Chesapeake I.

Chesapeake I. https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62798/chesapeake-i-62798.jpg 5 20 5

Osidlování zátoky Chesapeake od 17. století, až po George Washingtona a jeho boje za nezávislost.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Chesapeake , 1978

Pavlaj
10.05.2023 5 z 5

Výborný historický román mapující osidlování východního pobřeží. Indiáni, námořníci, lovci kožešin, plantážníci, stavitelé lodí, piráti a otroci: ti všichni defilují na březích zálivu Chesapeake a suché letopočty a místopis ožívají reálnými příběhy. Nejvíc mě fascinovalo přiblížení zrodu kvakerského hnutí a jejich boje za osvobození otroků (ten boj trval skoro dvě století, ale nevzdali ho). A taky jejich pojetí pacifismu: "Hledáme mír, chráníme se však před vzteklými psy."
Stavba románu velmi podobná Havaji, jak už tu někdo zmiňoval.
Jdu shánět druhý díl.

tomas3272
11.05.2021 4 z 5

Trochu jiné čtivo než obvykle. Kniha plyne velice rychle a na to, že není moc času si vytvořit vztah s postavami, tak se to překvapivě daří. Velice zajímavé okénko do osidlování Spojených států.

Adapa
02.09.2019 5 z 5

Skvělý román, který mě dokázal vcucnout do zálivu Chesapeake, donutil mě hledat na mapě jednotlivé řeky, osady...

Před cca 20-25 lety jsem četl od tohoto autora román Havaj, nadchlo mě to, teď jsem se dostal k tomuto a vidím zde hodně podobností. Kdo četl jeden z těch románů, měl by co nejdříve přečíst i ten druhý.

Líbí se mi jak desetiletí, staletí plynou a jednotliví členové tří hlavních rodin se stále setkávají, prolínají a život jde krásně dál.

Všem rozhodně doporučuji.

Skawin
02.04.2019 5 z 5

Knihu jsem náhodně vytáhla z knihovny a on to byl takový literární a historický poklad! Vřele doporučuji každému koho zajímají počátky osídlování USA.

danka13
10.12.2017 5 z 5

Opět mě spisovatel nezklamal, s radostí jsem otevřela druhý díl, škoda, že jsou jen dva.