Skawin

Příspěvky

Růže a čokoládaRůže a čokoládaTeresa Simon

Kniha se pěkně a lehce četla. Dala bych 4 hvězdičky, ale ten konec nebyl nic pro mě. Chápu autorku, ale na mě to je moc červené a v životě nereálné

02. ledna


Knihkupectví u jezeraKnihkupectví u jezeraJenny Colgan

Chtěla jsem si přečíst nějakou oddychovku a příjemná obálka knihy mě přesvědčila, že je ta pravá. Milé, příjemné čtení, které pro mě mělo pár mínusů - předvídatelný, nepříliš reálný děj a přílišná “sladkost” včetně závěru jak z harlequinky…

22.10.2021


Rukověť bojovníka světlaRukověť bojovníka světlaPaulo Coelho

S mnohými pravdami Bojovníka světla nejsem zajedno, ale mnohé se mnou souzní. Normálně bych proto dala 3 hvězdy, ale jelikož jsme knihu poslouchala, tak za skvělou interpretaci Táni Medvecké musím dát hvězdu navíc.

21.04.2021


BukukururunaBukukururunaZdeněk Karel Slabý

Vtipná a zábavná knížka pro děti i pro rodiče, kteří ji budou číst spolu s dětmi. Četly jsme ji nahlas s dcerou a pobavily se obě :-)

31.01.2021


Hranice věčnostiHranice věčnostiKen Follett

Trilogie století mi svou jednoduchostí a jasným a čtivým vylíčením klíčových událostí minulého století vyrazila dech. Tyto tři skvělé knihy by měly být povinnou maturitní četbou...

13.12.2020


Turnaj na GorlanuTurnaj na GorlanuJohn Flanagan

Stejně milé a příjemné čtení jako u všech ostatních dílů. Pokud si chcete oddechnout, tak ač je Hraničář zařazen do dětské literatury - doporučuji :-)

10.09.2020


Krásná čarodějkaKrásná čarodějkaVladimír Neff

Třetí díl příběhů Petra Kukaně je stejným jazykovým klenotem jako dva předchozí. Kniha je zábavná, ale i poučná...

23.07.2020


Prsten BorgiůPrsten BorgiůVladimír Neff

Petr Kukan da Kukan je můj nedostižný knižní hrdina :-) I ve druhé díle trilogie autor nezklamal. Vtipné, poutavé a jazykově výborně zpracované.

26.06.2020


Odvedu vás do Sierry MadreOdvedu vás do Sierry MadreF. Carter (pseudonym)

Skvěle napsaný román o hrůzách osídlování Ameriky a vyvražďování místních obyvatel. Posloucháno jako audio - namluvil Jiří Zavřel.

26.06.2020


Propustka na svoboduPropustka na svoboduKen Follett

Zajímavý historický příběh, ale bohužel na můj vkus moc romantický. Nevím proč, úplně mě kniha nenadchla. Děj byl předvídatelný a (pro mě) zvláštně "plochý". Vystupují tam "ti dobří a ti zlí" a to mě vždycky irituje, protože v životě jsme každý od všeho trochu...

11.06.2020


Kmen AndromedaKmen AndromedaMichael Crichton

Posloucháno jako audio kniha. Po této knize "jsem sáhla", protože ji namluvil můj oblíbený hlas - Jiří Zavřel. Přiznám se, že na mě byla trochu moc technická a chemická. Jinak to bylo zajímavé poslouchání...

04.06.2020


Brněnské ŽidovkyBrněnské ŽidovkyNaďa Horáková

Velmi hezky zpracované historické téma z dob Karla IV. Základem románu jsou tři "zločiny", které se staly v Brně.

04.06.2020


Královny nemají nohyKrálovny nemají nohyVladimír Neff

Knížka mého mládí, ke které jsem se vrátila v audio podobě. Petr Kukaň z Kukaně - to je skvělé oddychové čtení, které nemá daleko k Třem mušketýrům a svým způsobem i k Donu Quijotovi a Járovi Cimrmanovi.

27.05.2020


Strach v hrsti prachuStrach v hrsti prachuJohn Ives

Stejně jako mnozí "čtenáři" jsem knihu poslouchala namluvenou panem Jiřím Zavřelem. Opět skvělé. Člověk se ocitá v poušti a trpí s oběťmi Duggaiho, ale přitom věří, že se z toho určitě nějak (i když se to zdá nemožné) dostanou. Když jsem poslouchala závěr knihy, tak jsem si sedla, udělala si pohodlí a vychutnala si jej. Pět hvězdiček je namístě.

21.05.2020


Citrusový sadCitrusový sadLarry Tremblay

Nevěděla jsem do čeho jdu. Ze začátku jsem si říkala - co to vlastně čtu? Ale postupem se vše začalo vysvětlovat a vyjasňovat. Velmi netradiční pohled na život lidí, kteří se stávají sebevražednými atentátníky. Přečteno za dvě hodiny.

21.05.2020


Údolí úžasuÚdolí úžasuAmy Tan

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujala obálka a jméno autorky - je to moje první kniha od ní. Nezklamala mě a na rozdíl od mnohých čtenářů se mi opravdu líbila. Skvěle vylíčené prostředí šanghajských domů kurtizán i Šanghaje samotné a také období španělské chřipky. Příběh se táhne přes dvě generace, tento styl románů mám ráda. Takže za mě - přečtení románu určitě není ztracený čas :-)

21.05.2020


Pět malých prasátekPět malých prasátekAgatha Christie

Posloucháno jako audio kniha. Agatha Christie je klasika a nikdy nezklame. Můj oblíbený Hercule se svým nadhledem a grácií rozebere patnáct let starou vraždu na částečky.

21.05.2020


Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham (pseudonym)

Posloucháno jako audio kniha - namluvil Jiří Zavřel. Od té doby, co jsem slyšela knihy namluvené panem Zavřelem jim dávám přednost. Jeho hlas posouvá dojem z příběhu na vyšší stupeň. Den trifidů je další z knih typu co by se mohlo stát, když se budeme cítit neomezenými a neohrozitelnými vládci planety. A to mě baví. Bavila mě i tato kniha...

21.05.2020


Ze mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaZe mě : cesta Blázna a vnitřní svět Jaroslava DuškaPavlína Brzáková

S Jaroslavem Duškem v mnohém souzním a obdivuji, jak dokáže dát své myšlenky do slov tak, jak já bohužel neumím. A krásně si slovy hraje. Ze mě, TvaRyTmy, Duše K... A takovým příkladem je i tato kniha :-)

24.04.2020


Běh o životBěh o životR. Bachman (pseudonym)

Posloucháno jako audio. Ze začátku mi trochu vadil hlas, který knihu namluvil, ale zvykla jsem si. Velmi napínavý a zároveň (v dnešní době) strach nahánějící příběh. Problémy s nosními filtry bez kterých nelze přežít, vše sledující VV... Tak trochu jiný S.King.

20.04.2020


Na dně v Paříži a LondýněNa dně v Paříži a LondýněG. Orwell (pseudonym)

Posloucháno jako audio. Velmi se mi líbila lehkost s jakou autor dokázal vylíčit těžký život "nižších vrstev".

18.04.2020


HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Čtivý příběh o osudech tří generací jedné rodiny před čtenáře staví otázky morálky a odpovědnosti, na které nelze jednoduše odpovědět...

18.04.2020


Hordubal / Povětroň / Obyčejný životHordubal / Povětroň / Obyčejný životKarel Čapek

Karel Čapek je pro mě symbolem inteligence, lidskosti, pokory a geniality. Pokaždé kdy čtu nějakou jeho knihu či povídku nepřestávám se divit jeho nadčasovosti a samozřejmě nádherné práci s českým jazykem. Tato trilogie byla pro mě na jednu stranu těžkým čtením na druhou stranu čtením svým způsobem povznášejícím... "Bože, těch lidí! Ať jsi kdokoliv, poznávám tě. Vždyť tím jsme si nejvíce rovni, že každý z nás žije nějakou jinou možnost."

12.04.2020


Myši Natálie MooshabrovéMyši Natálie MooshabrovéLadislav Fuks

Posloucháno jako audiokniha. Do poslední chvíle jsem nevěděla, o čem vlastně příběh - jakoby zasazený do 19. století a přitom se tam létá na měsíc - je. Ani po jeho doposlouchání jsem si vlastně nebyla jistá. Nicméně to tajemno, ta přívětivost i v hodinách smrti a čeština Ladislava Fukse dělá z Myší N.M. umělecké dílo.

12.04.2020


NeviditelnýNeviditelnýJaroslav Havlíček

Posloucháno jako audio kniha. Výborná dramatizace!

08.04.2020


Bosá královnaBosá královnaIldefonso Falcones

Knihu mi půjčil kamarád a já vůbec nevěděla, co od ní čekat. Nicméně mi netrvalo dlouho a do cikánské komunity a příběhu černé Caridad jsem se vžila. Zajímavá historie španělských cikánů, náhled do jejich mentality, a také zachycení počátků vzniku flamenca, určitě stojí za přečtení.

04.04.2020


Pan MercedesPan MercedesStephen King

Stejně jako Právo nálezce posloucháno jako audiokniha. Fascinující vhled do hlavy jednoho geniálního šílence a podmanivý hlas Jana Kanyzy jako inspektora Hodgese - tyto dva aspekty mě "donutily" knihu poslechnout za pár dní.

04.04.2020


Právo nálezcePrávo nálezceStephen King

Posloucháno jako audiokniha. Narazila jsem na ni náhodou aniž bych četla nebo slyšela předchozí knihu - Pan Mercedes. Síla hlasů všech herců i silný příběh mě "donutili" "začíst se" i do Pana Mercedesa...

16.03.2020


Temná zahradaTemná zahradaTana French

Velmi poutavý a do poslední chvíle napínavý příběh jednoho "šťastlivce". Jak moc jsme odpovědní za svoji netečnost? Je třeba si svoji "karmu" užít se vším všudy? Vidíme svět kolem sebe takový jaký je nebo takový jaký jej chceme vidět? Tyhle a další otázky mě napadaly po přečtení tohoto románu...

04.03.2020


Cela 17Cela 17Dominik Dán

Přečteno jedním dechem. Ač detektivky moc nečtu, tak příběhy Dominika Dána vtáhnou čtenáře so děje hned první větou...

04.03.2020


1 ...