Skawin Skawin komentáře u knih

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Ke knize jsem se dostala náhodou, když jsem ji odvážela mance z lázní a odložila ji doma. Dlouho mi tam ležela. Už jsem ji chtěla vrátit, ale nejdříve jsem nahlédla.. a bylo to. Život paní Aghaty mě pohltil. Tato kniha není jen o vzpomínkách, ale hlavně o životním optimismu, nadhledu a toleranci. Paní Aghata měla úspěch protože byla moudrá a přestože (nebo spíše také protože) nechodila do škol..

24.10.2014 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Pokud chcete své děti (i sebe) navést na cestu sebepoznání a šťastného žití, je tato dětská verze "duchovní" literatury ideálním pomocníkem. Nelze než doporučit...

02.05.2014 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

První jsem viděla film, který mě oslovil a tak jsem se na knížku opravdu těšila - nezklamala mě. Poetické vyprávění o dětství, stráveném v milovaném kraji Provance. Krásný jazyk, vtipné příhody a i ty "nevtipné" jsou podány s takovou grácií, že z nich má člověk dobrý pocit. Kdybychom všichni tak uměli pohlížet na své dětství a "rodnou hroudu"..

28.04.2014 5 z 5

Co k této knize říci? Snad jen to, že je to další úžasný kamínek do mozaiky Probuzení..
Snad ještě citát : "Slovo "odpuštění" se užívá už dva tisíce let, ale jen velmi málo lidí ví, co znamená. Nemůžete odpustit sobě ani druhým, dokud se ztotožňujete se svou minulostí. Odpustit můžete pouze tehdy, když žijete v přítomném okamžiku. Tím učiníte minulost bezmocnou a uvědomíte si, že nic z toho co jste kdy udělali druhým nebo co druzí udělali vám, nemůže ovlivnit podstatu toho, čím opravdu jste. Pojem Odpuštění se pak stane zbytečným"

18.04.2014 5 z 5

Všechno je jinak Všechno je jinak Jan Werich

Jemný laskavý humor pana Wericha mě oslovuje čím dál víc. Při čtení těchto povídek jsem měla chvílemi pocit, že je mým přítelem, který se se mnou dělí o své myšlenky. Co víc na to říct...

23.03.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Pracuji v knihovně a jelikož se na Nesba "stojí fronty", tak mi nedalo, abych jej také nezkusila. Detektivky mám ráda a autor mě opravdu nezklamal. Čtivé, napínavé a ne vše je tak, jak na první pohled vypadá - kniha má prostě vše, co má správná detektivka mít.

08.01.2014 4 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Kniha se pěkně a lehce četla. Dala bych 4 hvězdičky, ale ten konec nebyl nic pro mě. Chápu autorku, ale na mě to je moc červené a v životě nereálné

02.01.2022 3 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Stejně milé a příjemné čtení jako u všech ostatních dílů. Pokud si chcete oddechnout, tak ač je Hraničář zařazen do dětské literatury - doporučuji :-)

10.09.2020 5 z 5

Krásná čarodějka Krásná čarodějka Vladimír Neff

Třetí díl příběhů Petra Kukaně je stejným jazykovým klenotem jako dva předchozí. Kniha je zábavná, ale i poučná...

23.07.2020 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Skvěle napsaný román o hrůzách osídlování Ameriky a vyvražďování místních obyvatel. Posloucháno jako audio - namluvil Jiří Zavřel.

26.06.2020 5 z 5

S Jaroslavem Duškem v mnohém souzním a obdivuji, jak dokáže dát své myšlenky do slov tak, jak já bohužel neumím. A krásně si slovy hraje. Ze mě, TvaRyTmy, Duše K... A takovým příkladem je i tato kniha :-)

24.04.2020 5 z 5

Karel Čapek je pro mě symbolem inteligence, lidskosti, pokory a geniality. Pokaždé kdy čtu nějakou jeho knihu či povídku nepřestávám se divit jeho nadčasovosti a samozřejmě nádherné práci s českým jazykem. Tato trilogie byla pro mě na jednu stranu těžkým čtením na druhou stranu čtením svým způsobem povznášejícím... "Bože, těch lidí! Ať jsi kdokoliv, poznávám tě. Vždyť tím jsme si nejvíce rovni, že každý z nás žije nějakou jinou možnost."

12.04.2020 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Posloucháno jako audio kniha. Výborná dramatizace!

08.04.2020 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Posloucháno jako audiokniha. Narazila jsem na ni náhodou aniž bych četla nebo slyšela předchozí knihu - Pan Mercedes. Síla hlasů všech herců i silný příběh mě "donutili" "začíst se" i do Pana Mercedesa...

16.03.2020 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Krásně zpracovaný fantasy román trochu připomínající Hraničářova učně.

04.06.2019 5 z 5

Chesapeake I. Chesapeake I. James Albert Michener

Knihu jsem náhodně vytáhla z knihovny a on to byl takový literární a historický poklad! Vřele doporučuji každému koho zajímají počátky osídlování USA.

02.04.2019 5 z 5

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Paní Daniela mě asi nikdy nepřestane překvapovat... Některé povídky jsou opravdu trefou do černého. Kane z nich život v celé své šíři...

22.01.2019 4 z 5

Kdo zachránil jeden život Kdo zachránil jeden život Ilona Borská

Krásně napsaný příběh jednoho silného člověka.

27.11.2018 5 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Často se mi stává, že si mě knihy najdou samy a dostane se mi do rukou přesně ta, kterou v danou dobu potřebuji. Tak to bylo i s touto knihou. Drsná alpská krajina začátkem padesátých let, hledání sama sebe skrz příběhy jiných a pochopení, že s "osudem" bojovat nelze... Skláním se před autorem, protože jako prvotina tento román rozhodně nevypadá...

08.11.2018 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Velmi zajímavý závěrečný díl poutavé sci-fi série. Přečteno za víkend :-)

04.12.2017 5 z 5