Sníh, oheň, vina a smrt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Silný román o neopětované lásce, záhadné vraždě a strhujícím pátrání Mladý vídeňský historik Max Schreiber přijíždí na podzim 1950 do vesničky v tyrolských horách, aby zde prozkoumal vraždu čarodějnice, která se odehrála v devatenáctém století. Zjišťuje, že čelit archaickému alpskému světu a uzavřené a nedůvěřivé komunitě, která má svá vlastní pravidla, znamená cítit se odcizeně a izolovaně. Ve své samotě se Schreiber bezhlavě zamiluje do mladé němé ženy, o niž však usiluje další muž. Když za záhadných okolností zemře jeden z venkovanů, stodolu zachvátí plameny, zima udeří brutální silou a na vesnici se řítí jedna lavina za druhou, situace se v sevření klaustrofobie a strachu ze smrti vyhrotí k nesnesení a Schreiber beze stopy zmizí. O více než půl století později se jeden starý muž rozhodne konečně přijít na kloub tomu, co se před všemi těmi lety stalo. Pronásledován vlastním stínem se vrací do vesnice využít svou poslední šanci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343388/snih-ohen-vina-a-smrt-xck-343388.jpg 3.856
Orig. název:

Der Schnee, das Feuer, die Schuld und der Tod (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Sníh, oheň, vina a smrt

Přidat komentář
ANDY28
11. březnaodpad!

souhlas s hodnocením Malarkey - do půlky to šlo, ale pak jsem se ztratila a nešlo číst tu depresi

orinka3
04. března

Znepokojivé a dusivé čtení. Autor sugestivně popsal pocity intelektuála z města při setkání s drsnými horaly. Tíseň nepatrného človíčka mezi horskými velikány vede k tísni i psychické. Sám proti nim i starousedlíkům. Nemá tam s kým promluvit, v jeho přítomnosti hovor ustává. Neberou ho. V pozadí příběhu dávná událost, do jejíhož řešení by podle lidí z hor neměl nahlížet. Přírodní popisy jsou výborné. Trochu mi připomínají našeho Klostermanna. Nečíst před spaním, atmosféra knihy se změní v noční můru.

Malarkey
10. února

Námět by byl super. Jen s úctou k autorovi se musím přiznat, že mi vůbec nesedl způsob, jakým jej uvedl do knižní podoby. Jeho popisný způsob mě neuvěřitelně rozčiloval. Nejen, že jste po deseti stranách zjistili, že jste se v příběhu nikam neposunuli, ale zároveň jste se dozvěděli, že Max Písař prochází obdobím, kdy své spisy sepisuje krátkými větami, protože je prostě v depresích. A jak se autor šíleně opakoval? Ne, nesedlo mi to. Jediné, co je na knize zajímavé, je závěr, který byl určitým zadostiučiněním, ale v kontextu s celou knihou zároveň i utrpením. Škoda, nakladatelství Host mám moc rád, tady mi to ale vůbec nesedlo.

Tiffany
26.11.2018

Příběh zajímavý , ale chyběly mi dialogy.. Až moc myšlenek a citů.., pocitů.., zachycení atmosféry....

Skawin
08.11.2018

Často se mi stává, že si mě knihy najdou samy a dostane se mi do rukou přesně ta, kterou v danou dobu potřebuji. Tak to bylo i s touto knihou. Drsná alpská krajina začátkem padesátých let, hledání sama sebe skrz příběhy jiných a pochopení, že s "osudem" bojovat nelze... Skláním se před autorem, protože jako prvotina tento román rozhodně nevypadá...

Makkk
24.10.2018

Pro mě po dlouhé době kniha, u které jsem se nemohla dočkat, až ji zase otevřu. Dva zajímavé, prolínající se příběhy, které se na konci propojí. Krásně a barvitě vykreslené prostředí a atmosféra života v horách, i vnitřní rozbouřený svět mladého historika, který se zoufale snaží zapadnout do komunity lidí, jejímuž světu nerozumí a který je pro něj vzdálený. Na to, že je to autorova prvotina, tak klobouk dolů.

skyline
14.08.2018

Mam z teto knihy smisene pocity. Pri cteni jsem se natrapila - nuda,porad dokola opakujici se fraze jak zasekly magnetak. Lezlo mi to na nervy. Docetla jsem to dokonce, protoze nemam rada rozectene knihy a porad jsem doufala aspon v zajimavy konec. Posl. Cca 60stran vzbudilo muj zajem, ale to uz byl konec pribehu. :-D Zaver byl pekny, i kdyz nebyl velkym prekvapenim. Musim uznat, ze i pres tezke prokousavani se knihou, je to velmi dojemny pribeh.

Irsaf
07.07.2018

Skvělý pribeh. Mela jsem z toho strach, ale zbytečně. Stojí za přečtení.

Štítky

rakouská literatura

Autor knihy

Gerhard Jäger

Gerhard Jäger
rakouská, 1966

Podobné knihy

Kniha Sníh, oheň, vina a smrt je:

v Právě čtených1x
v Přečtených69x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených3x
v Knihotéce55x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit12x
v dalších seznamech2x