Sníh, oheň, vina a smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Silný román o neopětované lásce, záhadné vraždě a strhujícím pátrání Mladý vídeňský historik Max Schreiber přijíždí na podzim 1950 do vesničky v tyrolských horách, aby zde prozkoumal vraždu čarodějnice, která se odehrála v devatenáctém století. Zjišťuje, že čelit archaickému alpskému světu a uzavřené a nedůvěřivé komunitě, která má svá vlastní pravidla, znamená cítit se odcizeně a izolovaně. Ve své samotě se Schreiber bezhlavě zamiluje do mladé němé ženy, o niž však usiluje další muž. Když za záhadných okolností zemře jeden z venkovanů, stodolu zachvátí plameny, zima udeří brutální silou a na vesnici se řítí jedna lavina za druhou, situace se v sevření klaustrofobie a strachu ze smrti vyhrotí k nesnesení a Schreiber beze stopy zmizí. O více než půl století později se jeden starý muž rozhodne konečně přijít na kloub tomu, co se před všemi těmi lety stalo. Pronásledován vlastním stínem se vrací do vesnice využít svou poslední šanci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343388/big_snih-ohen-vina-a-smrt-xck-343388.jpg 3.880
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host
Originální název:

Der Schnee, das Feuer, die Schuld und der Tod, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Sníh, oheň, vina a smrt

Ajinka126
12. listopadu

Klady: Skvělá atmoféra. Dobře popsané postavy. Styl vyprávění mě bavil.
Zápory: Chaotičnost na začátku knihy. Než si zvyknete na autorův styl psaní. Závěr knihy mě neuspokojil. A malinko jsem byla zklamaná, že nešlo o tolik napětí a záhad. Místy to připomínalo špatně napsanou romanitku.
Celkově - kniha se mi četla dobře. Kéž by tam bylo víc tajemství a strachu.

loskatos
02.11.2021

V nekterych pasazich jsem byl presvedcen, ze knihu odlozim a nedoctu. Zaslouzily by zkraceni. Ale s koncem js byl rad, ze jsem docetl celou knihu.


madem
31.10.2021

Kniha mi celou dobu připomínala film Temné údolí (2014). Taky osamělý muž přijíždí do vesnice a během zimy se odehrává cosi tajemného. Kniha ale plynula mnohem pomaleji. Hlavní hrdina se stále procházel, měnil svoje alter ega, přeskakoval ve formě vyprávění. Ke konci děj začíná odsýpat, ale vy už možná tušíte, jak to skončí.

Andulka78
09.02.2021

Právě jsem ji dočetl. Sníh venku a mrazy pouze umocnily zvláštní silnou atmosféru, při které si představujete sama sebe v odřízlé vesnici vysoko v horách, kde zvyky a čas běží jinak než dole v údolí. Sledujete se vzrušením dvě prolínající se dějové linky vzdálené od sebe několik desetiletí. Empatický a citlivý čtenář bude potěšen. Pro ostatní, kteří hledají detektivní román s rychlým dějem to bude pravděpodobně zklamání, či knížku v polovině vzdají. Trpělivým se vyplatí počkat na poslední pětinu.
Autor zemřel v roce 2018, dva roky po vydání ve věku 52 let.

kacakrel
09.01.2021

skvělá atmosféra odříznuté horské vesnice, naskakuje z toho husí kůže... tísnivé, depresivní, ale přesto nakonec i jakési smíření. Začátek je trochu pomalejší, ale tak nějak mi to všechno dávalo smysl, četla jsem jedním dechem. Výborná kniha na zimní večery, kdy sníh za oknem sledujeme z teplé postele nebo od krbu...

MarciH
29.09.2020

Líbila se mi skvěle navozenå atmosféra zimy v Alpách.

čika
04.06.2020

Nie celkom klasická detektívka - a to ja môžem. Milovníka hôr - Álp určite poteší, výborná atmosféra, popisy. Mne osobne prišla súčasná linka trocha zbytočne "okorenená" o nejaké veci, ktoré tam nemuseli byť, ale i tak, hodnotím veľmi kladne, a obzvlášt ako prvotinu.

vyvodka
27.04.2020

Mám z knihy takový zvláštní pocit. Byla vlastně čtivá, ale když jsem byla na stránce č. 110 (to je asi třetina knížky), uvědomila jsem si, že se děj vůbec nehnul. Popis atmosféry, popis pocitů, minimum dialogů a tak pořád dokola. Hlavní "hrdina" odchází popáté na procházku do lesa a když popáté zjišťuji, že se šel jen projít a ... nic, žádný zvrat, jen procházka, která ho opět neinspirovala, aby začal konečně dělat to, kvůli čemu do hor přijel....knihu odkládám nedočtenou.

1