva smrť, čo je veľmi zaujímavým aspektom tejto knihy. Ale ani tá nestráca na empatii a emóciách. Kniha je rozdelená do 10 častí a na konci sa dozviete prečo.

Liesel bola veľmi zaujímavá postava, ja som síce očakávala, že bude staršia, ale na svoj vek bola veľmi rozumná. Veľmi sa mi v tejto knihe psychológia postáv. Veľmi mi prišlo zaujímavé, že sme mohli vidieť správanie nemcov v predvojnovom období a celkovo, čo všetko ľudia museli robiť, aby nedostali trest. Veľmi uveriteľné príbeh pôsobil aj vďaka nemeckým slovíčkám v texte. Príbeh sa aj na to že je riadne smutný čítal rýchlo a ľahko a aj keď je príbeh melancholický tak mal v sebe určitú kuzelnosť a nádej

Jedina vec, ktorú by som vytkla je, že občas smrť prezrádza, čo sa bude diať a vývoj príbehu ma nikdy veľmi zaskočil a zhruba som vedela ako to dopadne, takže aj keď bol koniec veľmi smutný tak ma nedojal, lebo som to očakávala.

Knihu určite odporúčam a myslím si, že táto kniha je must-read pre všetky vekové kategórie. Ak ste nečítali, odporúčam sa do knihy pustiť, čo najskôr 5/5

30.10.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Neverím, že som už prečítala tretí diel z tejto dokonalej série. Už ma čaká posledný diel Cieľ a ten už mám samozrejme rozčítaný.

No, dnes budem hovoriť len v skratke, keďže môžem povedať všetko to isté ako doteraz. Zatiaľ je Dean asi môj najmenej obľúbený. Samozrejme ho zbožňujem, ale jednoducho Garrett a Logan sú lepší. Hlavne na konci u mňa klesol. Allie mám však zatiaľ zo všetkých hlavných hrdiniek najradšej. Táto kniha je o dosť viac spicy oproti minulým dielom, ale mne to vôbec nevadilo, keďže si myslím, že Elle Kennedy vie takéto scény písať. Allie a Dean mali sebou úžasnú chémiu.

Veľmi sa mi páčila téma herectva v tejto časti. Akurát, čo sa mi nepáčilo, akým smerom sa ubralo posledných pár strán. To bolo mierne divné a neviem, či sa to tam až tak hodilo. Elle Kennedy píše strašne čtivo, takže knižku som opäť prečítala asi za tri dni. Teraz mám pred sebou už len posledný diel (v aj vyšiel aj doplnkový diel The Legacy) a som zvedavá, čo priniesie ten. 5/5

14.01.2022 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Z tejto knihy mám veľmi silný negatívny čitateľský zážitok. V dnešnej recenzií by som vám rada povedala všetky dôvody, prečo nemám rada After.

Začnem postavami. Správanie priam každej postavy v tejto knihe je toxické. Tessa je tá najviac naivná, hlúpa hlavná hrdinka, ktorú som kedy videla a Hardin je jeden hnusný manipulátor a ešte má aj nasilnicke sklony. Potom tú máme ďalšiu toxickú postavu a to je Tessina matka, ktorá si myslí, že môže stále mať nad jej dcérou kontrolu. Neskutočne ma vytáčala Noah mi tiež prišiel čudný a nesympatický. Jediná normálna postava je tu Landon a vcelku aj jeho rodina. Predstavte si dve postavy ako Tessa a Hardin a čo vám vznikne ? Najviac toxický vzťah. Títo dvaja spolu nemajú určite dobrý vzťah, ale zase na druhej strane sú pekný príklad toho ako to nemá vo vzťahu nikdy vyzerať. “Veľmi sa mi páčilo", ako si Hardin celú dobu myslel, že Tessa je jeho majetok. Nesmiem zabudnúť, že kniha je One Direction fanfiction. Neviem, ale ja som tam nevidela žiadnu podobu. Príde mi nechutné, že Harry Styles mal 17/18, keď autorka o ňom napísala tento príbeh. Ona mala myslím 25.????

Dej tejto knihy bol extrémne nezáživný. Naše dve úžasné hlavne postavy sa stále iba hádali. Celú knihu som čakala, kedy náš najlepší Hardin Tesse dá facku alebo niečo podobné. Normálny človek by si to samozrejme vydiskutoval, ale nie oni všetky ich problémy riešili sexom. Prišlo mi, že ich vzťah ani o ničom inom nebol. Opisy týchto scén boli samozrejme "veľmi kvalitne " napísané a boli skoro v každej kapitole. Romantika to teda určite nebola a romantická linka za mňa nula bodov. Úplne zbytočne to má 600 stran a keby to malo max.350 strán tak by to bolo omnoho lepšie. Žiadne prekvapivé zvraty tu nenájdete a celú knihu budete čakať, či sa tam niečo okrem ich hádok stane. Spoiler : Nestane. Ešte mi aj prišla že autorka normalizuje psychické týranie zo strany mužov. Myslíte, že to malo aspoň nejakú pointu ? Samozrejme, že nie. Stále som mala pocit, ako keby autorka hovorila, že je to vlastne v poriadku.
Keď sa na konci kniha mierne zlepšila tak prišiel koniec a s ním aj ten najviac klišé zvrat, kde sa mi potvrdilo aká je Tessa hlúpa, spolu aj s ostatnými postávami. Možno maximálne Molly preukázala nejakú inteligenciu. Trošku ma to navnadilo na druhý diel, pretože reálne by ma zaujímalo ako sa toto vyvinie. Normálne to vám bolo také klišé, že ma to až začalo zaujímať.????
Jedine plus tejto knihy je to, že to bolo čtivé Keby sa to čítala pomaly tak neviem, či by som sa na koniec dostala. Po tom celom hype som sklamaná, ale viac ako z knihy som sklamaná z toho, že tento príbeh je považovaný za jednu z najlepších romantických knih a mladým dievčatám vpodstate hovorí, že správanie chlapcov podobné Hardinovi je vlastne v poriadku. 1,5/5✨
Knižku som čítala vrámci knižnej štafety od @andys_bookish_imagination ????

02.04.2021 1 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Toto bola väčšia pecka ako som očakávala. Ja som do knihy išla s tým, že som vôbec nevedela o čom je a dej má príjemne prekvapil. Od začiatku až do konca, bol nabitý akciou a zvratmi. Miestami bol dej až drsný, čo dávam ako plus. Postavy som si obľúbila. Ich charakteri mi sadli a v ich vzťahu som od začiatku fandila. Romantická linka sa určite bude páčil aj milovníkom hate-love romantík. Okrem dobre napísaných hlavných postáv sme tu však mali aj úžasné vedľajšie postavy. Niektoré ich osudy má však veľmi zamrzeli. Pokiaľ máte radi napätie, tak pri knižke budete v napätí celú dobu, keďže dej je nepredvídateľný. Aj keď ten koniec je podľa mňa jasný ako facka a ja som si ho stihla aj vyspoilerovať. Kniha obsahuje aj pieseň, ktorú pokiaľ sa nemýlim napísala samotná autorka a musím uznať, že odviedla dobrú prácu. Taktiež odviedla úžasnú prácu pri tvorení sveta hier. Mne sa ten svet niečím strašne páčil a mám nejakú potrebu si k ňom zisťovať viac. Knihe nemám čo vytknúť, pokiaľ ste nečítala tak maximálne odporúčam, ale päť hviezdičiek si nechám na ďalšie diely, lebo predsa ten koniec som očakávala. 4,5/5✨

06.12.2020 5 z 5

Cieľ Cieľ Elle Kennedy

Tento diel nebol zlý, ale za mňa bol najslabší. Dialo sa tam niečo iné, ako v ostatných dieloch a mne sa to tam nehodilo.

V tomto diely je hlavnou témou neplánované tehotenstvo, čo bolo zaujímavé, ale neviem, či sa mi to do tejto knihy hodilo. Prišlo mi to také zvláštne a proste to nešlo s touto sériou dokopy. Príbeh sa odohráva v rovnakej časovej línií ako Skóre, takže uvidíte určite události z iného pohľadu. Hlavnými postavami sú tu Trucker a Sabrina. Trucker je proste zlatíčko. Sabrinu som v minulých dieloch nemala rada, ale tu som si ju obľúbila. Akurát mi vadilo, že občas bola nerozhodná.

Ďalej mi prišlo, že v tejto časti bolo menej spicy scén, ale to bude súvisieť asi s témou knihy. Inak romantická linka medzi nimi bola úžasná a Trucker mi dával riadne good boy vibes. Tento diel celkovo na mňa pôsobil tak milo. Musím povedať, že to bolo príjemné zakončenie série. Aj keď sa mi tento diel páčil najmenej tak som ho prečítala extra rýchlo, keďže autorkin štýl písania je úžasný.

Túto sériu vám môžem len a len odporučiť. Nemôžem sa dočkať, keď si prečítam doplnkový diel The Legacy. 4/5

25.02.2022 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Budete prekvapení, keď poviem, že Off-Campus ? Asi nie. Túto knižku som prečítala tak rýchlo, že som vás ani nestihla informovať, že ju čítam.

Tento diel bol slabší ako prvý diel Návrh, ale stále veľmi dobrý. Hlavnými postavami sú Grace a Logan. Logan bol úžasná postava a už na začiatku som si ho obľúbila.S Grace to už bolo horšie, keďže mi neprišla až taká zaujímavá a bola pomerne nudná. Jej najlepšia kamoška Ramona bola . Samozrejme sa tu ako vedľajšie postavy obľúbili aj moji milovaní Hannah a Garrett. Romantika medzi nimi bola úžasná a mali sme tu aj viac spicy scén ako v jednotke. Na tejto sérii milujem okrem úžasných mužských postáv prostredie univerzity Briar.

Autorka sa opäť pustila do trošku vážnejších tém, takže nie je to len sladká romantika, ale čo sa týka vážnejších tém, tie v prvej časti ma oslovili viac. Samozrejme to bolo super, ale keď to takto porovnám bolo to trošku slabšie. Tiež sa mi páčila zápletka so školským rádiom. Na týchto knihách milujem aké sú čtivé. Reálne som túto knižku prečítala za 48 hodín. Keby som chcela tak ju prečítam za jeden deň, ale musela som si ju šetriť.

Odporúčam všetkými desiatiami, aj keď musím uznať, že v niektorých častiach je knižka trošku problematická. Hodnotím 4, 5/5, keďže prvý diel sa mi páčil viac.

14.01.2022 4 z 5

Vrania šestka Vrania šestka Leigh Bardugo

Konečne som dostala k Vranej šestke a aj keď sa mi kniha veľmi páčila som z nej trošku sklamaná, lebo som očakávala viac.

Prvých zhruba 120 strán bola strašne pomalých, ale našťastie ma to bavilo a potom sa to konečne rozbehlo. Na celej knihe ma bavili najviac postavy. Mali omnoho viac prepracované charaktery ako postavy z Griši a najviac sa mi na nich páčilo, že neboli dokonalí, mali svoje chyby a hlavne boli to kriminálnici. Grishaverse je neskutočne prepracovaný svet a som rada, že autorka sa povenovala Ketterdamu a teším sa naň v ďalšej knihe. Po strane 100 sa dej začal rozbiehať. Autorka sa povenovala akcii, stále nás prekvapovala zvratmi a mňa to dosť bavilo čítať a často som bola prekvapená a v napätí.

Táto kniha je určite lepšie napísaná ako Grisha. Autorka používa komplikovanejší jazyk a celkovo sa hrá veľmi pekne so slovami. Miestami sa to možno trošku ťažšie čítalo, lebo kniha je komplexnejšia. Veľmi sa mi páčilo, ako každá postava mala svoju backstory, takže autorka sa aj s nimi ako som už hovorila veľmi pekne vyhrala. Páčilo sa mi, že aj keď sa niečo nedarilo postavy sa nevzdali a Kaz mal vždy ďalší plán. Grafická stránka tejto knihy je úžasná a dokonca sú tu až dve mapy. Nemôžem zabudnúť na čiernu oriezku.

Prečo ma kniha teda svojím spôsobom sklamala ? Proste som očakávala viac a dostala som iba super 4-hviezdičkovú knihu a ja som chcela niečo, čo má chytí a nepustí. Akurát škoda, že som ju čítala, keď som mala menej času, inak si myslím, že by som si ju užila viac. Koniec bol zaujímavý, určite ma navnadil na druhý diel, ktorý by som rada stihla ešte tento mesiac.

Určite vám to odporúčam, lebo sa mi to fakt páčilo, ale ešte trošku mi tam niečo chýbalo. 4/5

14.05.2021 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Wau, wau a ešte raz wau. Kosec sa mi strašne páčil, ale Nimbus bol ešte lepší. Kniha sa zaoberá zvratmi z prvého dielu a zároveň sa dozvedáme niečo nové o Nimbovi. Ako som už spomínala v recenzii na Kosca, postavy sú veľmi dobre vykreslené a každá z nich má svoj vlastný charakter. Neviem či sa vám kniha bude páčiť ak máte radi akciu, lebo v knihe je síce akcia, ale je jej málo. Autor sa skôr zaoberá odkrývaním nových informácií a pocitmi. Kniha má tri dejové línie (Citra, Rowan a jedna nová postava). Mňa bavila najviac línia s Citrou.
Oceňujem, že autor do knihy Ned žiadnu zbytočnú romantiku, ktorá by knihu pokazila. Kniha sa dobre číta, keďže autor vie ako udržať u čitateľa pozornosť a má úžasný štýl písania. Posledných 20 strán bol masaker a stále som nespracovala čo autor spravil. A hlavne prečo to spravil. Skončilo to jedným slovom strašne a už si musím prečítať Posla. Aj keď tento diel má byť o dosť slabší. 5/5✨

02.08.2020 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Knihe Kosec som sa dlho vyhýbala a nechápem prečo, keďže táto kniha bola úžasná. Musím povedať, že som nič podobné nečítala. Dej mal síce hluché miesta, kde sa nič nedialo, ale autor mal tak dobrý štýl písania, že vám to vlastne ani nevadilo. Postavy boli premyslené, mali charakter a neboli odfláknuto napísaná. Autor skvelo zvládol napísať hlavnú hrdinku. Každá postava mala svôj jedinečný charakter. Prekvapilo ma, že v knihe bola romantika. A to je podľa mňa aj dobre, keďže je možné, že romantika by knihe uškodila. Na konci každej kapitoly boli zápisy z denníkov koscov. Mňa osobne nebavili, ale to je iba môj osobný problém, kedže ma nikdy nebavia takéto veci v knihách. Svet bol premyslený a často som sa zamýšľala, či by to takto mohlo v budúcnosti fungovať. Bola som rada, že na konci bola a akcia. Niektoré zvraty ma strašné prekvapili a asi ani jeden zvrat som neočakávala. Kniha určite patrí medzi najlepšie vo svete YA. Toto si musíte prečítať. 5/5✨

03.05.2020 5 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Evelyn Hugo sa zaradila medzi najlepšie knihy za rok 2021, ale aj medzi moje srdcovky. Dnes by som vás všetkých chcela nalákať na túto knižku, pretože si zaslúži vašu pozornosť.

Kniha je neskutočne realisticky napísaná a nebudem klamať nechcela som veriť, že Evelyn je len fiktívna postava. Postav je v knihe veľa, ale nebojte sa že by sa v nich nedalo zorientovať. Kniha je rozdela do siedmych častí - sedem manželov a postupne spoznávate život Evelyn. Príbeh je odohrava v Hollywoode, v 60.rokoch a mňa toto prostredie nesmierne fascinuje. Postavy boli realistické a celkovo príbeh bol reálny, a preto možno miestami trošku krutý.

Autorka sa pustila do niekoľkých tém, ktorá mňa osobne zaujali. Veľkú časť tejto knihy tvorí LGBT, ale aj pokiaľ ho v knihách nevyhľadávate ako aj ja, tak tu je to úplne niečo iné ako bežné v knihách býva. Okrem toho autorka do knihy vložila aj tému domáceho násilia. Páčilo sa mi, že autorka v knihe vykreslila reálny život celebrít a dobre ukázala, čo všetko sú celebrity schopné pre slávu a kariéru spraviť. Filmová téma mi veľmi sadla a chcela by som vidieť všetky tie filmy, šaty a pod.

Rozprávačka Monique mi veľmi sadla a páčilo sa mi to odhalenie a prepojenie s ňou na konci. Nebudem klamať, veľmi ma to prekvapilo a toto som nečakala. Som spokojná so všetkými odhaleniami. Autorkin štýl písania je dokonalý a mala som pocit, že Evelyn mi príbeh rozpráva niekde pri koláčiku a ja som nevedela prestať čítať.

Knižku vám odporúčam všetkými desiatimi a dúfam, že ju na Instagrame budem vidieť častejšie. 5/5

14.07.2021 5 z 5

Uvoľnení Uvoľnení Neal Shusterman

Od Neala Shustermana som už čítala môjho milovaného Kosca, a preto som sa na knihu Uvoľnení veľmi tešila. Zo začiatku som sa nevedela do príbehu začítať. Nesadli mi postavy, dej pomerne stagnoval a ja som si hovorila : „Čo som si to zase požičala!!" Ale potom sa to strašné zlepšilo. Postavy sa mi na koniec veľmi páčili, pretože každá z nich mala som určitý charakter. Dej bol zo začiatku slabší, ale potom sa dej začal zamotávať a ja som si čítanie náramne užívala. Hlavne posledných 100 strán bolo veľmi zaujímavých a bola som v strašnom napätí. Kniha prináša aj zaujímavé otázky na zamyslite a podľa je táto kniha veľmi dobrý podnet na diskusiu. Shusterman opäť dal do deja zaujímavé myšlienky na zamyslenie. Ku koncu som si hovorila, že asi ako to dopadne. Tento typ konca som neočakávala, asi som bola viac pesimistická, ale vo výsledku som s ním spokojná. Príbeh síce nie je až tak akčný a nečakala som, že kniha bude mať dve dejové línie, ktoré sa v určitej časti prelínajú. Kapitoly boli kratučké a toto dielo vám za mňa môžem odporučiť. 4/5✨

09.10.2020 4 z 5

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

Tak dlho som sa vyhýbala sérii Trón zo skla a nikdy som si nemyslela, že sa do nej pustím. A teraz vlastne nerozumiem, prečo som sa tejto knihe tak vyhýbala. Prvých 80 strán som z knihy nebola až tak nadšená. Zápletka bola horšia ako som očakávala a dej som očakávala úplne iný. Hovorila som si : „Toto je ten slávny Trón zo skla? " Avšak ako som čítala knihu dlhšie tak si ma niečím strašné získala a ja som si zamilovala každú stránku. Postavy boli úplne dokonalé, najviac som si obľúbila Doriana. Aj hlavne hrdinka mi sadla, ale chcela by som vedieť viac z jej minulosti. Romantická linka pekne dopĺňala dej a nebola tak nejak extra nútená. Už sa teším ako sa v ďalších dieloch dozviem viac o Tom svete a postavách. Massová má veľmi dobrý štýl písania a nevadilo mi, že kniha je písaná z tretej osoby. Nenechajte sa prvou knihou odradiť. Verím, že autorka si nechala tento diel na zahriatie a ďalšie diely budú ešte lepšie. Kniha nebola až tak akčná, akcia sa vyskytla až ku koncu. Tá však bola súper a v niektorých častiach som si myslela, že to nedopadne tak ako by som chcela. 4,5/5✨

01.07.2020 5 z 5

Nedaj sa! Vzostup a pád Simona Snowa Nedaj sa! Vzostup a pád Simona Snowa Rainbow Rowell

Na knihu som sa veľmi tešila, ale nakoniec to bola jedna veľká katastrofa. Autorka podľa mňa nevie písať Fantasy a mala by radšej písať knihu Fangirl a Eleanor & Park. Prvých 150 strán sa prakticky nič nedialo. Kniha bola nudná a strašné kopírovala Harryho Pottera. Myslela som si, že sa to zlepší, ale nezlepšilo. Akcia bola asi iba na posledných 80 stranách. Postavy mi vôbec neprirastli k srdci. Ani jednu som si neobľúbila a LGBT zápletka mi prišla totálne zbytočná. Tie zaklínadlá, to bola čistá katastrofa a prišlo mi, že autorka nemá fantáziu. Ešte aj koniec sa mi podarilo odhadnúť (až na jednu vec). Asi jedna vec ma prekvapila. Jediné plus tejto knihe je to, že sa rychlo číta a mám peknú obálku. Neodporúčam. 2/5✨

19.06.2020 2 z 5

P.S. Mám ťa rada P.S. Mám ťa rada Kasie West

Toto je druhá kniha,ktorú som od autorky čítali a obe boli na tej istej úrovni. Knihy od Kasie West sú také letne oddychovky k bazénu/moru. Autorka pekne a pútavo píše, núti vás to čítať ďalej. Kniha bola predvídateľná a žiaden dejový zvrat sa tu tiež nestal. Postavy boli sympatické. Ďalšia vec čo sa mi páčila bolo to,ako autorka do knihy zapojila hudbu. Od autorky si určite prečítam aj Frajera na záskok/Náhradního kluka a tešim sa aj na ďalšie knihy, ktoré u nás od tejto autorky výdu. 4,5*/5*

08.08.2018 5 z 5

Kniha sa mi veľmi páčila, bola akčná a napínavá. Rozhodne to nemá na pôvodnú sériu, ale nie je to zlé.

03.12.2017 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Milujem atmosférické knihy a Addie LaRue mi veľmi sadla do tejto jesennej atmosféry.

Knihu by som odporučila všetkým, ktorí majú radi príbehy plné tajomna a lásky. Ale upozorňujem, že toto je kniha, ktorú neodporúčam čítať rýchlo. Toto dielo si jednoducho musíte vychutnať. Veľmi ma bavilo sledovať život Addie a aké je to žiť ako "neviditeľná". Tiež v tejto knihe spoznávame Henryho, ktorého som si ako postavu veľmi obľúbila.

Na knihe som si zamilovala to ako je napísané. Veľmi mi sadol lyrický štýl písania a celkovo celá atmosféra knihy. Príbeh sa vyvíja pomaly, akciu nečakajte. Ale kniha je napísaná tak, že si budete vychutnávať každú jej vetu. Veľmi som si zamilovala aj veľmi prečítanú linku medzi postavami. Takýto krásny vzťah som v knihe dávno nevidela. Spoznávať budete aj rôzne kultúry a všetko dopĺňa úžasná mágia. V knihe nájdete aj reprezentáciu queer postáv, čo som vôbec nečakala.

Kniha je nádherne grafický spracovaná či už z vonku alebo z vnútra. Vlastne ona je nádherná celá. Knihu odporúčam pokiaľ si chcete prečítať niečo s melancholickou atmosférou a postavami, ktoré si zamilujete.
Táto kniha je to práve orechové pre knihomolov vďaka spomínaným knihám a knihupectvam. Jednoducho, Addie LaRue si musíte všetci prečítať. 5/5

Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @slovart_vyd @booklabsk

17.10.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ani neviete ako veľmi ma táto kniha zaujala. Bolo to zas niečo iné, ako bežné čítam a som veľmi rada, že som sa k tejto knižke dostala.

Španielsko. Generál Franco. Daniel a jeho fotoaparát. To všetko nájdete v tejto knihe. Z týchto 500 strán som si odniesla obrovský čitateľský zážitok. Avšak, tých 500 strán sa vôbec nebojte. Kniha je písaná pomocou krátkych kapitol a dej rýchlo ubieha. Autorke sa podarilo vykresliť diktatúru v Španielsku tak, že kniha je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Príbeh skúmame z niekoľkých pohľadov, takže v kapitolách sledujete rôzne príbehy. Naše hlavné postavy Ana a Daniel mi boli veľmi sympatické a veľmi sa mi páčili ich charaktery. Celkovo každá postava mala dobre vykreslený charakter a neboli plocho napísané.Som rada, že romantická linka medzi nimi sa odohrala na pozadí príbehu a dej nerušila. Páčilo sa mi, aká bola reálna. Autorka odhalila kus histórie, o ktorom sa veľmi nehovorí. Kniha vo mne vyvolala emócie a od jej čítania som sa nevedela odbehnúť. Jednoducho ma chytila a už nepustila.

Celkový nápad a spracovanie je úžasné a označenie Humbooktip je zaslúžené. Odporúčam aj pokiaľ nemáte radi dejepis, pretože táto kniha nie je len o histórii. Je o ľuďoch, o láske dvoch mladých ľudí a tajomstvách zo Španielska. Som rada, že som si knihu prečítala. Túto knihu budem asi odporúčať každému a určite si zaslúži vašu pozornosť. Dokonca sa zaradila na zoznam najlepších knih roku 2021. 5/5✨
Za poskytnutie knižky pre vás do súťaže ďakujem @gorila.sk

17.02.2021 5 z 5